Kindle háttérvilágítás vélemény?
Itt teszem fel a kérdést, mert gondoltam itt olvasnak a legtöbben könyveket.
Gyakorlatilag nem háttérvilágításút nem lehet szinte már venni Magyarországon, legalábbis neten csak egy mallos Kindle 8 2016 verziót találtam, ami nekem tökéletes is lenne. De árban csak egy tízessel drágább kb. a háttérvilágítás, és abból sokkal több opció van. Viszont, nekem a szemem fényérzékeny, gyorsan fárad, erős szemüvegem is van. Nem szeretem a telefont, monitort sokat nézni szintén. Mindenki mondja, hogy a háttérvilágítás az ebooknál nem ilyen, de miután nem tudom hosszasan sehol kipróbálni, és egy használt is tízezer forint felett van, nem tudom, hogy hogyan döntsek. Másnak esetleg van ilyen "egészségügyi" háttérrel tapasztalata a háttérvilágítású ebookok terén?
Nekem Kindle Papaerwhite-om van, nem a legújabb, hanem az egyel korábbi. Ezen ki lehet kapcsolni.
A rágim egy Paperwhite... 2015-volt, talán. Azon azt hiszem nem lehetett TELJESEN, de mikor minimumon volt, normál fényben nem lehetett észrevenni.
Tényleg teljesen más, mint a telefon pl.
Nekem paperwhite 4-es van, ezen is nullára állítható a fényerő.
Ugyanakkor más, mint a telefon (én azon is olvastam előtte), nem hátulról kapja a megvilágítást, mint a tablet és a telefon, hanem oldalt helyezkednek el a ledek, ettől lesz szemkímélő. Nincs is szükség akkora fényerőre egyébként még akkor sem, ha fénnyel olvasnál. (Szerintem még a feléig se vettem fel soha annak, amit állítani lehet.)
Az idei legújabb modellek - PW5 - már színhőmérséklet állítást is tudnak, ez a meleg fény nyilván még jobb az érzékeny szemnek, de tényleg szuper a sima is, én emiatt nem cserélném le az enyémet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!