Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet olvassak? J....

Milyen könyvet olvassak? J. K. Rownling könyveket olvastatok? (HP-n kívül, mert azt már olvastam)

Figyelt kérdés
Eddig nem sok könyvet olvastam, de nagyon imádtam a Harry Potter, A twilight sorozatot, megmég tetszett Kosztolányi - Édes Anna, N.Sparks - Utolsó dal.
2010. szept. 21. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Jonathan Stroud: Bartimaeus-trilógia

Böszörményi Gyula: 9,8,7 és a folytatásai, de csak ha elmúltál 14

Peter Freund: Laura-sorozat

és ha lány vagy, Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója. 6. résztől inkább 12-13 évtől fölfele, azt javaslom :)

Az íróját hirtelen nem tudom, de Villámtolvaj a címe, ez is nagyon jó.

2010. szept. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Narnia estleg?

de van több vámpíros is ami van olyan jó mint a twilight, vagy azt nem szeretnél?

2010. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Narnia krónikáit láttam filmben, nem tudtam, hogy könyv is van. Nem vagyok rákattanva a vámpíros történetekre, mást is szívesen olvasok.

Köszi az ötleteket, amúgy 19 vagyok és lány.

2010. szept. 22. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
7 kötete van a Narniának,inkább mesés. 21vagyok,de én szerettem őket. :)
2010. szept. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

első vagyok újra, találtam még egy keveset :D máshonnan másoltam őket, remélem, nem gond. mármitn én írtam az "ajánlókat", csak egy másik oldalra :)


Philip Pullman: Úr sötét anyagai-trilógia (Arany iránytű film az első részéből)= Az északi fény; A titokzatos kés; A borostyán látcső

Stephenie Meyer: A burok

Meg Cabot: Jinx, Egy igazi amerikai lány 1-2

Rick Riordan: Villámtolvaj, Szörnyek tengere

Sarah Dessen: Figyelj rám!

Az emlékek őre; Valahol, messze; Hírvivő

Exodus 2100

Pokoli báléjszakák

Majd újra lesz nyár

Thomas Brezina: Őrület, sztár lettem! (ez se fantasy :) egy lányról szól, akit a barátnője benevezett egy éneklős-tehetségkutató (magyarul Megasztár :P) féleségre, és innen bonyolódik tovább a helyzet)

- Eleanor Porter: Az élet játéka (múlt század közepi időkből való a cselekmény, kicsit komolyabbb, de sztem ezt mindenki ismeri :P)

- Kertész Erzsébet: Gyönyörű nyár (egy lánygimnáziumból két hónapra nyaralni mennek lányok, a kedvenc tanárnőjükkel, nem felhőtlen viszonyban egymással. a végére viszont nagyon jól összecsiszolódnak)

Sohonyai Edit: Engem szeress! (ez sztem egy sorozatnak a 3. része, de az első kettő olvasása nélkül is meg lehet teljesen érteni) (egy 17-18 éves lánynak két fiú közül kell választania, de persze a dolog bonyolódik)

- Babay Bernadette: Bombajó nagyanyó (elkényeztetett csajról van szó benne, és hogy hogyan alakul a jelleme)

- Rosie Rushton-Nina Schindler: Ő az enyém! (e-mail regény, nagyon jó: két lány egy táborban nyaralt, és egy fiú a témájuk)

2010. szept. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Guillaume Prévost: Időkönyv - A faragott kő


24 vagyok, de letenni nem tudtam

Scott Westerfeld: Csúfok


Ez kicsit más történet, idősebbeknek, vagyis 15-100 éveseknek

2010. szept. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, itt rengeteg választék van, majd utánuk názek :D
2010. szept. 23. 08:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha tetszett a H.P. akkor ajánlom Paolinitől az Eragont. Szerintem jobb is mint a harrypotter. Ez is varázslókról, sárkányokról, tündékről, szerelemről, varázslatos világról szól. Csak szerintem sokkal több mondanivalója van, és jól felépíti a varázslás mibenlétét is, amit én hiányoltam a hp-ból.
2010. szept. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ursula K. Le Guinn: Összes szigetvilág története

Schmuck Ottó: A Kelyhesek titkos temploma

Michael Ende: Momo

V. A. Richardson: A Windjammer-ház

Roald Dahl: Hugó és a csodaszer

Peter S. Beagle: Az utolsó egyszarvú

Jonathan Stroud: Szunnyadó tűz

G. P. Taylor: Tersias

Edith Nesbit: Öt gyerek és az Izé

2010. szept. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!