Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jelenleg egy romantikus-erotik...

Jelenleg egy romantikus-erotikus-dráma tematikájú regényen dolgozom. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Tömören: A főhős, Bea nővére egy autóbaleset következtében meghal, mire a lány magába zuhan, és érzéketlenné szeretne válni minden emberi érzéssel szemben. A szüleitől és a barátaitól eltávolodik, míg Krisztiánnal (a nővére pasijával) ellenséges viselkedésük bűnös vonzalommá vált át, melyet mániás ragaszkodás követ. Az elkerülhetetlen beletörődést az is hátráltatja, hogy Bea az alkoholba és az érzéketlen szexbe menekül a fájdalom és a bűntudat elől. A fiú- szélsőséges viselkedése ellenére is- próbál segíteni a depressziós, önsanyargató lánynak. Viszont egy heves érzelmekkel teli éjszaka után be kell látniuk, hogy tulajdonképpen nem egymásba, csak az érzésbe szerettek bele, hogy van, aki átérzi a fájdalmukat, és akire támaszkodhatnak...


Milyennek képzelitek el a főszereplőket? Szerintetek melyek azok a jellemvonások, amelyek sejtelmessé/szimpatikussá/szexivé tenné a karaktereket? Van olyan romantikus történeted, vicces - esetleg nevetségesen abszurdnak tűnő - esemény, ami megtörtént veled? Estél már át egy szeretted elvesztésén? Ha igen, hogyan érezted magad? Milyen szokásaidon változtatott a gyász? Képes voltál közben önmagad maradni, vagy a fájdalom hatására egy teljesen más éned került felszínre? A családod/ barátaid hogyan viszonyultak a hangulatingadozásaidhoz? Az idő vagy esetleg egy különös, meghatározó esemény segített át a megpróbáltatáson?


Ha úgy érzed, az átélt kínoknak egy regény lapjain van a helyük/ tapasztalataid segíthetnek másoknak a veszteség feldolgozásában, kérlek írj kommentet vagy e-mailt (eszter.g66@gmail.com)! Segítsetek, hogy egy ilyen komoly és nehéz téma vicces, szenvedélyes és mély érzelmekkel teli formában kerülhessen a könyvesboltok polcaira!


Ja és nem mellesleg: Szeretnétek hasonló témájú könyveket olvasni?



2020. júl. 27. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kissé klisés ez az autóbaleset dolog, majdnem minden romantikus/dráma regény úgy indul lassan már, hogy elveszít a főszereplő családtagot/tagokat egy ilyen balesetben. Tény és való, hogy ebben a kategóriában nehéz (szinte lehetetlen) újat mutatni, annyira kivesézték már, de mégis...


A személyes véleményem:


A szereplők, meg úgy alapból a sztori nekem már most nem szimpatikus. Van egy nővérem és gusztustalannak tartom a gondolatot is, hogy ilyen helyzetbe kerüljek. Szinte előre érzem azt, ahogy az író erőltetten próbálja majd velem megkedveltetni ezeket a karaktereket, nekem meg csak kellemetlen olvasni. Mondjuk alapból nem vagyok rajongója a romantikus-erotikus könyveknek, ezt is tegyük hozzá.


- Személyes vélemény vége -



Ennek ellenére biztos lennének, akiket izgat ez a téma. Ha olyan könyvek sikeresek lehettek mint pl Anna Todd Afterje, én már komolyan mondom, bármi lehetséges a világon.


Vannak, akik ilyenekről fantáziálgatnak, miközben a valóságban nem mernék megtenni és hát... Így kiélhetik magukat.


Ahh, már én is érzem, hogy túl negatívra sikeredett, jól le is fognak pontozni, ha valaki ezt elolvassa... De ez a véleményem. Vállalom.


A végére: Azért ha van egyedi stílusod, meg érzéked az íráshoz, különleges sztori is lehet a legsablonosabb történetből is. Sok sikert kívánok a sztori megírásához, minden morgásom ellenére és tényleg... Hajrá!

