Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Illegális könyvletöltések...

Illegális könyvletöltések ellen hogyan kell fellépni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 17. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Tárhelyszolgáltatónál fel lehet nyomni az oldalakat, mert jellemzően a szerződési feltételek tiltják az illegális megosztók üzemeltetését. A hatása persze nem garantált, mert fogják és beregisztrálnak egy másik helyre és folytatják tovább.
2022. szept. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%

A könyvtárak ellen nem akarsz fellépni?


Vagy az elolvasott könyvek eladása ellen?

2022. szept. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

2. Azért nem ugyanaz a kettő.

A könyvtár és az olvasott könyv gazdája kifizette a könyv árát legálisan.

A könyvtár ingyen adja kölcsön, az olvasott könyvnek meg az eredeti árát sem biztos, hogy vissza kapja a tulaj, nemhogy haszna legyen rajta.

2022. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 D-Mano ***** válasza:
42%

Kérdező,

miért akarsz oly nagyon fellépni az illegális könyvletöltésekkel szemben??


A témában nekem az a véleményem, hogy (A) ameddig egy könyv nem elérhető legális elektronikus formában, vagy (B) amdeddig nem lehet abba érdemben beleolvasni (mondjuk az első 20-25 százalákát a könyvnek ingyenesen ízelítőként letölteni- jelenleg kevés könyvnél van ilyen lehetőség, és ott is max 2-3 fejezet), vagy (C) ameddig túlárazottak az e-könyvek, addig a kiadók meg is érdemlik, hogy lekalózkodják a könyveiket.


Mindennek ellenére, ha létezik legális e-könyv formátum, akkor én személy szerint megvásárlom. Viszont már jártam úgy, hogy, mivel nem volt beleolvasási lehetőség, ezért kidobott pénz lett, mert sz... r volt a könyv, hiába volt a tartalomleírása/ fülszövege érdekfeszítő.

2022. szept. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem te vagy a könyv jogi tulajdonosa, akkor minek kell annyira önkéntes rendőrködni? Nem tartom valószínűnek, hogy annyira a szíveden viseled az írók pénzügyi helyzetét.

Ha meg csak az a fajta nyomorult vagy, aki azzal szeret vagizni, hogy majd te megmutatod másoknak és jól kibszol velük, akkor annyit is érsz.

2022. szept. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Elméleti kérdés volt, én nem tervezek. Csak olvasgattam a negatív hatásairól és hogy hogyan lehet megállítani. De ezek hosszútávon nem mentek, mivel mindig feltöltötte újra valaki. Az írók próbáltak ingyenesen adni limitált kiadásban a könyveiket ebookban, de ez sem állította meg a kalózkodást. Mindig lesz kalózkodás? Végérvényesen soha nem lehet majd leállítani?
2022. szept. 17. 22:06
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, aki magán kiadásban adta ki a könyveit. Pár éve összefutott a saját művével, amin kegyesen, mint fordítót feltűntették. Akkor eléggé neki volt keseredve, jogi útra is terelte, mert egyrészt ő keményen dolgozott a művén, másrészt a bevételéből adta volna ki a következő könyvét. Nem mindegy azért.
2022. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled #7.
2022. szept. 17. 22:11
 9/16 D-Mano ***** válasza:
100%

Kérdező,


a (6-os) kommented alapján úgy látom, hogy kérdésedet a jó szándék vezérli. És (mivel a könyves szakmában dolgozom én is) én is szívemen vislem a könyvkereskedelem optimalizálását mind a vevők, mind az a kiadók és eladók érdekeit szem előtt tartva.


Az internet forradalmával egyetemben az egyes államoknak (így Magyarországnak is) fel kellett volna vennie a lépsét. A jogszabályokat annak megfelelően korszerűsíteni, és megfelelő, szakértő(!!) eljáró hatóságokat létrehozni (pl. internet rendészet, internet ügyészet, internet bíróság stb.). Ezen szervek hatékonyan tudnának fellépni az illegális elektronikus könyvterjesztés ellen.


Viszont, hogy ne csak a szerzők, az eladók és a kiadók számára legyen igazságos az elektronikus könyvek forgalmazása, hanem a "fogyasztók"/ vásárlók számára is, ezért legalább az előző kommentemben (továbbra is D-Mano néven) leírt intézkedésekhez hasonlóakat is életbe kellene léptetni.


Igen, sok szempontból káros az illegális ingyenes e-könyv terjesztés, DE ha az eladók és kiadók saját hatáskörben is hülyén állnak a korszerűséghez, nemhogy még ezen felül a megfelelő jogi hátterekért sem lobbiznak a kormányzathoz, akkor az eladók és kiadók meg is érdemlik az illegális e-könyvterjesztésből származó (egyébként valóban óriási) veszteségeiket.

2022. szept. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

#3


A könyvtárban van egy könyv, amit elolvashatnak akár 100-an is, ahelyett hogy mindenki megvenné magának.


A használtan eladott könyvet meg szintén egy ember vette meg, de utánna még akár 5 gazdája is simán lehet.


Ezek is pont olyan bevételkiesések a kiadónak, s így az írónak, mintha azok az emberek, akik nem legelőször vették meg az adott könyvet, letöltötték volna a netről.



Amúgy mi van azokkal a könyvekkel, amikár nem kaphatóak? Pl ki volt adva 1995-ben, 2001-ben, 2007-ben, s ennyi. A boltok polcain már nem kapható, netről nem rendelhető, csak használkönyv boltokból lehet beszerezni vagy egyből az előző tulajtól. Az írónak pénz szempontjából teljesen mindegy, hogy letöltöm a netről, vagy kiírom 3 Facebook könyves csoportba, hogy valakinek van-e eladó. Ha valaki mástól veszem meg, úgyis csak egyszer vette meg valaki azt a könyvet rendesen, hiába hogy 2 ember is elolvasta.


Vagy mi van, hogy ha aki letölti, akkor se tudná megvenni, ha nem lenne alkalma letölteni? Akkor ugyanúgy nem veszik meg a könyvet.

Én pl 13 évesen kezdtem önszántamból olvasni. Az az oldal, amit akkor használtam már megszűnt. De ha ne legyen csak úgy egyszerűen ott egy kereső, nem is tudnám, hogy a kedvenc könyvsorozatom létezik. Konkrétan nem is olvasnék. Az olyanokról meg nem is beszélek, hogy anyám hogy lecsesz, mikor valahogy innen Románia közepéből eljutok Magyarországra, s minden pénzem könyvre és képregényre költöm. Az osztálytársaim, szaktársaim mindig shoppingolni, piálni, állatkertbe, stb mentek, mikor kiránduláskor szabad program volt. Én a Libribe.

2022. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!