Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tudnék leszokni arról,...

Hogy tudnék leszokni arról, hogy kimondom magamban a szavakat olvasás közben?

Figyelt kérdés
Ennek köszönhetően nagyon lassan olvasok, ami nem a világ legnagyobb problémája, de ha fejleszthető, akkor szívesen megpróbálnám. Van erre valami technika? Nyilván nem akarom, hogy az olvasási élmény rovására menjen, de kíváncsi vagyok. :)

2020. aug. 12. 08:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mondom ki magamban, amit olvasok, mint írásnál, akkor nem is jut el rendesen a tudatomig, csak keresésre és átfutásra használható.


Gyakori tévhit, hogy gyorsabban olvas, aki nem mond ki semmit magában, de valójában ez nem így van; ismerősöm is meglepődött, hogy nem olvas ő gyorsabban narrátor nélkül, mint a többiek azzal. Addig sokkal többre tartotta magát miatta.

2020. aug. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Most végigkérdeztem pár embert a családban; senki nem is érti, hogyan lehetne NE kimondani.


Én tényleg nem tudom elképzelni. Biztos van ilyen, de az is tuti, hogy a gyorsaság nem ezen múlik. (Most itt a "normális" kereteken belüli gyorsaságra gondolok, nem a gyorsolvasásra mint olyan, mert az más.)

2020. aug. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van olvasáskor belső narrációm, én néha megfejelem azzal, hogy a kedvenc színészem / színészeim (ha párbeszéd) hangján olvasok. :)

Én azt javasolnám, hogy nem feltétlen kellene erről leszoknod.

Ha csak a szememmel olvasok, néha nemcsak a történet fonalát vesztem el, de a gondolataim is elkalandoznak, tehát bár "olvasok" fogalmam sincs, hogy mit.

2020. aug. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!