Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretitek az 1800-as évekből...

Szeretitek az 1800-as évekből ránk maradt lány regényeket? Olvasnátok hasonlót?

Figyelt kérdés

Milyen elcsépetlen hangzik,hogy írtam egy történetet, illetve még mindig írom.

Nagymamám élete alapján készül, persze azért fikció, hiszen ő sem emlékszik már mindenre.

Nem olyan hú bele bumm történet, leginkább a Farm ahol élünkre illetve a Kisasszonyokra hajaz, természetesen akaratlanul, egyedül a címében másoltam egy picit, de az is fedi a valóságot mert tényleg a völgyben éltek egy pici házban.Ha van kedvetek olvassátok el.Angolul írtam, ami pocsék tehát a nyelvtani és egyéb hibákat ne figyeljétek(és éjjel írtam tehát van ahol she helyett he van de már észre sem vettem):


Little house in the Valley: the childhood and adult life of Sarah Ella Deutsch


Prologue:


[link]


Chapter 1:


[link]


2010. szept. 7. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Én imádom az effajta történeteket, nemrég olvastam el (újra) Laura Ingalls Wildertől a Little House in the Prarie című könyvet; ezt még meg is említetted. Amúgy kedvenc íróm közé tartozik Louisa May Alcott, L. Maud Montgomery, Maria Krüger is.
2010. szept. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A prológust elolvastam, de nem értem, miért nem írod meg magyarul is, magyar nevekkel?


Van hasonló könyv, Tutsek Anna: Cilike rövid ruhában. Mármint korban hasonló.

2010. szept. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gyorsan letöröltem az oldalamról:)Nem tetszett:)

Úgyhogy csináltam neki egy külön oldalt,aztán lesz ami lesz:)

Hogy miért nem magyar nevek?Nemtudom...szerinted jobb lenne úgy?Mert gondolkoztam ezen én is csak olyan idétlenül hangzanak a nevek úgy..na még meglátom:)

Addig is egy kis részlet az átírt történetből:


"Születésem órájában kellemesen hűsítő zivatar söpört át a völgyön. Kis gyermekként apám úgy mesélte, hogy Isten sírt bánatában, mert egy újabb angyalkáját kellett elveszítenie. Persze ma már tudom, hogy csak a tavaszi zápor áztatta meg a száraz földeket, de akkor és ott a lelkemet annyira melengették szavai, hogy elhatároztam; én bizony vissza repülök az Úrhoz. Új életem kezdetének első perceiben máris úgy gondoltam, hogy jobb lenne nekem visszamenni az útra amin leestem az égből és olyan erősen próbáltam vissza mászni, hogy anyámat is sikerült magammal rántanom.

Ha akkor és ott, nincs Mrs. Kate a bába, minden bizonnyal sikerül is megkapaszkodom egy angyal lábában, de így csak az idős hölgy hideg kezeit érezhettem meg vézna tagjaim alatt és akaratos természetemnek köszönhetően már akkor a tudtára adtam, hogy egyáltalán nem örülök neki így hát egyenesen ráncos arcába kiáltottam dühömet.

Apám felnevetett keserves sírásom hallatán, fivéreim Stevie és Joey abban a szent pillanatban nyomorgatni kezdték magzatmázzal borított puha kis testem; anyám csak örült, hogy végre megszabadult fájdalmától, Elizabeth nővérem viszont egyenesen azért imádkozott látványomtól megrémülve, hogy bújjak vissza gyorsan oda, ahonnan távoztam az angyalok sorából.

Minden bizonnyal nem voltam elég szép és előkelő; legalábbis az ő ízléséhez mérten és fájdalmam fokozása képp ezt a tudomásomra is hozta hátralévő életem minden egyes napján..."

2010. szept. 9. 00:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Imádom, zseniális:D De magyarul írd, sokkal szebb, kifejezőbb nyelv. Mondom ezt én, aki igazán elfogult az angol iránt, de tényleg. Sokkal több szinonímánk van, ami regényíráskor jó. Ha le lesz fordítva a többi is, elküldöd nekem?:)
2010. szept. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi ^^ Én is jobban szeretem magyarul:)Ráadásul sztem f@sza prológust írtam:D Csak be kell fejezni, de nincs időm sajnos:S Pedig annyira jön az ihlet:S
2010. szept. 14. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is küldd el!
2010. szept. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

van neki egy oldala

de még nincs kész

egy fejezet sem sajna

:S majd ide megírom a címet oksza? ^^

2010. szept. 14. 19:13
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]



Az ígért link:)

2010. szept. 15. 13:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!