2020. júl. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez az autobaleset dolog tenyleg nagyon klise.

Talalj ki valami olyasmi balesetet, ami kisse "egyedibb".


Igazabol ezzel a sztorival kapcsolatosan PONT van egy ilyen konyv, ami ugyanerrol szol(Zuhanok beled)


Szerintem fontos, hogy egy konyv legyen egyedi.

Nekem az mar nem tetszik , ha talalok hasonlosagot a konyvek kozott.

Peldaul vannak azok a konyvek , amiket a Tesco polcan biztos megtalalsz, majdnem mindegyiknek ugyanaz a sztorija figyeld.


Ferfi: milliomos uzletvezeto, nagy a farka, a csaladi hatter nem epp a legjobb, igazi szoknyapecer.


Nő: valami nagy traumat elt meg vagy kiskoraban, elraboltak akar megeroszakoltak, verte az anyja vagy az apja stb.

Magaba burkolozik es csondes.

A masik noi pelda: fel van vagva a nyelve(a trauma ugyanugy megvan nyugi ez alap nyilvan :D), a pasi birja hogy nem esik a laba a csaj , a csaj meg el sem hiszi , hogy egy ilyen pasi beleszerethet.


Ha mar a fulszoveg alapjan ezt olvasom inkabb bele se kezdek, lehet mikor kezdo olvaso vagy meg izgi, de nekem mar nagyon nem az sajnos , mintha ugyanazt a konyvet olvasnam csak mas nevekkel:(


Szoval tegyel bele olyan dolgokat, amitol biztos leesik az alla az olvasonak, hogy o ezt nem gondolta volna stb.


Egyebkent nekem tetszik ez a tortenet, bar utalom konyvekbe a magyar neveket(😂), de ez igazabol nagyon szemelyes velemeny ne is torodj vele.


Ja es imadok sirni konyveken( meg filmeken, de csak azert , mert a problemaimon vagy barmin sose sirok nem tudom miertxd)


Ha en sirok egy konyvon , az BIZTOS benne marad az emlekezetemben es orroke emlekszem arra a konyvre( de komolyan fel is birnam sorolni a konyveket amin sirtam szerzo iro minden)


Hala istennek nem veszitettem el csaladtagot(le is kopogtam), de ahogy el birnam kepzelni magam, talan en tettetnem, hogy minden rendben van, kozbe ha semmi sem foglalja le az idomet , akkor belul szetvetne a fajdalom.


Maximum 1-2 baratnak mondanam el feluletesen az erzeseimet, de massal nem beszelnem meg, es ugy tennek mintha tenyleg semmi bajom nem lenne. Utalok az erzeseimrol beszelni, foleg a csaladtagjaimmal, mert nem igazan erzem magam kozel hozzajuk.


Van ilyen szo, hogy baratcentrikus? Mert akkor en biztos az lennek es nem csaladcentrikus ezt fixen allitom es barcsak ne igy lenne.

2020. júl. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van, belátom, talán sablonos. De kell lennie benne valaminek, ami mély érzelmeket vált ki az olvasóból, hogy ne csak egy újabb könyv legyen, amit félretesznek, és el is van felejtve. Ezért gondoltam, hogy a baleset megfelelő, mivel eléggé élethű (rengeteg hülye/részeg sofőr van mostanában az utakon), a rákosokról szóló regények és filmek száma pedig már túlzottan sok. Ha már így leszóltátok, segítenétek benne, hogy hogyan tudnám kijavítani! https://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__10615540..
2020. júl. 28. 13:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon rá vagy akadva az egyediségre meg a drámára, de hidd el, nem ez a fontos.


Ne akarj az olvasóból érzelmeket kicsikarni, inkább legyen érdekes a történet még akkor is ha az olvasó érzelmileg nem vonódik bele.


Az őszinteség és a realisztikus ábrázolás sokkal fontosabb.


Ne csak üres sablon legyen a szereplőd, hanem adj neki emberi tulajdonságokat, nem érdekes ha nem mindenki azonosul velük, elég ha érdekes emberek.

2020. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!