Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potterben a varázslók...

A Harry Potterben a varázslók használnak fésűt, hajkefét, vagy ha már megvan a végzettségük, vagy épp a Roxfortban, vagy más varázslós helyen vannak pl egy kviddicspálya; akkor márcsak varázslattal csinálnak maguknak frizurát?

Figyelt kérdés

Nem emlékszem; arra se, hogy volt-e erről szó. :):):)



Előre is kösz :)



2022. júl. 3. 22:21
 1/9 A kérdező kommentje:

Van erre varázslat?

Ha van, vajon, akkor felfedezték?

Hogy melyik szó az, ami pl feltűzött hajat csinál

Melyik csinál full egyenes, kiengedett hajat

stb

2022. júl. 3. 22:22
 2/9 A kérdező kommentje:
A kulcsszavaknál azon gondolkodtam, vajon misztikust, vagy misztikumot írjak-e, végül a misztikum mellett döntöttem; de úgy néz ki, elírtam; és misziktum lett belőle. XD :)
2022. júl. 3. 22:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez cuki :)



Lehet könyvben jobban ki tér rá, de szerintem normálisan készülnek. :) (Csak egy tipp)

2022. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
könyvben nem ír ilyenről.
2022. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a debodor frizuráló főzetről esik szó (Hermione használja a negyedik részben a bálra, és amúgy Harry nagyapja találta fel). Ezt nehéz elkészíteni, szóval valószínűleg vagy nem használják rendszeresen, vagy esetleg boltban, készen veszik.

Gondolom, ha van más is, akkor az hasonló bonyolultságú lehet.

2022. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem varázslattal. Mivel pl a fogukat is úgy ápolják (nincs fogorvos), nem hiszem, hogy fodrászhoz járnak.
2022. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos dolgokra biztosan van varázslat, de szerintem embere válogatja. Nekünk is van régi szemmel nézve varázslatos hajszárító szerkezetünk, mégse használja mindenki.


Az is lehet, hogy ha van hajfésülő bűbáj, van valamiféle hátránya, pl. károsítja a hajad. Illetve az alapján, ahogy Mrs. Weasley konyhája működik, akár magát a fésűt is el lehet varázsolni, hogy magától fésüljön meg téged, miközben mást csinálsz.

2022. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Kiskorukban nem varázsolnak. De utána, ha nem rögzül be akkor szerintem varázsolnak. Úgy szebb lesz a hajuk. Ha csak a móka kedvéért csínálják simán használhatják a kezeiket is
2022. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy riportot láttam az írónővel amiben volt ilyen kérdés, ki ezzel, ki azzal a válasz... nem egyformák a varázslók képességei sem és a szakirányaik sem... míg az egyik kitűnően helyre tud tenni egy törött orrot, addig a másik ménytelen azt bekötözni mert fingja nincs róla.. tisztálkodással, fogmosással, fésűvel, borotvával ilyenekkel is ugyan ez a helyzet, van aki megborotválkozik pálcalegyintéssel, más pedig ügyetlenebb és fél, hogy le is vágná a saját fejét...

Amúgy nekem az a gyanúm, hogy az írónő valójában egy kvibli és ezeket emlékezetből nyomja nem a kisujjából szopja ki :D

2022. júl. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!