Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kerül a Kincskereső...

Hogy kerül a Kincskereső Kisködmönbe a bányás történet, amikor az Alföldön játszódik?

Figyelt kérdés
Móra Ferenc köztudottan az alföldhöz kötődik, a Kincskereső Kisködmön meg önéletrajzi ihletésű. De akkor hogy kerül bele a bányás történet, ha az Alföldön játszódik? (Péter apó, meg Küsmödi) Hiszen kell lennie annak is valami valós alapjának, akikről a figurákat formázta.
2010. aug. 17. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki az Alföldön él, még elmehet olyan helyekre, ahol hegy meg bánya van...
2010. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz. Elvileg...

De ha figyelmesen elolvasod, akkor Péter apó a nagybátyja volt, és tanításu szünetben, egy délután ugrottak el, tehát helyben volt a bánya, a mankós srác (a kis Bice-bóca) meg osztálytársa volt, és a nagyapjával élt, aki egy volt tárnában lakott, és mivel gyalog járt be, ezért ő is helyben volt.

Biztos vagyok benne, hogy nem olvastad a regényt! :(

2010. aug. 17. 22:04
 3/5 anonim ***** válasza:
De attól még hogy a figuráknak van valóságalapja nem biztos hogy a helyszín is valós és szerintem direkt nem az Alföldön játszódik. Abba semmi jó nem lenne... tökre "megszokott", így legalább vitt bele egy kis fortélyt hogy áthelyezte a helyszínt. Ha én írok egy regényt amihez merítek az életemből halálbiztos hogy nem a szülőhelyem lenne a helyszín...
2010. aug. 18. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, dehogynem olvastam a regényt, söt többször is. DE nekem sehol sem derült ki, hogy az Alföldön játszódna, nem tudom, te honnan veszed.
2010. aug. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek: Bár nem ír helyszínt, de eléggé egyértelműek az életrajzi utalások, Gergő apja is szűcs, meg Móra Ferenc apja is. Meg sok egyéb vonás van még, ami arra utal, hogy sok valós elemet csempészett a regénybe, így ennek Bice-bócás meg a Péter após történetnek is kellene valós alapjainak lennie.
2010. aug. 18. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!