Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van még valaki, aki megveszi/k...

Nagira kérdése:

Van még valaki, aki megveszi/kikölcsönzi/kölcsönkéri a könyveket, és nem töltögeti, aztán olvassa monitoron?

Figyelt kérdés

Lassan eltűnni látszik a könyv, mint fizikai termék, miért hagyjuk? Ne utasítsuk el a haladást, a technikát, de akkor ne hagyjuk eltűnni a régi dolgokat se. Sokkal jobb érzés kutatni a polcunkon egy új olvasnivaló után, mint megnyitni egy mappát, és végiggörgetni.

"A könyveknek súlyuk, anyaguk van, jó érzés kézben tartani őket. Semmi másnak nincs olyan finom illata, mint az új könyvnek, főleg ha az ember beleszimatol a gerincébe, amin még érződik a ragasztó kissé savanykás szaga. Ehhez csak a régi könyvek csípős szaga fogható. A régi könyv szaga a történelmet idézi fel, az új könyv látványa pedig még mindig a jövőt vetíti elém." /Stephen King/


2010. szept. 19. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én nagyon szeretem a könyveket de sajnos nincs 2-3 ezrem megvenni egy könyvet:( és neten télleg letöltök több ezer könyvet ingyen..
2010. szept. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

Ha tehetem megveszem, iszonyatosan sok könyvem van. Könyvtárba amíg nem muszáj, nem járok, mert nem szeretem, ha nem tudom akármikor újraolvasni (akár hajnal 3-kor ha épp akkor van hozzá kedvem).

A szakkönyveket amiket szeretnék / szükségem van rá meg nem olcsó mulatság megvenni (5-10-15e ft-os könyvek tárgyanként az ajánlott irodalmak). Illetve, ha van 2-3 óra szünetem egyetemen, de nem tudok hazamenni, mert nagyon messze lakom, könnyebb egész nap 1db e-book readert vinni, mint akár csak 1db 1000 oldalas könyvet, amihez lehet hangulatom se lesz (nem szépirodalom).

Amikor jegyzetelek adott könyvből akkor is egyszerűbb, ha nem kell fognom, vagy lesúlyoznom, hogy ne csukódjon be.

Ha tudom, adott könyvet megszerzek hagyományos könyvként magyarul és elektromosként eredeti nyelven és magyarul. Szépirodalomnál a hagyományos könyvet preferálom (mind magyarul mind eredeti nyelven).

2010. szept. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merek kiadni olyanra pénzt, amiről nem tudom, hogy jó-e. De van egy fogadalmam: könyvet újra csak könyvből olvasok! Eddig mindig betartottam :):):)

Emellett ha jó a könyv volt már, hogy azelőtt megvettem, hogy újraolvasni támadt volna kedvem. Magam is írok, és tudom mennyit dolgozik valaki azzal a könyvvel, és hogy azt igenis meg kell becsülni!

2010. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én csakis rendes könyveket veszek,és olvasok.Soha nem töltöm le,mert nekem kell,hogy a kezemben legyen,és a polcomon ékeskedjen!

Azért is szeretem mert bármikor és bárhol olvashatok...Akár fürdés közben,akár lefekvés előtt vagy csak a fotelban üldögélve..

Ki rázna a hideg ha egy jó könyvet a monitoron keresztül kéne elolvasnom..Még lapozni sem tudnám!!ÁÁÁÁ...

2010. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Rühellek monitoron hosszabb szöveget olvasni. Egy novellát még oké, de egy regényt már nem olvasnék így. Megfájdul a szemem és a hátam egyaránt a mozdulatlan bambulástól. Kinyomtatni meg nem olcsó annyira. Meg össze sem tudom kapcsolni, macera na.


Rövidre zárva: megveszem. Egyelőre messze több könyvem van, mint szabadidőm, szóval nem probléma. :) Könyvtárból csak az egyetemre kötelező szakkönyveket szedem ki, tekintve, hogy jórészt látni sem akarom őket, ha letettem az adott tárgyból a vizsgát egyszer, akkor meg minek költsek rá több ezret. Ha nincs a könyvtárban, akkor letöltöm, ha nem találom a neten sem (akár angolul is, mindegy), akkor veszem csak meg.

2010. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Ha esetleg olyan könyveket csinálnának, amik nem esnének szét a 3. szétnyitásra akkor szerintem többen értékelnék a fizikai valót...
2010. szept. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam már letöltött könyvet, van is, vagy húsz, de jobban szeretem azt, ami kézzelfogható. Néha veszek is, a könyvtárnak állandó látogatója vagyok. Már ismernek jól. Ahogy az antikváriumos bácsi is. Ott ugyanaz 100-500 Ft, ami a boltban 200-4000, persze, új kiadások nincsenek, arra ott a könyvtár. Imádom a régi könyvek illatát, imádok könyvet kapni ajándékba, ha pénz kapnék, hogy költsem magamra, könyvet veszek belőle.
2010. szept. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én először ami felkelti az érdeklődésemet az elolvasom, vagy beleolvasok a gépen. Utána viszont ha tehetem megveszem. Ritka az olyan, mikor úgy veszek, hogy nem tudom miről szól egyáltalán. Volt már pozitív és negatív tapasztalatom is. Én is szeretem nézegetni őket a polcomon, van is jó pár. :)

De az egyik ismerősöm (egy helyen dolgozunk, diákként) ő a fizetése nagy részét könyvekbe fekteti, rengeteg van neki. Mondtam is neki, hogy olvasójegyet kellene már nála csináltatnom. :)))

2010. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én nem is bírok monitoron 1-2 oldalnál hosszabb szöveget olvasni. Van egy barátnőm, aki szokott írni novellákat, kisregényeket. Amikor elküldi, hogy véleményezzem, mindig kinyomtatom. Ha tehetem, megveszem a könyveket. Ami nagyon tetszik, nem bírom ki, hogy ne legyen meg a polcomon. De könyvtárba is gyakran járok. Na meg imádom a könyvek illatát. :)
2010. szept. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Könyvkötő a szakmám. El nem tudnám képzelni, hogy egy regényt monitoron olvassak, sőt továbbmegyek: én még e-book olvasón is képtelen vagyok olvasni. Nincs meg az a "Én most olvasok" érzés. :)

Szerintem nem sokan vannak, akik képesek monitor előtt ülve végigolvasni egy regényt. E-book olvasó meg nem annyira elterjedt, de talán annak akár jövője is lehetne.

2010. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!