Top 10 kedvenc könyv?
Howard W. Johnson - High Speed Digital Design: A Handbook of Black Magic
Mark Warner - Street Turbocharging
Ez a 2 az, ami kimondottan tetszett és hasznos volt a számomra. Szépirodalmat nem olvasok, se semmitmondó regényeket, nem jutok velük előrébb az életben, így nincs értelmük elolvasni.
A világban? Neked? Nekem? Kicsit értelmesebben lehetett volna megírni a kérdést, nem ilyen flegmán.
Leginkább sorozatokat olvasok, szóval azokat egynek számítom. A sorrend nem számít, épp az a legjobb, amit újraolvasok.
- Jim Butcher : Dresden Files. A Cinder Spires sorzata is valószínű benne lesz a topban, ha megjelenik több kötet. De a Dresden örök. Worldbuilding mestermű. Alap urban fantasy.
- Joe Abercrombie : The First Law. Alap grimdark. Néhány fordulattól eldurrant az agyam. Érdekes karakterek. Nem azt kapod a végén, amit a legtöbb hasonló sorozattól várnál.
- Lev Grossman : The Magicians. Nagyon jól leír egy bizonyos életérzést és lelki állapotot. NEM vidám, vannak benne nyomasztó dolgok, de katarzis a vége. Csavar a tipikus YA-coming of age történeteken.
- Larry Correia : Grimnoir Chronicles. Steampunk alt-history. Érdekes fordulatok, sok izgalom. Nem esik bele a tipikus mai fantasy klisékbe (nem akar mai politikát és nézeteket eladni neked történelmi környezetben).
- Larry Correia : Monster Hunter International. Szintén urban fantasy, kis kozmikus horrorral. Lovecraft szörnyeihez adj hozzá humort és 90-es évekből való akciófilmet. Fantasy lények tökéletesen beillesztve a mai korba.
- Darren Shan : Cirque Du Freak. Gyerekkönyvek. Horror gyerekkönyvek. Érdekes, mert annak ellenére, hogy gyerekeknek készültek, meglepően eredeti és érdekes módon nyúl hozzá a vámpírokhoz. Régi kedvenc.
- Anthony Ryan : Draconis Memoria. Politikai bonyodalmak ÉS sárkányok. Érdekes módon inkább viktoriánus világ, nem középkori. Steampunk. Nagyon kiszámíthatatlan történet.
- Frans G. Bentsson : The Long Ships. Viking történelmi regény, de olyan humporral megírva, hogy nem érzi az ember, hogy történelmi témákkal foglalkozik. Baromi szórakoztató. Ilyen történeteken keresztül lehet az emberekkel megszerettetni a műfajt.
- Garth Nix : The Old Kingdom. A nagyon kevés valamirevaló YA fantasy sorozatok egyike.
- Benedict Patrick : Yarnsworld. Különböző történetek, ugyan abban a világban. Van, ami kaland, van, ami horror. Változatos. Minden regényben több kisebb történet is van az adott hely legendáiról, ami sokat ad hozzá a történethez.
Nekem:
Peter V. Brett: Rovásember
Justin Cronin: Szabadulás
Adrian Tchaikovskij: Az idő gyermekei
Kevin Hearne: A Vasdruida krónikái
Maggie Stiefwater: Holló fiúk
J.R.R. Tolkien: A Gyűrűk ura
Anthony Ryan: Az ébredő tűz
E.K Johnston: Ahsoka
James Dashner: Az útvesztő
Kerstin Gier: Az álmok első könyve
Ezek közül a többrészes köteteket egyben értem.
- Linn Ullmann: Áldott gyermek
- Bittersweet: SOTUS
- Mo Xiang Tong Xiu: A Démoni kultiváció nagymestere
- Mo Xiang Tong Xiu: Heaven official's blessings
Filmekkel, animékkel, sorozatokkal nem lennék gondban egy ilyen kérdésnél, de egyszerűen, ha könyvekről van szó, akkor nem tudok toplistát létrehozni.
Azért felsorolom a kedvenceim:
- Stephen King: Ragyogás
- Anthony Ryan: A vér éneke (az egyik all time nagy kedvencem, még akkor is, ha eddig a trilógiából csak ezt olvastam)
- F. C. Yee: Kyoshi novels (két kötet, az Avatár: Aang legendája című fantasy sorozat előzménye, és az egyik kedvenc előzménysztorim. A két kötet címe: Rise of Kyoshi és Shadow of Kyoshi)
- George R. R. Martin: Tűz és jég dala (oké, sokan meg fognak ölni, de nekem speciel a sorozat jobban tetszett. A könyvek közül az első a kedvencem, a Trónok harca, a többi... a többi annyira már nem fogott meg. Ettől függetlenül imádom a világot, a sztorit és Martint is, még ha a sorozat közelebb is áll hozzám)
- J. K. Rowling: Harry Potter (manapság egyre többször hallom, hogy túlértékelt... és picit talán én is annak tartom. Legalábbis, naponta futok bele olyan cikkekbe, hogy miért ,,tökéletes" vagy ,,hibátlan", vagy ,,zseniális" a HP. Tökéletesnek meg hibátlannak egyenesen nevetséges hívni, és zseniálisnak... jó, az már inkább, de megértem, miért fáradtak bele annyian a világba. Ettől függetlenül nagyon szeretem a könyveket.)
- Rick Riordan: Percy Jackson és az olimposziak (én inkább ezt a sorozatot tartom túlértékeltnek, mert újraolvasásokor rengeteg szembeötlő hiba tűnt fel, pláne ha hozzávesszük a folytatást is, az Olimposz hőseit. Ettől függetlenül imádom ezt a világot, az öt alap kötetet pedig főleg.)
