Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rengeteget olvasni hogyan...

Rengeteget olvasni hogyan lehet megszeretni? És idővel sokkal gyorsabban is, mint most. A gondom: elképesztően vizuális típus vagyok! Nem is tudjàtok elképzelni! Filmek, városi séták, játékok, imádok "látni"! Nos ezzel ellentétben a regényekben...

Figyelt kérdés

Ezzel ellentétben a regényekben (legyen az adott aktuális könyv AKÁRMILYEN élvezetes is számomra - témája/nyelvezete mindegy mely szempontok szerint imádom az adott regényt) éppen nem látsz semmit!


Igen, olvasok most is, ahogy eddig is, és jóformán kizárólag számomra kedves könyveket választok, de olyan rendkívül nagy mértékben vizuális (azaz: látvány-imádó) ember lettem, hogy nagyon félek, emiatt az egyetlen egy dolog miatt nagyon keveset és irgalmatlanul lassan fogok innentől fogva akármilyen jó regényt olvasni...



2022. jan. 5. 19:35
 1/4 A kérdező kommentje:

Senki nem szeretne ebben a fontos dologban segíteni nekem? Prioritást élvez nálam, ezért elképesztően fontos lenne, hogy segítsetek rajtam! Hogy megoldjuk ezt a "problémát".

Megköszönném!

2022. jan. 5. 23:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy azt mondom, használd a fantáziád, ott vagy, ahol a part szakad.

Olvass olyan könyvet, aminek érdekel a témája.


Unokahugomat (16) kihívtam egy 22 pontos könyv kihívásra, 22 kategóriában kell elolvasni egy könyvet. A győztes megkap egy szabadon választott könyvet (értelem szerűen nem várom el tőle, hogy megvegye nekem, de bűntudat nélkül lepem meg magam :) Illetve, ha teljesíti a 22 könyv elolvasását (egy könyv csak egy kategóriába mehet), akkor megkapja a könyvet így is-úgy is.

Amit nem találtunk meg itthon, azt antikváriumban közösen választottuk ki, és rendeltük meg.

Átfedések lehetnek, mert az ő kedvence (Leiner Laura) nekem a komfort zónán kívüli kategóriát lefedi, illetve ami neki a születési évében megjelent könyv, az nekem a mese kategória stb.

2022. jan. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek ugyan olyan az olvasás élménye.

Nekem pl olvasás közben olyan, mintha egy film menne a fejemben, egyedül a karakterek arca az ami nincs meg részletesen. Sokszor van olyan, hogy eszembe jut egy-egy részlet és nem tudom, hogy azt olvastam e vagy filmben/sorozatban láttam.

De elvileg vannak olyanok, akiknél ez nem alakul ki, lehet nálad is ez lehet a "baj".

2022. jan. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én egy jó pár könyvet elolvastam már, de egy kezemen meg tudnám számolni hogy közülük mennyi "független" bármi mástól.


Nagyon sok star wars könyvet olvasok, egy másik szériában is már a 6. könyvnél tartok, a kedvenc sulis kötelező olvasmányom is a szülővárosomban játszódik, stb.. Szóval általában meg van a fejemben a leírt világ, a legtöbb esetben pontosan tudom mit kell magam előtt látni. Nekem ez könnyíti a dolgom


Én amúgy is szeretek elképzelni dolgokat, és nagyon hasonlóan tapasztalom meg az olvasást mint a hármas válaszoló, de ha ez annyira nem megy, akkor ajánlom hogy keress olyan regényeket amik "látványvilág" tekintetében is közel állnak hozzád.

2022. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!