Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez mennyire lenne illetlenség?

Ez mennyire lenne illetlenség?

Figyelt kérdés
Egy lány barátomtól kaptam még tavaly kölcsönbe egy könyvet, azonban még nem olvastam el... És én is adtam ugyanígy neki egyet kölcsönbe... És most újra szeretném olvasni azt a könyvet, de nem tudom mennyire lenne pofátlanság így visszakérni, hogy az Övét nem olvastam el...
2020. dec. 19. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el.

Aztán amikor visszaviszed az övét, kérd vissza a sajátodat.

2020. dec. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne pofátlanság. Szerintem vissza is adhatod neki a könyvet, amit kölcsönbe adott, ha nem is tervezed elolvasni, és megmondhatod neki, hogy miért nem olvastad el. Mármint, pl. hogy elkezdted olvasni, de nem annyira jött be, vagy szimplán sosem találtál rá időt... Szerintem evvel így nincs semmi baj.


De esetleg ki is olvashatod a könyvet, és amikor visszaviszed neki, akkor visszakéred a sajátod. Vagy esetleg visszakéred a sajátodat, és megemlíted mellette, hogy nemsokára te is végzel avval a könyvvel, amit ő adott kölcsön, vagy ilyesmi.

2020. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hálásan Köszönöm A Válaszokat! :)
2020. dec. 19. 21:06
 4/4 dililili ***** válasza:

Nem pofátlanság. Ráírsz, hogy szeretnéd újra elolvasni a könyvet, ami nála van és, hogy megejthetnétek egy találkozót, ahol könyvet cseréltek vagy, hogy amikor legközelebb mentek munkába vagy suliba, akkor be tudná e vinni.


Amikor visszaadod, ha rákérdez, hogy tetszett e, megmondhatod neki őszintén, hogy nem tudtad sajnos elolvasni.


Én is vittem vissza anno úgy könyvet, hogy nem olvastam ki, de mondjuk én azért, mert nem tetszett, nem arról szólt a könyv, amiről gondoltam, hogy a leírás alapján szólni fog. Nem volt belőle sértődés, őszintén megmondtam, hogy nem tetszett.

2020. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!