Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » The Sims 2 vagy The Sims 3?

The Sims 2 vagy The Sims 3?

Figyelt kérdés

Igazábol ez a kérdésem annyira nem életbe vágó csak kiváncsi vagyok más emberek tapasztalataira esetleg véleményére. Részemről szeretem ezt a játékot sok évet öltem már bele próbáltam a 3-at az 1-et a 4-et még nem.. A 2-t nagyon szeretem bár már elavult meg stb... Az 1 hát ugyebár látszik régi játék szóval nekem annyira nem volt élvezetes ugyanis én a 2-vel játszottam először tuti ezért is lehet, hogy nem tetszik.. 3.. Nos igen pár órát játszottam rajta akkor is low grafon, mert az akkori vasam még annyira se bírta mint ez... Az open world és egyéb ilyen ötletek tetszettek benne viszont, hogy nagyon lassan lehetett legalábbis nálam felvinni a szükségleteket az kiakasztott meg az, hogy a simek arca tökre kínais (bocsánat érte, de számomra ők jutnak az eszembe a TS3-ban készített Simekről) Bár lehet én voltam béna mikor Simeket kellet kreálni, de valahogy mindig olyan kínais/ázsiais arcuk volt... A TS2-ben viszont egész szép arcok vannak, bár ott tényleg látszok, hogy nincs annyira fejlett a dolog mint a 3-ban.. Először is a lényegre térek, mert igazából 3 kérdésem lenne...


1: Nektek Simsből melyik a kedvencetek? És a hozzájuk tartozó kiegészítőkböl melyik tetszett a legjobban? (külön-külön)


2: Az én gépemen (nagyon régi és gyenge) az alapjáték (Sims 2) és az Ikea-t használom sokszor szaggat meg egyebek.

konfig: Ati Radeon 128mb 9550

Intel proci 2,8Ghz

1GB DDR ram

AsRock P4VM800 alaplap..

Esetleg a videokártya lenne a probléma? Low illetve High grafon is akad.. Az fps-t ha valahol meg tudom nézni majd kommentbe leírom..


3: Nemsokára tervezek egy gép vételt nem egy erőművet, de számomra az is sokkal erősebb mint ez az ócskavas.. A kérdés, hogy a TS2 az összes kieggel elmegy rajta vagy akár merészen a TS3-at is már feltehetem rá?

Konfig:

Proci: AMD Athlon II X2 250 2x3.0Ghz (2Mb cache)

Chipset: AMD 880G

320Gb Sata (nekem a gépbe most 250GB sata van szóval ha megtudom oldani akkor számoljunk 570GB-vel)

4GB DDR3 ram

Ati HD4250 Integrált videókártya (egyenlőre ezzel a kártyával fogom használni később persze egyértelmüen veszek bele bővítőkártyát, de egyenlőre még nincs tervben)

Szóval szerintetek, hogy menne ezen a gépen a TS2 összes kieggel? Vagy ha a Sims3 menne akkor milyen grafikán és esetleg hány kiegészítővel? A Sims 4-et nem merem megkérdezni, mert ahogy a GÉPIGÉNY.HU-t néztem egyértelmü, hogy gyenge hozzá. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. aug. 14. 20:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

"mivel volt netünk így elkezdtük letölteni találtam egy magyar nyelvüt egy egész napot rá szántunk ugyebár a 7,2mb-s mobilnet nem épp egy hypernet volt akkoriban és hát kb 16 órába telt az alapjáték letöltése.. Huhh amikor letöltődött feltelepítettük és tudtunk építkezni annyira örültünk neki meg stb szerintem kevesen tudják ezt elképzelni ahogy teltek az idők azzal a gagyi nettel több nap elhasználásával töltöttük le a kiegészítőket szépen lassan minden egyes kiegészítőt egyenként próbáltunk ki"

hidd el nálam jobban ezt az érzést senki nem ismeri

mikor megszűnt a szolgáltatónk anyám csak 4 év után volt hajlandó a UPC-hez menni, azalatt az idő alatt meg T-Mobilos mobilnetünk volt

a 800 MB-os Harry Potter 2-t több óráig kellett töltenem :/ :D

annyira jó érzés ma már mikor a nem tom hány gigás BioShock lejön annyi idő alatt amíg lemegyek a közértbe csokiért :D

