Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok 11-14 éves gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Most kezdem tanári pályafutásomat, és szeretnék olyan könyveket is kiadni a nebulóknak, amit élvezhetnek is. Ötödik és hetedik évfolyamban fogok tanítani, és szeretném megszerettetni velük az olvasást.


Köszönöm szépen!



2022. júl. 28. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
St johanna gimi, Ropi sorozat
2022. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Percy Jackson sorozat
2022. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Csak tudasd velük, hogy a népszerű filmekhez, videojátékokhoz vannak könyvek is, amik nem feltétlenül feldolgozzák a film cselekményét, hanem folytatják, az előzményük, vagy csak simán egy világban játszódnak velük.

Meg úgy minden műfajban és támában is vannak könyvek.


Én pl Aliens vs predator-t olvastam 14 évesen, 15 évesen meg már Lovecraft-ot.

2022. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Végtelen történet, mi azt gimi elején kezdtük de szerintem oda is jó. Nekem a Bűn és bűnhődés is tetszett már tizenévesen. Meg az Odüsszeia. 32f
2022. júl. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Örülök ennek a kérdésnek, jó látni, hogy vannak lelkes tanárok, akik olyan könyvekkel szeretnék megismertetni a gyerekeket, ami megszeretteti velük az olvasást:)



Harry Potter - itt nem csak az alap témát lehet feldolgozni, de a szimbólumok is nagyon jók benne, ezeket érdemes lehet feldolgozni, illetve a nyelvi játékosság témaköre is előkerülhet, mivel nagyon jó a magyar fordítás.

"Tőlem megtanulhatják, hogyan kell dicsőséget forralni, hírnevet a palackba zárni, sőt halált rejteni a dugó alá – de csak akkor, ha nem olyan tökkelütöttek, mint a tanítványaim többsége."



Időfutár - magyar szerzők könyve, időutazós, humoros. Sok történelmi tényt és érdekességet lehet belőle tanulni, de nem szájbarágós. Nagyon emberi szereplők és nagyon magyar életérzés. A főszereplő Hanna, aki talál egy fura körzőt, aztán összebarátkozik egy öregemberrel, míg végül Mozart idejében köt ki.

"– Tudod, kik azok a szabadkőművesek?

– Mi van?

– A szabadkőművesek – ismételte meg Hanna.

Tibi a fejét vakarta.

– Akik… oda építkeznek, ahová akarnak?"



Narnia krónikái - itt is a szimbólumok erősek, amikről lehet beszélgetni, illetve rövidek, így nem annyira ijesztő a gyerekeknek belekezdeni. Még illusztrációk is vannak a könyvben. Több kötete van, az ismertebbekben négy testvért követhetünk, akik felfedezik Narniát, az időrendileg elsőben mások a főszereplők, és az utolsó kötetekben is.

"Ó, Éva lánya Ruhásszekrényországból, a messzi Vidékiház városából, ahol örök fény és nyár uralkodik, eljönnél-e velem egy csésze teára?"



Anne otthonra talál - kedves történet, egyszerű, de nagyszerű, örök érvényű klasszikus. Megjelenik benne az örökbefogadás kérdése, és csupa pozitivitás árad belőle. Egy cserfes lányról szól, akit egy idős testvérpárhoz visznek az árvaházból, csakhogy ők fiút kértek. De aztán annyira a szívükhöz nő az élénk fantáziával megáldott, szeretettel teli kislány, hogy inkább magukhoz veszik, nem is sejtve, hogy mennyi bonyodalmat okoz majd nekik.

"Az idén nyáron szabadjára engedem a képzeletem, de azért ne rémüljön meg, Marilla, mert csak ésszerű korlátok közt leszek fékevesztett."



Kisasszonyok - szintén klasszikus mű, komolyabb, mint az Anne, így ezt inkább hetedikben olvastatnám. Viszont itt és az előzőnél kiemelendő, hogy női szerzők könyvéről van szó, ami szerintem elég fontos a mai oktatásban, mivel alig kerültek be klasszikus női szerzők a tananyagba.

"Jo megérezte a feléje áradó együttérzést, s a nagy csendben megtapasztalta azt az édes megnyugvást, amellyel a szeretet győzedelmeskedik a bánat felett."



Kincskereső hármasikrek - több, egymástól függetlenül olvasható része van. Komolyan veszi a gyerekolvasókat, igazi krimi hangulat, illusztrációkkal.

"- Miért kérdezel ennyit?

- Mert kíváncsi vagyok. Apu mindig azt mondja, hogy aki sokat kérdez, az sokat tud és sokat tanul."



Tested és lelkem - hetedikeseknek lenne érdemes, azt a témakört járja körül, amikor szakítás után a meztelen képekkel zsarolnak valakit. Magyar író könyve, szerintem minden fiatalnak olvasnia kéne.

"– Meglepően sok borítóra raknak félmeztelen férfiakat – jegyzem meg.

– Mintha a te instádon járnánk – nevet fel Luca."

2022. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A legutóbbi hozzászólásban említettek közül a leírásaid alapján talán az Időfutár az, amit a fiúk is szívesebben olvasnának, ugye? (Meg persze én is - férfitanár lévén... :-D)
2022. aug. 1. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Elsősorban a minőségi magyar regényeket, meseregényeket, természetről szóló regényeket.

Tüskevár, Lutra, Téli berek, Kele, Hajnal Badányban, Négyszögletű kerekerdő, stb.

2022. aug. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de attól tartok, ezeket unalmasnak fogják tartani, a nyelvezetüket pedig nehézkesnek.
2022. aug. 8. 12:15
 9/9 anonim ***** válasza:
45%

Elég szomorú, ha bármi nehézkes van mondjuk a Lutra nyelvezetében. Én 12 évesen Tolkient olvastam.


De mindegy. Az angolszász ifjúsági irodalmat (főleg Erich Kastner, Michael Ende) ajánlom.

2022. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!