Ki tudom úgy adatni az összeszedett történeteimet, hogy sose derüljön ki, hogy én írtam?
Egyébként a legtöbb kiadónál a címnegyed copyright/imoresszum részében az esetek 90%-ában benne van a szerző polgári neve is, hiába álnéven ír. A szerződésbe bele kell foglaltatni, hogy nyilvánosan csak az írói álneved szerepeljen mint szerzői név.
(Nem eltántorítani akarlak, de egy kézirat elbírálása hónapokat vesz igénybe, ha egyáltalán érdemesnek találja egy lektor, hogy foglalkozzanak vele. Lehet jobban járnál, ha negírnád egy blog formájában. Ott olyan nevet használsz, amilyet akarsz).
Kiegészíteném a 4. hozzászóló válaszát.
Van olyan kiadó, aki minden kívánságod szerint kiadja. Olyan a borító, az álnév, a forma, a tartalom, amilyet csak akarsz. Két feltétele van:
1) gyakorlatilag neked magadnak kell mindent intézni. Borítót, fülszöveget, lektorálást, marketinget.
2) a kiadás költségeit neked kell kifizetni. (Értelem szerűen a bevétel profit része is a tiéd lesz.)
Egy barátom tavaly így adott ki könyvet. Ha érdekel, megkérdezhetem tőle, melyik kiadó.
Az 5-öst azzal egészíteném ki, hogy ezt nem kiadónak, hanem nyomdai szolgáltatásnak hívnám. (Tudom, hogy "magánkiadásnak" titulálják magukat ezek a kiadók, de a nyomdani munkán túl a legtöbb kínált szolgáltatásuk kritikán aluli. Ha már magán, akkor jobban jár mindenki, akinek ennyi fölösleges pénze van, ha keres egy szerkesztőt, egy korrektort és egy tördeklőt, grafikust, így legalább minőségi szolgáltatást kap.
Ezeknek a kiadóknak ez a profit, nem érdeke, hogy minőséget adjon ki...
Olvastam egy magánkiadó szolgáltatásában, hogy "gépi tördelés" :D. Úgy megkérdeztem volna, hogy az mégis milyen? Befolyatják a szöveget a mesteroldalakra, és itt vége? Mert ez nem tördelés :D...
Én nem szoktam hazudni. Mielőtt elvállalok egy szerkesztési munkát, minimum 40ezer karaktert bekérek, és ha nagyon esélytelen, megírom a szerzőnek, hogy sajnos még az írástechikáján szükséges csiszolnia, mielőtt megjelenésen gondolkodna. Minden máson lehet javítani, ha a szerző nyitott és tisztában van az alapokkal, de a súlyos hiányosságok oda vezetnek, hogy át kellene iratni az egesz keziratot, az meg nem eri meg. (A magankiadok tobbsege ezt ugy oldja meg, hogy a felszines korrekturat nevezik szerkesztesnek, kijavitanak par helyesirasi hibat es ennyi).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!