Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan lehet DOOM-ot más WAD...

Hogyan lehet DOOM-ot más WAD fájlokkal játszani? (bővebben)

Figyelt kérdés
Megvan a DOOM 2 meg a FreeDoom, a FreeDoom-ot bemásoltam a DOOM 2 mappájába! Letölöttem a ZDOOM-ot is hogy rendesen tudjam futtatni a gépemen a DOOM 2-t! Letöltöttem egy WAD fájlt a DOOM 2-höz, és beraktam a wads mappába, de ha elindítom ZDOOM-mal vagy anélkül a DOOM 2-t akkor a sima DOOM 2 jön be! Én úgy tudom hogy ki kéne választani játék közben a wad fájlt csak nem tudom hogyan!
2010. jún. 12. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem töltötték le valamilyen programot is, amely ezeket kezeli? Úgy rémlik, hogy így kellett csinálni.
2010. jún. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ZDOOMhoz nem értek, de a sima doomnál anno parancssorba meg lehetett adni, hogy melyik waddal induljon.

ha csinálsz neki egy parancsikont, a file neve (doom2.exe) mögé ird be, hogy -wad [wadneve.wad]. lehet hogy nem pont -wad-ot kell beirni, hanem csak sima w-t, próbálkozz. (lehet hogy -file kell, már rég volt)

2010. jún. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A Doom2, a FreeDoom, a ZDoom mind külön játékmódosítások, amelyeket ha egymásba másolsz, azzal csak bonyolítod és esetleg nem is indulnak így el összekutyulva. Ha mégis, az szerencse :)

Ahhoz, hogy egyszerűen és jó minőségben tudd a wad fájlokat használni, a Doomsday -ra van szükséged. Én is ezt használom, nemcsak a Doom, Doom2, ZDoom, Ultimate Doom, hanem a Heretic, Hexen játékokhoz és azok user wadjaihoz is jó. Ezt letöltöd, (guglizd) telepíted,majd amikor indítod, a program kéri az eredeti wad fájlt. Sok user wad csak az eredeti mellett indul el, de ilyen esetben mindkettőt be kell tölteni, viszont csak az user wadot pipálod ki, mielőtt elindítod. Be lehet állítani nagyon jó felbontásúra mindegyik játékot vele. Nálam mappázva vannak az user wadok, több száz, abból csak két kattintás és betöltöm a Doomsday Kickstartba. Remélem, segíthettem.

2012. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!