Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit adhatnék a barátomnak,...

Mit adhatnék a barátomnak, amit tud babrálni egész nap?

Figyelt kérdés
Ő mindig valamit piszkálgat, szétszedeget, mert hiperaktív. :) Felnőtt ember, és így vezeti le a felesleges energiáit, ha unatkozik. Rendszergazda, és van olyan, hogy csak egész nap néznie kell a monitort, hogy történik-e már valami. Ilyenkor szokott szétszerelgetni apró dolgokat, amik a keze ügyébe kerülnek. Legutóbb a pendrive-ját szedte szét, de szerencsére össze tudta rakni utána. Viszont volt mér olyan, hogy a mobilját pattintgatta szét, és ezt addig csinálta, amíg többé már nem lehetett összerakni. Ezért akarok neki valamit adni, hogy inkább azt piszkálja, ne a műszaki cikkeket. Ördöglakat nem jó, mert túlságosan leköti a figyelmét, nem tud közben a rendszerekre figyelni. Bűvös kocka sem jó ugyanezen okok miatt. Tehát valami olyan szétpattintható, összerakható dolog kéne, amit nem kell, hogy nézzen, csak babrálhat vele. De valami olyan, amit nem un meg. Tudtok ilyent?
2010. máj. 24. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

LOL, a kérdés elejéből én is mindjárt egy cicibimbóra gondoltam, mint ideális eszközre, de a dolog komolyabb ennél. (Mondjuk mert pölö engem is érint, én is mindent "szétpiszkálok".)


Egy golyóstoll elég jól leköti a magunkfajtát, a rugóval remekül lehet kilődözni a betétet, aztán keresni a rugót. :) Jó lehet egy kis szétpattintható dobozka (elektronikai alkatrészboltban lehet kapni párszáz forintért), bár nem valami nagy kihívás, tehát előfordulhat, hogy megunja. (A legjobb, ha több minden is van a keze ügyében: toll, doboz, pendrive, rugós fényvisszaverő szalag (pl. ilyen: [link] "lépcsőjáró" rugó ( [link] ), stb. A lépcsőjáró rugóval napokig (!) képes elszórakozni egy AD(H)D-s/Asperger szindrómás. Az AS-ről itt olvashatsz bővebben: [link] )

2010. máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nagyon részletes válaszodat! Az egyik link nem működött nekem (nem tudom mi van, néha nem nyílik meg egy oldal napokig, akárhány böngészővel próbálom, aztán megjavul). De egyébként jó ötletek. De tollat nem adhatok neki, elhagyná. Egy szép gravírozott tollat nem hagy el, de azt nem is piszkálja, mert sajnálja. De lehet, mégis tollat kap, mert olcsó, könnyű pótólni... Egyébként meg az a betegség, amit írtál, egyáltalán nem, igaz rá. Nála szociálisabb embert még nem láttam. Nagyon jó a társas kapcsolatok terén, bár az IQ-ja tényleg magas, de nem annyira, mint az autistáknak mondjuk. A többi dolog se igaz rá, nincsenek rigolyái. Teljesen normális ember nagyobb aktivitással. Az meg miért lenne baj? Örülök, hogy nem egy fáradt, levert ember, aki csak lerogyik a TV elé. De egyébként köszönöm az ötleteket! :)


Azért még jöhet más ötlet is, jobb, ha több dolgot tudok neki adni, amit piszkálgathat.

2010. máj. 24. 23:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy picit több odafigyelést igényel, mint egy toll, satöbbi, de lehet venni könnyebb kiszerelésben is.

Makettek.


Van amit könnyű összerakni, vannak nehezek ,nagyok. Kicsit drága 8főleg az elején, a festékek, stb), de ha rákap az ízére még akár egy jó hobby is lehet, ha szeret matatni.


Ha érdekel a dolog erre tessék:

[link]


Az áraktól ne ijedj meg, vannak kisebb makettek is (harckocsik, tankok) azok olcsóbbak mint a hadihajók:)


Remélem segítettem.

2010. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
LEGO?
2010. máj. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
0%
Rubik kocka?
2010. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Igazából a munkahelyére kéne megoldani a dolgot. már kérdeztem őt is, de nincs ötlete. Makettjei, modelljei vannak, de azzal nem szórakozhat a mmunkahelyén, nem legózhat munkahelyen :D, de rubik kockázni sem kéne neki, mert elveszi a figyelmét a munkáról. Szóval valami olyan dolog kéne, amivel nem az alkotóképességét, képzelőerejét intelligenciáját élheti ki, hanem csak babrálni tud vele a kezével, pl. szétpattintgatja, miközben amúgy a munkájára figyel és a monitort nézi, és épp nem kell gépelnie. Na mindegy, keresek neki ilyen kis mütyűröket, hátha valamelyik megtetszik neki.

2010. máj. 30. 13:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!