Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miert olyan nagy divat mostana...

Miert olyan nagy divat mostanaban olvasni?

Figyelt kérdés
Mindenki erre buszke, kiteszi instara meg ezzel foglalkozik, hogy ő OLVAS. Szorakoztato irodalmi konyveket. Nem jobb mintha folyton csak filmet nezne de arra oersze nem meno buszkenek lenni, az olvasas meg ilyen sznobizmus...mintha csinálnának valamit kozben meg csak szórakoznak, haszontalan.
2020. júl. 23. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is volt ilyen.


Reneszánszban hányan festetteték le magukat könyvekkel, hogy látsszon hogy műveltek? Az óta az intellektus státusszimbólum.

2020. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Akkor ezt most több oldalról fogom megközelíteni.


Nyilván mindenki stresszes, dolgozik, tanul, éli az életét. Ezzel mind próbálunk valamit kezdeni. Az olvasással nem ártunk másoknak és magunknak sem, szóval szerintem a pihenésnek ez egy egész jó módja. Haszontalannak pont nem mondanám, ha az illető mentális jólétéhez hozzájárul.


Általában ha valaki olvas, az nem azt jelenti, hogy filmet nem néz, viszont ha valaki néz filmet az még nagyon nem biztos, hogy olvas is. Ebből a szempontból az olvasás "ritkább" hobbi. Szerintem a minél változatosabb időtöltések nem lehetnek rosszak.


Szerintem jobb, mint ha valaki csak filmeket nézne. Egyrészt azért, amit már mondtam (szinte senki nem CSAK olvas), másrészt az olvasás máshogy mozgatja meg az ember agyát. A szövegértési készség, a tartalom leszűrésének a képessége pedig bőven nem haszontalan. Manapság hány olyan ember van, akik egy egyszerű szöveg lényegét nem tudják összefoglalni egy olvasás után? Így simán át lehet verni őket egy "ügyesen" megírt hirdetéssel vagy szerződéssel. Akik nem tudnak helyesen írni, vagy rosszul használnak szavakat meg szintén nem ritkák.


Téged amúgy ez miért zavar? Mindenki mindent kitesz mindenhova. Pucér fotók a gyerekeikről, ivós-hányós képek, ízléstelen képek/kommentek, privát dolgok kényszeres megosztása, stb. Ezek sokkal kártékonyabbak, mint hogy X éppen mit olvas. Inkább erre legyen büszkre, mint sok másra.

2020. júl. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"haszontalan"


Kíváncsi lennék, hogy számodra mi nem haszontalon?

2020. júl. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az olvasás nem haszontalan. Rengeteg készséget fejleszt, amit a tévénézés nem. Nem fogok itt kisregényt írni a pozitív hatásairól, utána lehet nézni.

Nem kötelező szeretni valamit, de azért aki az olvasást sznobizmusnak tartja, az sokat elárul magáról.

2020. júl. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Ki mindenki?

2. Szórakoztató irodalmi könyvekből is lehet rengeteget tanulni, ha az ember nem csak arra alapoz, hanem utánanéz bővebben is az információknak.

3. Miért baj az, ha bárki is büszke arra, amit csinál?

4. Semmi nem haszontalan, amiben XY az örömét leli, és ami a - ahogy azt már előttem is írták - mentális egészségének jót tesz.

5. Szerintem a filmeknél jobb, de én elfogult vagyok, mert annyira nem nézek filmeket. Nyilván a filmnézésnek is megvannak a maga "hasznos" előnyei.


Nem igazán értem a kérdésed lényegét. Frusztrál, hogy rengetegen olvasnak, te meg annyira nem, vagy az idegesít, hogy te nem szórakoztató irodalmat olvasol, hanem "okosat", mégsem vagy ilyen "menő", vagy... mi? Mit törődsz azzal, mások mivel töltik az idejüket? Miért nem mész olvasni? :)

2020. aug. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én szégyellem ha szorakoztatot olvasok pedig szeretnek csak idopazarlas
2020. aug. 2. 23:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Ki előtt szégyelled? Miért időpazarlás, ha azt csinálod, amit szeretnél, amihez kedved van? Az élet nem érdemekről szól elsősorban, legalábbis az én látásmódom szerint...


(Az a vicc, hogy megértem. Egy időben rengeteg klasszikust és szépirodalmat olvastam, mostanában egyszerűen nem tudom befogadni. Mindig is megfelelési kényszerem volt, meg sajnos bennem volt / van ez a toxikus produktivitás... Most kezdem elengedni. Azt hiszem, nem olyan hosszú az élet ahhoz, hogy folyton azt csináljam, amihez nincs jelenleg kedvem, és mindig elmondhassam, hogy "hasznos" és "felkészült" vagyok.)


Jó az, ha az ember szépirodalmat olvas, de semmi baj nincs azzal, ha szórakoztatót is. Már csak azért sem, mert rengeteg szórakoztató irodalmi mű lesz a (pop)kultúra része. Nem árt, ha nyitottak vagyunk minden műfajra szerintem, igenis hasznos, ha az ember egy széles skáláról válogat, kilép a komfortzónájából. Tudod egyébként, mennyi minőségi "szórakoztató" könyv létezik? Olyan, amit lehet, hogy elolvasol két délután alatt, de rengeteg mindent tud adni mentális és szellemi szinten is. Mert megérint, mert épp hozzád szól stb.


Ponyvát én sem szeretek olvasni, de eddig szinte minden műfajban/zsánerben találtam olyat, ami nélkül kevesebb lennék ma. Annyi könyv van, annyi történet, szerintem kár belepasszírozni magunkat egyetlen témába, és kizárni minden mást. Magadat is megfosztod ezáltal egy csomó mindentől.

2020. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Krimiket olvasnek legszivesebben de inkabb tudomanyos dolgokat szoktam. Meg jo lenne egy szep romantikus lányregény is:(
2020. aug. 3. 15:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor olvass! Aztán rájössz, hogy nem történt tragédia, és még jól is érezted magad...
2020. aug. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!