Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miről szól az Aranyember című...

Miről szól az Aranyember című könyv?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Olvasd el, kötelező olvasmány ;) xD
2010. aug. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kötelező olvasmányok közül ezzel nem nagyon tudtam mit kezdeni:S :(
2010. aug. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha azért kérdezed, mert kötelező olvasmány és nincs kedved hozzá, én azt tanácsolom, hogy ess neki. Én is úgy voltam vele, hogy úr isten, hosszú leírások, ráadásul sokan mondták, hogy uncsi... úgy kezdtem bele, hogy csak túl leszek rajta, max 2 hét... 4 nap alatt kivégeztem, mert NEM LEHET LETENNI. Az első 20-40 oldal (szerintem)vontatott, de mikor beindul a cselekmény és részletezi a főszereplő lelkében végbemenő változásokat és érzéseket, az több, mint izgalmas. Az a legjobb, hogy végig fogalmad sincs, mi lesz majd a vége, nem kiszámítható. Csak ajánlani tudom.
2010. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Jövőbeli keresőknek az aranyember nagyon röviden, én is lusta vagyok elolvasni de az érettségi tételes helyen meglehet találni ilyen röviden, amiről mindenki azt mondja hogy nem lehet összefoglalni.

Igaz túl rövid, és emiatt sok minden hiányzik, vagy nem részletes, de pont elég a lusta, vagy érettséig elött 20 perccel lévő emberekenek.:


Rövid történet:

A bonyodalom kezdete a vörös félholddal megjelölt zsák kincseinek megtalálása. A cselekmény két szálon bontakozik ki. Részben Timár üzleti vállalkozásai, részben magánéletének fordulatai szövik a regény szövetét. Mindkét szálon láthatólag sikeres ember képe bontakozik ki előttünk, valóságos “arany ember” a kívülállók szemében a főhős. “De akihez hozzáér, az mind szerencsétlenné lesz, átok és szenvedés terem az öt ujjának helyén.” Életében a fordulópontot az jelenti, amikor Athalie szavainak hatására (“Tímea önt nem szereti.”) elmenekül otthonról, és a Senki szigetén felfedezi a valódi boldogságot Noémi odaadó szerelmében. Ettől kezdődően Timár kettős életet él, örökösen vívódik, szenved attól, hogy mindenkit becsap, kínlódik, mert nem tud dönteni Komárom és a Senki szigete, a hűség és a szerelem között. De a véletlen közbeszól akkor, amikor Krisztyán Tódor megjelenik Balatonfüreden, hogy leleplezze az arany embert. A tetőpont a Timár és Tódor között lezajló heves párbeszéd, mely után a főhős öngyilkosságra készül.

A megoldást szintén egy váratlan esemény hozza: Krisztyán Tódor Timár ruhájában a Balatonba fullad. A befejezés azonban nem szokványos. Timár ugyan kivonul a társadalomból, és boldogon él a Senki szigetén, de Athalie gyilkossági kísérlete Komáromban mégis nyitva hagyja a történetet Tímea házassága ellenére is.

2013. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!