Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tűz és Jég dala: Daenerys,...

Tűz és Jég dala: Daenerys, Tyrion és a Fal "teória", azzal kapcsolatban, ami történhet? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Szóval a 8. évados események miatt talán lehet feltételezni, hogy Danyt nem fogják kedvelni, amikor megérkezik Westerosra és lesz már egy körberajongott uralkodójuk Aegon személyében.


A sorozatban úgy teljesedik ki Dany haragja, hogy leégeti Királyvárt. De szerintem a könyvekben nem így fog történni (?).

Azon gondolkodtam, hogy miért butították le annyira Tyriont, hogy a buta tanácsai miatt Dany elveszti a trónt...

Viszont a könyvekben ebben az időszakban valószínűleg már Aegon ül a trónon (és szerintem Sansával az oldalán, nem Arianneval, aki Tyrion felesége (volt), ez ad egy extra löketet a bosszújának, főleg, hogy Joff után otthagyta a pácban).

A lényeg, hogy mind Dany (az őrült király lánya, aki megölte a kedves dorne-i herceget, Quentynt) és Tyrion (a korcs, apa és anyagyilkos, királygyilkos, áruló) nem lesznek szeretettel fogadva Westeroson és ha Aegon nem is lesz ellenséges velük, a nép és talán a Martellek is ellenük fogják hangolni őket, ami miatt Sárkánykőre "száműzik" őket.

A sorozatban Danyn kívül nem tüntettek fel más karaktert rossz színben, mert mind fan favorit és a hülye tanácsaik csak véletlenül okozzák a Fal ledőlését (Tyrion wight-vadászata).


Arra gondoltam, hogy mi van, ha a könyvekben Tyrion tanácsa nem hülye, hanem szimplán csak gonosz és számító: amikor tudomást szereznek a Másokról, Tyrion azt tanácsolja Danynek, hogy a sárkányaival döntse le a Falat. Aegonnak nincsenek sárkányai, így a nép végül majd Danyhez fordul, hogy mentse meg őket a Másoktól és akkor a háború végén megszerzik a trónt, mert ők győzik le a rettegett ellenséget. (Persze nem minden alakul a számításaik szerint +Euron és magukra nézve is súlyos következményei lesznek a lépésüknek.)


Szerintetek Tyrion képes lenne idővel ilyen elvetemült lépésre? Illetve Danyt lehetne ennyi befolyásolni, hogy megtegyen ilyesmit?


Egyébként csak egy gondolat, már túl hosszú ideje várom a könyveket. :/



2019. aug. 28. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akik fel vannak háborodva azon, hogy Daenerys-ből őrült királynő lett, azok egész egyszerűen elfelejtették, hogy hogyan jutott el oda, ahova. A történetében folyamatosan ott vannak az apró jelek, hogy Daenerys önmagában valóban őrült, és csak a körülötte lévők (tanácsadók, barátok, szeretők) tartják kordában az elmebaját. Szóval nem, nem karakteridegen tőle királyvár felégetése, ráadásul ugye tudjuk, hogy George Martin a főbb történetvonalat megosztotta a sorozat producereivel, így a könyv vége valószínűleg nagyban fog hasonlítain a TV-sorozat végéhez. Az már más kérdés, hogy a sorozat nagyon pocsékul jutott el a végkifejlethez, abban egyetértek, hogy sz@rul csinálták.


Szóval én nem értek egyet veled, szerintem a könyv hasonlóan fog végződni, mint a sorozat (Daenerys megőrül és Jon megöli), csak Daenerys valódi énje sokkal lassabban fog a felszínre jönni. Ahogy Jaime erkölcsileg (relatív) felemelkedett, úgy fog Daenerys lesüllyedni.

2019. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A "jelek" nem karakterfejlődés.


De tiszteletben tartom, hogy te így gondolod. Nem zárom ki, de szerintem iszonyú rosszul lett kivitelezve a sorozatban.


Én úgy képzelem, hogy Királyvárt a Mások rombolják le, miután Dany már belehalt abba a sárkányaival, hogy megpróbálta megállítani őket (szerintem ott hal meg, ahol Rhaegal, a Három folyónál).

A vastrónt pedig a Mások semmisítik meg, de ha nem is, szerintem mindenképpen jég.

A tűz és jég dala = a vastrón meséje (a trón, ami tűzben született és jégben pusztul le).

A herceg, aki megígértek = az, aki legyőzi a sötétséget (=az, aki elpusztítja a vastrónt, hiszen a trón miatt költözök sötétség az emberek szívébe)

2019. aug. 28. 19:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Quentyn a saját ostobasága miatt halt meg, mert azt hitte, tud bánni a sárkányokkal. Ez nem Dany hibája volt.


Erősen kétlem, hogy Tyrion ilyet tenne, vagy, hogy Dany annyira ostoba lenne, hogy bedőljön neki.

2019. aug. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
*De mondjuk az én alternatívámban is Dany erkölcsileg lesüllyed (hiszen ledönti a Falat), de nem a génjei miatt, hanem a vastrón utáni vágya miatt, ami miatt hajlandó az egész királyság létezését kockára tenni.
2019. aug. 28. 19:30
 5/5 A kérdező kommentje:

"Quentyn a saját ostobasága miatt halt meg"


Ezt mi tudjuk, mert olvastuk a fejezetét.

Ha olvastad Arianne fejezeteit, akkor azt is tudod, hogy szerinte Viseryst is Dany azért ölette meg, hogy magának szerezze meg a trónt.

A teóriáját pedig alá fogja támasztani, hogy Quentynt sárkány égette el.

Ha Quentyn történetének nem lenne következménye Danyre nézve, akkor nem hiszem, hogy sok értelme volt ezt beleírni. A következmény pedig szerintem az lesz, hogy Arianne merényletet sejt majd Quetyn halála mögött.


Danyt nem ostobának mondanám, hanem kétségbeesettnek. Ő is akarja a trónt, és Tyrion terve logikusnak tűnhet, mert úgy gondolják majd, hogy a Másokat a sárkányokkal könnyű lesz megfékezni.


De persze ok.

2019. aug. 28. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!