Én most nem arról az esetről beszélek, amikor a szerző titkolózni akar és nem vállalja a nyilvánosságot. Hanem, amikor az író ugyanúgy elmegy dedikálásra, meg interjúkra, népszerűsíti a könyvét, de a könyvön mégse az igazi neve van.
2019. okt. 16. 19:27
3/8 anonim válasza:
Az álnév egy brand, amihez ideális esetben pozitív értéktársítás tartozik.
2019. okt. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
On-Sairól olvastam, hogy az első novellája kiadásakor nem mindegyik kiadó engedte a magyar szerzői nevet, később, amikor lehetett volna, akkor az eredeti neve túl gyakorinak tűnt, így maradt az álnév. Ha egy író ismert lesz egy néven, szerintem menet közben nem célszerű változtatni!
2019. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet, amikor egy írónak több alteregója van, vagy amikor már befutott a saját nevével és utána publikál álnéven is?
2019. okt. 16. 20:20
6/8 anonim válasza:
#5: ezt egy csomóan akkor csinálják, ha párhuzamosan több kiadónak dolgoznak, vagy ha befutott egy bizonyos műfajban, és mást is ki akar próbálni, de nem akarja, hogy a neve befolyásolja az embereket és azt gondolják, ez ugyanolyan lesz, mint a korábbi munkái. pl. ha most e.l. james gondolna egyet, hogy ő most ír egy pszichothrillert vagy egy történelmi regényt, érdemes lenne másik nevet használnia, különben mindenki azt hinné, hogy ez is olyan lesz, mint a szürke 50 árnyalata (rossz példa, mert eleve álnév, de érted)
2019. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Hmmm,nézd meg Nemerre Istvánt... Hány álneve is van?!
De az olyat megértem,hogy szerző páros,egy néven publikál (James S A Correy-Térség👍)
Amúgy szerintem a magyar írók könyvei nem annyira kelendőek
-egyik ok ->mi rá az esély hogy megfilmesitik? (0%!)
2019. okt. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 anonim válasza:
Jogszerint művész vagy író igényt tarthat személyazonossága vagy személyigazolványa védelmére/titkosítására. Ez azt is jelenti, hogy megjelenhet nyilvánosság előtt, de saját nevét nem mondják, nem írják, és nem kell megmondania, hiába kérdezik. Amennyiben egy ismerős látja a tv-ben az illetőt és mégis megosztja mondjuk facebook-on, hogy 'Hé mindenki! A tv-ben Látott Richard Bachmant valójában Stephen Kingnek hívják, akkor Stephen King pert indíthat. Mármint, szerintem az USA törvényei is hasonlóan rendelkeznek ebben.
És ez lehet éppen jog. Gondolj bele. Például egy írónő szeretné álnéven kiadni a könyveit, egyszerűen mert úgy kényelmesebb vagy rejtélyesebb, esetleg a saját neve Kandisz Nóra és ezen a néven nem érdemes próbálkozni, így inkább az lesz a neve, mittudom én, 'Santa Maria', na jó ez is gáz de...
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!