Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik volt a kedvenc meseköny...

Melyik volt a kedvenc mesekönyvetek kisgyerekként, mit olvastak fel legtöbbször a szüleitek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, hogy gyerekként mi volt a kedvenc mesétek. Én Max Lucado: Pancsinelló könyvein nőttem fel :) Mindenkinek köszönöm hogy megosztja velem a válaszát <3

17/L



#esti mese #gyerekek #mese #mesekönyv #Pancsinelló #Max Lucado
2021. márc. 5. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Jangu és Gurigu. (Még ma is megvan, pedig túl vagyok a negyedik ikszen.) :)
2021. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
nekem nem olvastak, magamnak lapozgattam és olvasgattam. de cím már egy se jut eszembe, pedig még a harmadik X előtt vagyok. Eszenyi Enikő Micimackó hangoskönyvét viszont sokat hallgattuk a családdal :)
2021. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem olvastak nekem soha.
2021. márc. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, beugrott egy: mondd ki szépen, logopédiai segédeszköz (ezt csak pár éve tudtam meg), imádtam, olvasni is ebből tanultam meg még mielőtt az iskolát elkezdtem. bárcsak megtalálnánk azt a könyvet! van újabb kiadása, de nekem az kéne amit kisgyerekként lapozgattam :)
2021. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam a mesegyűjteményeket A magyar népmeséktől Andersenen át, a Lev Tolsztoj mesékig. Szerencsére sok mesét olvastak és mondtak a szüleim, nagyszüleim.


Nagyon nehéz dönteni, mert gyerekként mindet szerettem.


Legyen a Grimm legszebb meséi.

2021. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

- A csudálatos Mary kinyitja az ajtót

- Mildi meséi (utóbbi nem kifejezetten kedves, sőt kifejezetten ijesztő részekkel is operál, de imádtam

- A kékszemű

2021. márc. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, melyik könyvből olvastak már nekem, de mindig a Piroska és a farkast kértem. Apám már fejből mondta... volna, ha én nem tudom szó szerint úgy a történetet, ahogy a könyvben le volt írva. Ha feljön témaként, mindig mondja, hogy mondtam, hogy "ez nem így volt" és kijavítottam. Elég volt, ha csak egy szót kihagyott, máshogy fogalmazta a mondatot, már mondtam, "nem úgy volt!". Megtörtént sztori, hogy altatott éppen, egyik barátja átjött, anyám mosogatott, kérdezte tőle, hogy apám hol van? Altatja a gyereket. Az jó, mert kint játszik a homokozóban. Apám meg fent aludt a mesekönyvvel a mellkasán. 😀


De volt diavetítőnk is, azt nagyon szerettem, a Piroska és a farkas tönkrement, vajon miért... de a János vitéz, a Három kismalac, Cikicakk a fekete cica, Télapó és Ezüstmackó ami hirtelen eszembe jut, hogy diafilmeken ezeket szerettem. De diafilmben a kedvencem a Nyuszi Pista kalandjai volt.

2021. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Volt egy könyv, azt hiszem tíz perces esti mesék volt a címe, és különböző állatokról szólt, azt nagyon szerettem, valami az összes Micimackó könyvet. Rengeteg mese könyvem volt, de mindig ezt kértem anyámtól, hogy olvassa :D Amikor már tudtam olvasni a könyvtárból vagy ezerszer kivettem a három kismalacot, imádtam újra es újra olvasni.
2021. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a kedvencem a pimpuska az iskolában volt


meg volt egy regény, amiben egy orosz asszony oroszlánt tartott a lakásban, azt is imádtam

2021. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidám mesék

Kiskacsa és barátai

A sün, akit meg lehetett simogatni

A világszép nádszál kisasszony

Benedek Elek meséi

Grimm mesék (ezekből több könyv is volt)

Mesél az erdő az állatokról (sajnos a többi kötet nem volt meg)



Ezekre emlékszem, mint kedvenc. :)

2021. márc. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!