Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A fantasyk miért mindig...

A fantasyk miért mindig elmaradott, "őskori" világban játszódnak?

Figyelt kérdés
Ha egy koboldokkal, goblinokkal, sárkányokkal, manókkal stb. teli világba mobiltelefonokat, vagy ha modern technológiát nem is, de pl. olyan épületeket tennénk, amik már 100 éve is voltak, akkor az már nem számítana fantasy-nak?

2020. júl. 4. 21:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
7: Még soha nem tekintettem így a Star Warsra. Köszönöm!
2020. júl. 5. 09:45
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas pacsi a Draconis Memoria rajongónak. :D


Amúgy ahogy már elmondták, a fantasy nagyon sok minden lehet. Arthur C. Clarke író szerint ha megfelelően fejlett tudományról írsz, azt nem lehet megkülönböztetni a varázslattól.

A műfajok nem különíthetőek el tökéletesen. Példa erre a Warhammer 40k univerzum. Űrben kalandozós, futurisztikus cucc, viszont a nagy ellenség valami természetfeletti erő, istenek, démonok, akikkel varázslatra nagyon hasonlító módon lehet kacsolatba lépni.


Aztán az urban fantasy is érdekes kérdés, mert pl. a Dresden Files "átlóg" a nyomozós krimibe, csomó más pedig a paranormális romantikába.

2020. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%
Na és akkor kihagytam Lev Grossman trilógiáját. Teljesen mai, de egy másik univerzumba utaznak, ami viszont classic, Narnia-hatású.
2020. júl. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Pacsi a másik Draconis Memoria-rajongónak, ha jól értem... :D


Kedves kérdező, a SW-re vonatkozó kommentedhez egy pici adalék még:

George Lucas (remélem, nem csal a forrásom) anno az egyetemen a szakdolgozatát a mesék morfológiája kapcsán írta, egy korábbi orosz tanulmány (V.J. Propp) témájában... úgyhogy, igen: ott minden adott volt, hogy valódi klasszikus elemeket lássunk viszont a vásznon...

Tulajdonképpen tényleg elő lehetne adni így is:

[link]


Ó, és még valaki szóba hozta a francia forradalmat...

hát, ha az nem is, de napóleoni háborúk srákányokkal, na az adja:

Naomi Novik: Temeraire-sorozat :))

2020. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz,az a steampunk/gaslamp fantasy,biztos írták már.

A Lőpormágus trilógia állítólag jó(nem olvastam).


[link]

2020. júl. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert a mágia általában a régi értékeket képviseli, míg a tudományos fejlődés a modern dolgokat. És a klasszik fantasy az általában középkori környezetben játszódott, de semmiképp sem "őskorban". Ennek ellenére van mindenféle fantasy, jelen korban játszódó is, ez az úgynevezett urban fantasy. Pl Neil Gaiman könyvei ilyenek, mint valaki mondta már. A korábban említett Lőpormágus trilógia az 18. századi környezetben játszódó fantasy, és igen, tényleg nagyon jó könyvek. Vagy Az Úr sötét anyagai is egészen modern, steampunkos hangulatú, zeppelinekkel, gőzhajókkal, lőfegyverekkel...
2020. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az őskori-t azért raktam idézőjelbe, mert nem tudom pontosan milyen kornak mondjam. Nekem a "középkor" és az "őskor" is Őskor, mivel olyan régen volt mind2.
2020. júl. 14. 13:07
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Szóval négymillió évvel ezelőtt szerinted ugyan olyan volt, mint 6-700 évvel ezelőtt? Értem.
2020. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Tudod hogy értem. Ne kekeckedj...
2020. júl. 14. 16:32
 20/20 anonim ***** válasza:
62%
Töri érettségin is ezt mondtad? :DDD
2020. júl. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!