Mi alapján választasz ki egy könyvet amit elolvasol?
Ha valaki ajánl neked egy könyvet, mi az amivel igazán kíváncsivá tud tenni? Mármint, hogy elmeséli a tartalmát vagy csak a saját véleményét mondja el róla?
És mi alapján választotok ki egy könyvet,amit elolvastok? Ha sokaknak tetszik, vagy ha film készül belőle? Vagy mondjuk ha az író személye érdekes, elolvasol egy könyvet tőle?
Én borító alapján szoktam😅
Tudom, örök hiba, de egyes borítók annyira megfognak.
Még nagy hatással van rám a könyv tartalma is, mert azért nem mind1, hogy milyen könyvet olvasok.
(Ha a borító megfog és még a történet is tetszik, akkor az maga a menyország)
Nekem nincsen azzal problémám ha 1 könyvből film készül.
Néha kiakadok rajta, ha valamit nagyon megvàltoztatnak benne vagy ha nem olyan a színés aki illik az adott karakterre, viszont ezektől eltekintve imádom azt ha az egyik kedvenc könyvemből film/fan made készül.
Egyébként a kedvenc könyvem is egy film miatt kezdtem olvasni. (Sajnos csak a könyv első részét filmesítették meg én pedig kíváncsi voltam a folytatásra, ezért röpke 2 hét alatt kivégeztem a 6 kötetes könyv sorozatot.)
Ráadásul emiatt a könyv miatt kezdtem el rendszeresen olvasni. Előtte is olvastam, de ritkán (évi 2-3 könyvet vagy annyit sem)
"Ha valaki ajánl neked egy könyvet, mi az amivel igazán kíváncsivá tud tenni?"
Ez sok mindentől függ. Ha egy illető mesél egy adott könyvről és látszik, hogy beleéléssel meséli és látszik rajta, hogy mennyire megfogta a könyv, akkor a könyv fajtájától függetlenül elkezdek kutakodni utánna
(Mikor adták ki, van-e folytatása, befejezték-e már a történetet, ha nem, akkor lesz-e folytatása stb)
Ha ezek után is megfelel a könyv (tetszik a történet stb), akkor elfogom olvasni.
Én szeretem azt ha röviden (spoiler nélkül!) elmondják a tartalmát, de azt is imádom ha az adott illető 1 kicsit mesél róla. Például az elejétől addig, amíg beindul a történet.
(Nem kell részletesen elmondani, csak hogy kb mi történik) És ha ezek alapján felkeltette az érdeklődésenet,kíváncsi vagyok rá, hogy hogy folytatódik stb, akkor gondolkodás nélkül elolvasom.
Engem nagyon nem érdekel az író személye 🤷♀️
Az a lényeg, hogy jó legyen a könyv, az író személye az már csak mellékes.
Ha hallottam már róla/olvastam tőle, az egy jó dolog, mert így tudni fogom, hogy milyen stílusban ír és, hogy kb mire számíthatok tőle.
Rám még nagy hatással vannak a kommentek is. (Pl moly.hu stb)
Ha nagyon sokan mondják azt 1 könyvre, hogy jó érdemes elolvasni stb, akkor azt nagy valószínűséggel én is elfogom (de csak és kizárólag akkor ha megtetszik a történet. Hiába mondják sokan, hogy xy-könyv jó, ha engem nem érdekel)
Bocsánatot kérek a kisebb regényem miatt, csak imádom ezt a témát és kevés emberrel tudok róla beszélni, ezért most itt kiéltem magam😁😅
Köszönöm szépen a tartalmas választ, örültem neki. :)
Ne kérj bocsánatot, én is ilyen megszállott vagyok könyv témában, ezért is érdekel, hogy ki mi alapján választ könyvet. 😁
Akkor megnyugottam.😄
Nem mindenki szereti a hosszabb válaszokat.
Én könyvtári könyveket szoktam olvasni inkább, és ott csak a könyv gerincét látom, szóval mondhatni cím alapján választok. Ha tetszik a cím, leveszem a könyvet, és vetek egy pillantást a borítóra, ennél a résznél már nagyjából fel tudom mérni, hogy érdekelni fog-e a könyv, aztán elolvasom a tartalmát, ez a döntő rész, hogy most akkor elolvasom-e vagy sem. Szóval igazából, ha nem tetszik a borító, attól még van esély, hogy elolvasom.
Ha könyvesboltban vagyok, akkor ott annyiban változtatok ezen a folyamaton, hogy elolvasom a könyv első pár sorát, és ha az is megfog, akkor tuti, jó választás.