2017. aug. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

"nekem nagyon sok hónapot vett el az életemből ez a játék"

pff amatőr :D nekem már 10 évem van a Sims 2-ben ha nem több :D

2017. aug. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
(ezt most nem bántásból mondtam, csak ugye interneten nem lehet a hangsúllyal érzékeltetni a dolgokat)
2017. aug. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

10# Igen szerintem am ez hasznos dolog volt mert ha pld a tini simmel sikerült mondjuk egy szerelmi kapcsolatot ápolni akkor ugyebár azt az illetőt is felnőtt lett és így közös jövőt tervezhettünk nekik. :) Igazábol már nem is tudom melyik kiegészítővel jött ez a dolog már annyira egybe folynak.. :)

11# nekünk is most Hypernet Medium van sokkal gyorsabb mint a másik volt és hidd el ismerem én is mikor reggel 2kor elindult pld az éjszakák kiegészítő letöltése és a gép egész éjszaka ment és ilyen 11 óra dél környékére töltötte le :D :D ha jól emlékszem maximálisan kb 350-400kb/s-el töltött a torrent :D :D ma már alig pár perc :D maximálisan eddig a mostani netünk 8mb/s-el töltött, de átlagba ilyen 2-3mb-vel szokott :) alig másfél éve van meg :) Nekünk Telenor net van :) ez is mobil net, de jóval gyorsabb mint a másik volt meg legalább van router így könyebb a 2 gépet össze kötni azelőtt egy UTP kábellal kötöttem össze és tök rossz volt ugye az a 7,2mb megoszlott :D

12# így írtam ez igaz, de kb 2007 óta játszom vele csak nem egyfolytába :) ezért inkább hónapokba írtam :)

13# nincs semmi gond ez is egy indok, hogy a net nem olyan mint az hogy szemtől szembe pld kibeszélünk egy játékot! :)

2017. aug. 15. 15:40
 15/23 anonim ***** válasza:

350-400 kb/s

irigyellek, nekem mobilnettel a max 200 kb/s volt :DD

amúgy én sem folyamatosan játszottam a játékkal, voltak éves kihagyások, de mikor megkaptam az alapjátékot (és utána az Éjszakákat) 2007-ben, nagyon sokat pörgött

csak a gépem gyenge volt hozzá

aztán évekkel később mikor kaptam új gépet, meg lett normális internetünk, egyből leszedtem az összes kiegészítőt és bepótoltam a kimaradt évnyi simsezést :D

2017. aug. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15# Én is pont így csináltam :D :D nálam se volt fix az a 350-400kb/s max éjszaka mikor senki nem terhelte a hálózatot :D :D mikor mind 2 gépen futott a net na akkor volt kegyetlen az ilyen 0-10kb/s :D :D huhh de megőrültem. :D Viszont azt a netet csak azért szerettem mert ahányszor újra indítottam mindig új ip-t adott így ha netán pld Cstrike-ztem lehet volt 400-500as pingem, de ha bannoltak az új ip miatt újra játszhattam :D :D most meg sajna fix ip-van.. Bár annyira nem zavar, mert nincs okuk, hogy bannoljanak meg már nem is játszok mert valamiért kevés az fps benne bárhogy próbálom beállítani nem jó.. És hát ugye az NS cs-seket nem nézik jó szemmel hiába játszik tisztességesen.. :) De már vagy 1 éve nem bannoltak sehonnan legalábbis ahol fent voltam onnan soha nem dobtak ki :) Vissza térve a sims-hez örülök neki, hogy ennyi ember osztja a véleményem, hogy a 2 legjobb sims :) Egyszer kipróbáltam, hogy a simscity 4-el csináltam bele szomszédságot :D :D jesszus olyan gagyi hely lett :D :D látszik nincs sok kreativításom :D :D Egyébként neked melyik volt a kedvenc szomszédságod?? Esetleg úgynevezett "Terrain"-od? :) Én általában a "Sample" nevüt szoktam használni :) De van mikor a "Szépkellemes" "Pleasentview"-ét használom :) mind2 nagyon tetszik :) ha előre elkészített szomszédságot nézük akkor ott nekem "Virágvége" volt a kedvencem amit az Évszakok kiegészítővel kap meg a játék viszont én mindig egyedi szomszédságot csináltam így keveset játszottam az eredeti szomszédságokban :) És még egy kérdés? Nálad volt olyan bug, hogy mikor trágyáztad a földet a simeddel utána mikor csinált valami mást a sim akkor a trágya vagyis a grafikai hatás ömlött a simből? Lehet az én gépem volt gagyi és azért, de fura volt :D :D meg mikor megjavítottam a fürdőkádat és az effekt, hogy a víz spriccol belőle ugyan úgy ott maradt :) ezek ellenére én még mindig szeretem épp most akarok 1-2 órát játszani rajta, utána úgyis a mentésem átviszem majd az új gépre ha minden úgy alakul mint tervezem :)
2017. aug. 15. 16:10
 17/23 anonim ***** válasza:

