Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Akkor mi is a hatályos quadcop...

Akkor mi is a hatályos quadcopter / drón repteési szabály?

Figyelt kérdés

A könyökünkön jön ki a kismillió cikk a dróntörvény-tervezetről, de egy értelmes bejegyzést nem találok sehol arról, hogy mi érvényes a JELEN-ben. A 250gramm alatti szerkezetek most is játéknak minősülnek? Ha igen, annak ellenére hogy játék, van korlátozás hol repkedhetek vele? (népliget, hősöktere, városliget, etc...)

A meghatározás szerint elivleg nem is drónról van szó, hanem csak quadcompterről, mivel autnóm manűverezésre nem képes, nincs benne gps és vezérlő jel nélkül landol, ez a jelen vagy szintén csak a tervezet?



2017. szept. 16. 16:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szia, én innen követem, hogy mik vannak, ajánlom neked is. 😊

2017. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hali, jónak tűnik, de számomra nem tisztázza a kérdés, hogy a a kérdéses eszköz igényel-e ilyen engedélyt. koordinátáról beszélni egy olyan eszköznél, amiben nincs gps elég baromságnak tűnik. A [link] is határozottan jó ötlet, de nem válasz :/ A felrúgott labda is "repül" amíg zuhanni nem kezd, vagy a sárkányrepülő (az amit gyerekként eregetsz madzagon), nem látok megfogalmazást arról, honnan számít valami légtérigényes pilóta nélküli járműnek. Mert az, hogy "mechanikus hajtószerkezettel rendelkezik" tuti nem válasz, hisz vannak siklók amik maguktól nem képesek felszállni, mégis tuti járművek.
2017. szept. 16. 19:40
 3/12 anonim ***** válasza:
[link] Ezt találtam ez is hasznos lehet.
2017. szept. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt is láttam már :) :(

Minél több cikket olvasok a témában, annál erősebb bennem a gyanú, hogy bár meghatározás szerint a rc repülő jármű nem feltétlen drón, mégis drónként hivatkozva rájuk mindent egy kalap alá vesznek (mint mikor kockásfüzetnek hívják a 2dimenziós papírlapokat :D), és a tenyérnyi méretű 50grammos szerkezethez is hónapos várakozási idő meg az eszköz árától drágább engedélyek szükségesek .... :/

2017. szept. 16. 20:39
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, rájöttem hogy eza cikk pont azon kivételek közé tartozik, amik tesznek különbséget, de ugye úgy hivatkozik rá, hogy az xy VÉLEMÉNYE SZERINT vagyis nem hivatalos álláspontként.
2017. szept. 16. 20:40
 6/12 anonim válasza:

Először is: a drón hivatalosan pilóta nélküli repülőt jelet. Tehát akkor is ha saját elektronikája irányítja és akkor is ha egy ember irányítja elektronikán keresztül de nem ül benne. Másodszor a multikopter, a helikopter de még a repülő is pilóta nélküli repülő tehát hivatalosan drón.


A jelenlegi szabályzat az, hogy egységesen minden drónra kell felszállási engedély és kötelező felelősségbiztositás.

A 12 grammosra is és a 12 kilósra is.


Van egy törvény tervezet miszerint kategóriákra oszlik, s a 250 gramm alattiak játéknak minősülnek s bárhol lehet használni, ahol egyéb rendelkezés nem tiltja (pl. jármű forgalom felett akkor se). De ha kárt okozunk azért felelősek leszünk ugyanúgy. De ez még csak egy tervezet. jelenleg minden drónra kell amit írtam.

2017. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Értem. köszi.

Igen, a tervezet már a könyökömön jön ki a 3 + 0. kategóriájával és átfedéseivel :D A jelen volt a ködös. Jelenleg csak magánterületen tulaj engedélyével van szabadságom 120m-ig.

Azt tudod esetleg mitől lesz valami "pilóta nélküli légi jármű"? Ualok itt a gyerekek által reptetett sárkányrepülő vs ejtőernyő (amivel nem ember esik, csak egy csomagot dobnak le a földre, nincs benne semmi elektronika vagy irányítás) vs quadcopter.

2017. szept. 22. 10:38
 8/12 anonim válasza:

szabadonrepülő modell az ejtőernyős, ha vitorlázó repülő, a gumimotoros, s újabban van szabadon repülő elektronikus motoros, a gumimotoros fejlettebb változata, de még nem távirányítható.


Hogy a kötéllel irányítható sárkány drón e?


Szerintem az, de ha rám hivatkozol letagadom:)))

2017. szept. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is, szakmai szempontból az a jármű drón, ami önállóan képes útvonalat bejárni. Nem az, amin nincs pilóta.

Másodszor, jelenleg legálisan kb lehetetlen repülni, mert a törvény nem tesz különbséget a légi járművek között. Gyakorlatilag azonban nem nagyon foglalkoznak veled, ha figyelsz hogy hol repülsz

2017. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

szakmailag nincs is olyan hogy drón


ön vagy tárányitásu prilóta nélküli epülök vannak.

az hogy elnevezték méh-nek, mert ezt jelenti a drón, csak egy zsargon.

az hogy szakmabeliek is használják, max. szakzsargon.

a helyes megnevezés.


szakmailag pl. A pilóta nélküli repülőgép (angolul Unmanned Aerial Vehicle, UAV, am. „személyzet nélküli légi jármű”, vagy Remotely Piloted (Aerial) Vehicle, RPV, am. „távolról irányított (légi) jármű stb, s a drón ennek a zsargon jellegű gyűjtófogalma.

A jog pedig csak pilóta nélküli repülőt ismer s elsősorban a súly alapján kategorizálja legyen az akárhány propelleres és akármilyen kialakitású.

2017. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!