Cím, borító, tartalom és mások vélemenye alapján.
A cím és a borító ami megfog, a tartalom ami megtetszik, de csak akkor olvasom el, ha belenéztem mások véleményébe, hogy egyáltalán jó könyv-e. Értelemszerűen ha 2-3 csillagokat adnak rá, nem hiszem, hogy megvásárolom.
Író általában nem befolyásol, de ha egy írónak az egyik könyve megtetszik, akkor a többire is ránézek :) Így lett kedvenc írónőm Linn Ullmann is, mert egyszer könyvtárban random rábukkantam egy könyvére. Az író személyisége egyáltalán nem érdekel, az számít, ahogy ír, és amilyen sztorit alkot.
Nekem fontos egyébként az író stílusa is. George RR Martin stílusát pl. kifejezetten unalmasnak találtam, a Trónok Harcát nem is olvastam végig. Szeretem, ha az író úgymond "mesélve" ír és nagyon mélyen beleéli magát a nézőpontkarakterbe, ezért imádom a fent említett Linn Ullmannt, vagy T.J. Klune - Wolfsong című regényét.
Ha van film a könyvből, akkor azt meg szoktam nézni. Régebben úgy csináltam, hogy megnéztem a filmet - elolvastam a könyvet - megint megnéztem a filmet, de most pl. legutóbb fordítva csináltam, könyv - sorozat - könyv lett belőle, mert annyira megtetszett a könyv :D
Attól is függ hogy következőnek mit olvasok, hogy jelenleg melyik témára vagyok ráfüggve. Tavaly középkori fantasyt olvastam orrba-szájba, mostanában a BL (Boy Love, azaz FérfixFérfi kapcsolat) regények jönnek be. Úgy általánosságban pedig imádom a szomorú könyveket, vagy ahol a főszereplőnek szomorú múltja van.
#5 vagyok :D
Azt még kifelejtettem, ha van beleolvasó egy könyvbe, akkor mindeképp elolvasom azt is, mert fontos, milyen időben íródott a regény.
Az nem baj ha E/1 vagy E/3 (bár az E/1-et egy picit jobban szeretem), de kifejezetten utálom, ha egy könyv jelen időben van írva. Egyszer olvastam így egy regényt, de valahogy az igeidő mindig kizökkentett olvasás közben, és nem tudtam koncentrálni. Fura volt. Nemrég is jártam úgy, hogy megtetszett leírás alapján egy regénysorozat, de mikor belekukkantottam, kiderült, hogy jelen időben íródott. Úgyhogy inkább mellőztem. Persze ez csak én vagyok :D De engem zavar a jelen idő.
Moly.hu-t szoktam egyébként használni rendszeresen, a legtöbb könyvet ott találtam, és könnyű értesülni az esetleges akciókról is.
Nem igazán izgat az író vagy, hogy készült-e belőle film.
Én mindig elolvasom a hátulját azt a rövid kis ajánlót és az alapján. Ha megfog és érdekesnek tartom akkor rákerül a listámra. Persze az ajánlásokat is elolvasom, hogy kinek mennyire tetszett, mi volt a tapasztalata. Ezeket molyon szoktam, mert ott szoktak írni hideget, meleget.
Ha hosszabb, akkor előtte olvasok tartalmat. A spoiler nem szokott zavarni.
Más emberek véleményét ritkán szoktam olvasni.
De ha rövidebb (novella) akkor pl az is elég ha tudom hogy sci-fi/fantasy + van valami jó címe.
Nem írók szerint rendezem a könyveim, hanem történet szerint. Az érdekel, hogy miről szól maga a sztori, nem pedig az hogy ki írta s hogyan.
Ha van film belőle, akkor max akkor olvasom el az eredeti művet, ha nagyon rövid.
Kb 3-4havonta mikor elfogy az adott könyvadagom, fogom az erre a célra félretett pénzemet, havi 10.000, bemegyek a kedvenc könyvesboltomba, odamegyek a fantasy reszleghez, elolvasom minden könyv hátulját amit nem ismerek, ami megragad, azt megveszem... ugyan ez scifi, történelmi részlegeken.
Aztan ha meg marad penzem, akkor szukits.hu, libri.hu...
Ha meg mindig marad, akkor pedig bemegyek a kedvenc antikváriumomba, és az eladó pasasra bízom magam.
Veszelyes, vokt már hogy 10.000ért akkora könyvadaggal jöttem onnan ki, hogy 8hónap volt mire kivégeztem, pedig átlag napi 100oldalt olvasok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!