Mely írók hatottak rád? És mely könyvek?
Úgyértem arra, hogy szeretsz olvasni, arra amit gondolsz a világról, bármiről.
Vagy ha szeretsz írogatni, akkor abban kik és mik hatottak rád? Hogyan? Miért?
Ha valaki kifejtene néhány dolgot erről, szívesen venném. Érdekel a dolog, mivel bennem is most fogalmazódnak hasonló dolgok.
Dr. Edith Eva Eger. A döntés
Eleve nagyon közel áll hozzám a téma, de maga a filozófiája meg sokkal inkább. Az, hogy magunknak építjük a saját börtönünk falait.
De nagyon sok könyvem van.
Szeretem a romantikusokat is, ami hozzám hasonlóan fiatalokról szól, mert egyszerűen megunhatatlan erről az érzésről olvasni. Ha valaki amúgy tud jókat, írhatna.
J.K. Rowling és Leslie L. Lawrence szerettette meg velem az olvasást. Kamaszként nyilván Harry Potter mindenkinek kedvenc, LLL-nek pedig tetszik a stílusa és történetei. Ezen kívül régebben sok világháborúkat feldolgozó könyvet olvastam, a Nyugaton a helyzet változatlan az egyetlen könyv, amit egynél többször is elolvastam.
Most már nem nagyon olvasok fantasyt és krimit, Lovecraft a nagy kedvencem, az ő életművén megyek keresztül. Szeretem, mert elgondolkodtat, úgy érzem, ha nem olvasnék tőle, kevesebb lennék.
A tipikus lányklasszikusok, mint Jane Austen, Charlotte Bronte sokat jelentettek tiniként.
Idősebb koromban Stephenie Meyer (Alkonyat), J. K. Rowling (Harry Potter), Tolkien (A gyűrűk ura).
De leginkább az Alkonyat volt az, ami elindította bennem azt a pluszt az olvasás felé.
Sokakhoz hasonlóan velem is a Harry Potter szerettette meg az olvasást, mai napig a kedvenc könyvsorozatom, már nem tudom megszámolni két kezemen hányszor olvastam ki.
Egyébként a Sci-fiket szeretem, pl. Arkagyij és Borisz Sztrugackij műveit, azok a kedvenceim a műfajból.
Disztópiákat is szívesen olvasok, pl. A szolgálólány meséje, Metro 2033, satöbbi.
Én is a Harry Potter-generáció tagja vagyok. Igaz, csak a hét könyvet olvastam, a kiegészítéseket nem, de mindig nosztalgiával fogok visszagondolni arra, amit adott nekem. Közös élményeket a nővéreimmel, izgalmat, nevetést és egy kis önismeretet is.
Aztán a háborús könyvek is sokat formáltak az ízlésemen. A már említett Nyugaton a helyzet változatlan nekem is nagy kedvencem, de a 22-es csapdáját és A piszkos tizenkettőt is nagyon szerettem. Én mindig is pacifista voltam, ezért ezek a könyvek olyan húrokat pengetnek meg bennem, amire például egy romantikus könyv képtelen. A szerelmi dráma annyira nem hat meg, mert ebből a szempontból én túlélő típus vagyok. :D
Az utóbbi időben sajnos mélyponton vagyok olvasás terén, de Tori Hayden Szellemlány című könyve valami brutális.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!