Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani hasonló...

Tudnátok ajánlani hasonló könyveket? Többi lent

Figyelt kérdés

Boris Vian: Tajtékos napok; Pekingi ősz

Patrick Süskind: Parfüm

Norton Juster: The dot and the line: a romance in lower mathematics

John Lennon: In his own write

Edgar Allan Poe: Hogyan írjunk Blackwood cikket?

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Jon Krakauer: Út a vadonba


Vian könyvei az abszurditásaik miatt tetszenek, a Parfümben tetszik, hogy egy deviáns, pszichopata művész, zseni belső világát mutatja be az író (a művész elszálltsága, hogy Istennek képzeli magát, külön érdekel). A pont és a vonal c. műben az tetszik, hogy elvont, vizuális és ártatlan a történet (egy vonal beleszeret egy pontba), John Lennonnak pedig a szójátékait szeretem. A hogyan írjunk Blackwood cikket?-ben a zseniálisan kreatív halálmód tetszik a legjobban (nem akarok spoilerezni, aki olvasta úgyis tudja miről van szó), az Utas és holdvilágban a halálhoz való hozzáállás, halál iránti vágy meg persze a csavargás téma tetszett, mint az Út a vadonba c. könyvnél is (Kerouactól az Útont olvastam és nem tetszett, szóval olyan csavargós könyvektől kíméljetek légyszives, amik csak a cél nélküli csavargásról meg piálásról szólnak). Elsősorban vizuális, elvont könyvek érdekelnének, de a többi fent leírtakhoz hasonlókra is kíváncsi vagyok és angol nyelvű könyveket is írhattok. És bocsánat a hosszú szövegért.



2016. júl. 2. 21:28
 1/2 A kérdező kommentje:
Alice Csodaországban-hoz hasonlók is jöhetnek :)
2016. júl. 2. 21:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Milan Kundera - A lét elviselhetetlen könnyűsége

Nekem nagyon tetszett benne, hogy nem valami extravagáns sztorit dolgoz fel az író , hanem egy mondhatni hétköznapi, gyakori problémát tesz érdekessé és az olvasó számára hitelessé, élvezetessé, miközben megismerhetjük a gondolatait a világról. A karakterek nagyon érzékenyen, figyelmesen vannak kidolgozva szerintem.


Kosztolányi - Esti Kornél, valamint Esti Kornél kalandjai

Lehet, hogy olvastad, lehet, hogy kötelező volt, de szerintem lenyűgöző Kosztolányi stílusa, gyönyörűen és nagyon kifejezően ír, Esti Kornél pedig egy nagyon természetes, érzékeny és bohém figura, aki mindig furcsa, sokszor kínos kalandokba keveredik. Egy novellagyűjtemény igazából, és szerintem letehetetlen.


WM. Paul Young - Viskó

Bármiben vagy bárkiben hiszel, érdemes elolvasnod, érdekes témákat feszeget a könyv egy egyáltalán nem hétköznapi történetben.

2016. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!