igen, a folyton változó IP nekem is jól jött pl. mikor innen kitiltottak :D

amúgy most se fix, mert ha ki- és bekapcsolod a routert új IP-t kap ;)

2017. aug. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

ezekkel a bugokkal nem találkoztam, szerintem ezek beállításokból fakadnak

én is a hétvégén vettem elő újra kis kihagyás után

a kedvenc szomszédságom Szépkellemes és Odaát volt, előbbi azért mert eredetileg az volt a Sims 1-ben és ugye egy új generáció van jelen a játékban (Mortimer öreg lett, a gyerekei felnőttek, Daniel is felnőtt, Bob és Betty-nek lett egy lánya, Brandi aki szintén már felnőtt) utóbbit pedig az űrlények miatt szerettem meg a sivatagi városnak volt egy világvégén hangulata

a kiegészítős szomszédságokat már nem kedveltem annyira, meg Veronavárost sem, pedig imádom a Szentivánéji álmot, csak nem áll jól a Sims-nek szerintem

2017. aug. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Nálam nem ad új ip-t :) amióta megvan azóta mind a 2 gép ugyan azt az IP-t használja a neten..

Lehet, hogy akkor a gépen ugye a low grafikai beállítás most pld a telefon bugolt be, azt jelzi, hogy csöng hang nélkül közbe meg semmi :D :D

Szépkellemes tényleg szép.. Igen mint mondtad Mortimer a jó öreg Goth család :) Őket mindig a pénz miatt szerettem irányítani :D Daniel most nem ugrik be nem ő véletlenül a sportoló akinek két tini lánya van? Brandi pedig az anyuka aki terhes meg már van gyereke? Kicsit rég játszottam vele főleg az alap szomszédságokkal kb 3 éve nem foglalkoztam így elég rosszul emlékszek elnézést előre is ha hülyeséget írtam :)

Odaát huhh azt én is szerettem mikor még nem tudtam építkezni meg stb :D :D ott volt egy tag egy érdekes házban aki épp ürlény gyereket várt :D :D tök poénos volt :D :D meg volt egy másik család is 2 néger csaj akiknek szellemekkel volt tele a háza :D :D (másokra nem emlékszem bocsi). És igen igazad van tényleg ilyen világvégén hangulata van :D ha jól emlékszem mindig arra a hűtő (vagy gyár kémény) dekorációra mentek az ufok mindig elrepült 1-2 :D :D

Veronavárossal én se vagyok jóban tetszenek a házak meg minden, de szerintem nem illik a simekhez.. Pld azok a társasházak nem értem minek még a Nagyvárosi élet kiegben jó lenne ugye ilyen albérletnek, de az alapjátékban szerintem felesleges volt megépíteni :)

2017. aug. 15. 17:41
 20/23 anonim ***** válasza:

jól emlékszel mindenre, Danielnek vannak a tini lányai, Brandi meg az özvegy 2 (hamarosan 3, mert alapjátéknál terhes) gyerekkel

én azt a családot bírtam ahol űrlény volt a papa de ember a felesége és a gyerekek meg keverékek voltak :D

2017. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!