Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lány vagy a fiú főszereplős...

Lány vagy a fiú főszereplős könyveket szeretitek?

Figyelt kérdés

Függ a főszereplők vagy az író nemétől, mit olvastok el?


Olvastam, hogy a fiúk nem szeretik a lány főszereplős könyveket, ez igaz?


2010. júl. 22. 04:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen, én még sosem gondoltam bele, hogy melyikeket szeretem jobban, nekem az író függ.. de nem a neme, hanem.. nos, megvannak a kedvenc íróim..

Meg Cabot, Thomas Brezina, Jacqueline Wilson etc.. az ilyen tinikönyveket írók.. a legtöbb könyvüknél lány(ok) a főszereplő(k), de ha fiú lenne, akkor is tetszene.

Meg úgy általában, mindegyiknél az van, hogy van a lány, mint főszereplő, pl. egy gimiben, és összejön egy sráccal.. bár egy kicsit bonyolultabban. Szóval ha úgy nézzük, a fiút is vehetjük egy mellékfőszereplőnek.


14/L

2010. júl. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem hinném, hogy azért nem szeretik a fiúk a lányfőszereplős könyveket, vagy filmeket mert lány a főszereplő, hanem mert általában másfajta stílust képviselnek azok a művek ahol fiú a főszereplő.

(persze már amennyire igaz ez a dolog)

Én mint fiú jobban szeretem a háborús, akciós stb műveket és itt ritkán van, hogy egy lány a főszereplő. Persze lehet mondani kivételeket, de a jó művekre gondolok.

2010. júl. 22. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ a főszereplők nemétől. Sokkal inkább fontos a tartalom, a környezet, világ, amiben játszódik. Számomra értékes egy Celia Rees vagy egy L. M. Montgomery könyv, ahol a főszereplő általában lány (vagy asszony), de ugyanúgy elolvasok fiú főszereplős könyveket is. Bár leginkább a sokszínű regényeket szeretem, a vegyes társasággal. PL: Dragon Lance, ahol nincs konkrétan főszereplő, sokkal inkább több főszereplő van. (A Krónikákban olyan nyolc, kilenc)
2010. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tartalom függő. Rengeteg könyvet olvastam már, de sosem a főszereplő nemétől függően minősítettem meg a történetet.

Szerintem érdeklődés kérdése is vagy kitudja. Szimpatizáns alap. Ha a lány kétszínű, önző, tapintatlan és rongy, a férfi pedig felelősség tudú, kedves, figyelmes stb akkor a férfit fogom szeretni, de ha fordítva akkor pedig a nőt..

2010. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy ez teljesen mindegy, de nekem volt már, hogy kimondottan zavart, hogy pl egy világvégét feldolgozó könyvben lány volt a főszereplő, mert valahogy azt éreztem, hogy hiába nagyon erős, ez alatt már össze kellett volna, hogy roppanjon.

Általában ez valahogy úgy van, hogy női író inkább női főszereplőt ír, a férfi pedig férfit, persze ez nem minden könyvre igaz, de azért a nagy többségre...

Én általában női főszereplős könyvetek olvasok, de pl King könyveiben kimondottan szeretem, hogy nem nők vannak a középpontban

2010. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Író nemétől függetlenül olyan regényeket szeretek olvasni, amik két v több szereplő szemszögéből vannak írva.Fiú, lány egyaránt.Érdekesebb(a gondolatok miatt). A fiúk is olvasnak lány szereplős könyveket(ismerek olyat),csak többnyire letagadják.
2010. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, elolvasok olyat is, ami egy 99 éves bácsika szemszögéből íródik, a lényeg, hogy jól legyen megírva.
2010. aug. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én fiú vagyok de szívesen olvasom a Tomb Raidert amiben pl lány a főszereplő.
2010. aug. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy látja, de szerintem ritka az a jó könyv aminek női főszereplője van. Vagy mert keveset olvastam, vagy kevés ilyen van, de kevés a jól eltalált női főszereplő. Egyik kivétel pl Ellen Ripley.
2014. ápr. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én személy szerint jobban szeretném a női főszereplős könyveket,csak sajnos jó fantasy könyvből ritka az ilyen:D

Egyébként a pasikkal sincs gond,csak ha lány a főszereplő,jobban bele tudom élni magam:)

2015. febr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!