- Kamoshida Hajime: Seishun Buta Yarou (nemrég felfedezett kedvenc, egy Japán light novel, eddig 11 kötettel. Borzasztóan imádom a sztorit is, a karaktereit is, és az író humorát is.)
- John Flanagan: A vadonjáró tanítványa (borzasztóan kevesen ismerik ezt a könyvet, ami kár, mert az egyik legjobb gyerekkönyvnek tartom. Velem ez szerettette meg az olvasást. Nagyon ötletes és kidolgozott fantasy-kaland sztori, ami több, mint szórakoztató. A Könyvmolyképző mondjuk valami pofátlanul lassan fordítja a könyveket... Bakker, 12 kötetből majdnem tizenegy év alatt hatot jelentettek meg magyarul!)
- Böszörményi Gyula: Ambrózy báró esetei (a végére hagytam ezt. Nagyon jól összerakott romantikus krimi, élő és lélegző szettinggel a monarchia idejében. Böszörményi Gyula pedig az egyik kedvenc íróm.)
Ezek lennének az én kedvenceim, nem sorrendben. Van itt egy horror, két romantikus, két urban- és három középkori fantasy. Egy egykötetes, egy duológia, egy trilógia, a többi sorozat. Válogassatok innen kedvetekre, nekem ezek a kedvenceim. :D
Hm. Igazából még örülök is, hogy rákérdeztél. :P
Az valahogy így (bár csak top 9-est tudtam összehozni. :P)
9. Clannad: After Story - A Clannad anime folytatása, az egyik legrealisztikusabb, legszürkébb és legérettebb anime, amit valaha láttam. Általában az animék külön évadjait egybe szoktam venni, a Clannad egyike a kevés kivételnek.
8. The Promsied Neverland - A második évad egyelőre nem győzött meg (nem láttam végig, de az, hogy IMDb-n az utolsó rész 2.9 pontot kapott, nem győzött meg, hogy én mostanában akarom ezt végignézni), de azt nem tudom elfelejteni neki, hogy az első évad alapján top 3-ban is benne volt.
7. Attack on Titan - Lehet utálni, de nekem akkor is nagy kedvenc. :D Főleg ez a negyedik évad, ez azért üt.
6. Fullmetal Alchemist/Fullmetal Alchemist: Brotherhood - A két FMA holtversenyben. A 2003-as drámaibb, mélyebb és nehezebben emészthető, főleg a karakterekkel foglalkozik, a Brotherhood pedig inkább a történettel. A Brotherhood talán a legjobb shounen, amit valaha láttam, a sima FMA pedig... inkább seinen. Én a kettő közül a 2003-ast szeretem jobban, de tudom, hogy ezzel egyedül vagyok a világon.
5. Your Lie in April - Ez sokaknak meglepő lehet, de ez az anime volt rám eddig a legnagyobb hatással.
4. Code Geass - Erről nincs mit mondanom. Aki látta, érti miről beszélek. Aki nem látta, az meg minél gyorsabban nézze meg. :P Legjobban úgy tudnám leírni, hogy egy politikai-háborús science fiction király- és karakterdráma, egy borzasztóan intelligens fiatalkorú hadvezér főhőssel. Szóval, az egyszerűsítés kedvéért Death Note és Trónok harca keveréke sci-fiben.
3. Boku Dake ga Inai Machi - Már látom a hibáit, de a top 10-emből a legrégebb óta ismert animém (vagy várj, az AOT-ot ez előtt láttam), és ez anime volt eddig leghosszabb ideig az élen. Borzasztóan jól kivitelezett krimi, ahol a gyilkos kiléte rémegyértelmű, de nem azon van a hangsúly. A zenéje pedig külön csillagos ötös. A főhősöket is szeretem, a legtöbb animével ellentétben a női karakterekkel is jól bánik és végig feszült.
2. Steins;Gate/Steins;Gate 0 - A Clannad AS-nál említettem, hogy van pár anime, aminek a külön évadjait (vagy inkább szakaszait, felvonásait) külön szoktam szedni, a SG az egyik ilyen. Az egyik legintelligensebb és legjobban összerakott science fiction időutazós karakterdráma. Nekem a két sorozat közül a SG 0 tetszett jobban (ami... kvázi második évad, de ez azért nem pontos... a két SG között meg kell nézni a SG 23,5.részt, hogy érteni lehessen a SG 0-t). Zseniális animék.
1. Seishun Buta Yarou wa Bunny Girl Senpai no Yume o Minai - Az előző kommentemben, ahol a kedvenc könyveimet írtam le (a hatos volt az, ha valakinek nem esett volna le, hogy ugyanaz vagyok) ennek a light novel eredetijét is megemlítettem. Egy romantikus köntösbe bújtatott misztikus thriller-karakterdráma, intelligens, drámai és rendkívül humoros. A könyv és az anime közül... hát, talán az animét szeretem jobban, de a könyvet is imádtam - nemhiába soroltam azt is kedvencnek. :D
Remélem, párat ajánlottam! :) (Amúgy, neked kedves kérdező, hogy nézne ki a listád? Akár animék, akár könyvek terén? Érdekel mások listája is! :P)
1. Müller Péter - Szeretetkönyv
2. Pierre Lemaitre - Téboly
Igazából ennyi. Nem mintha nem olvastam volna viszonylag sok könyvet, de mást nem tudok kiemelni, ami annyira megérintett volna. King és Rick Riordan könyveit is szeretem, de tőlük azért nem tudok kedvencet választani, mert az összélmény az, ami megfog.
A Miraculous animének számít? :D
Valahogyan átérzem amit leírtál (bár azért én többet fel tudtam sorolni. :P)
A Miraculous pedig nem számít animének, lévén, hogy francia, de van Japán vonatkozása is. :)
Midnenesetre arra a két könyvre ránézek. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!