Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc Stephen King...

BeNce1805 kérdése:

Melyik a kedvenc Stephen King könyvetek, illetve szerintetek melyik a legjobb?

Figyelt kérdés
Erre lennék kiváncsi a válaszokat köszönöm!

2020. márc. 5. 07:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Eddig még nem olvastam tőle túl sokat, de az eddigi abszolút kedvenceim a Tortúra és a Cujo.

Mindkettő jóval kisebb kaliberű (mondjuk egy Az-hoz képest), ezekben sikerült belőlem a legjobban kihozni a feszkót (a Cujo első olvasásánál többször szünetet kellett tartanom, mert egyszerűen nem bírtam idegileg), valamint a végük sincsen elrontva, mind a kettő szép, kerek befejezést kapott.

Valamint a King horrorok többségétől eltérően, ezekben nincs semmi természetfeletti elem, hanem mindkettő teljesen olyan történet, amely akár a valóságban is megtörténhetne valakivel. De őszintén remélem, hogy senkivel sem fognak.


26/F

2020. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Haver, baromi jó zenekaruk van (You Know They Got a Hell of a Band)

Novella, visszatérő témája Kingnek az eldugott kisváros fura figurákkal, és persze mindig a nő érzi meg először, hogy most kellene felállni és elhúzni innen...


Könyvek közül a Holtsáv. Jó történetvezetés. A főhőssel végig azonosulni lehet. Ezt olvastam tőle először.


A Ragyogás illetve a Tűzgyújtó. Különleges képességekkel megáldott gyerekek. A Ragyogásnál Hallorannt, a szakácsot kedveltem meg, a Tűzgyújtónál nagyon jó volt a nagypapa házában töltött időszak leírása.


Hallorann:az It-ben is felbukkan. Jók az egyes gyerekek hátterének jellemzései, főleg a farmergyereké. Iszonyú hosszú könyv, egy-egy leírás után azon gondolkodtam, hogy kilóra fizetik az írót? A végén ami a gyerekek között történt, nálam kiverte a bizosítékot, nem hiszem, hogy nem tudta volna másképp csúcsra vinni a sztorit.

2020. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
A Setét Torony.
2020. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Minden nap meg akarod kérdezni ugyanezt, bence?
2020. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!

Tegnap arra voltam kíváncsi ,hogy melyikkel érdemes kezdeni!

Ma pedig a legjobb könyveire lennék kíváncsi ,illetve a ti kedvenceitekre ,hogy a jövőben miket lenne még érdemes elolvasni!

2020. márc. 5. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az AZ a kedvencem.


De amúgy rohadtul unalmas, hogy ezt a kérdést minden áldott héten felteszik.

2020. márc. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem a Duma Key a favorit.
2020. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fárasztó96 ***** válasza:
Nemrég szereztem be vagy 6db-ot King müveiböl. A Cujo volt az első, amivel kezdtem... Hát... A hátoldal elolvasásából azt hittem, hogy az egész települést kinyírja... A Később már egy fokkal jobb volt, de szerintem majd a Tortúra, Carrie vagy a Kedvencek temetője fog nagyot ütni.
2022. nov. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!