Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A League of Legends-ben mit...

A League of Legends-ben mit jelent, hogy AP és Carry?

Figyelt kérdés
24-es szintű vagyok a meccseim nagy többségben jók, Teemoval topon vagyok. Ciki nem tudni? Tudom, hogy van Ap role meg ilyenek..

2017. jún. 28. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

az ap az ability power rövidítése (vagyis aki többségében képességekkel, varázslattal sebez, mint Ahri, Karthus, Cassiopeia, Katarina, stb.), míg az ad az attack damage, vagyis főként az alap támadások segítségével üt nagyot.


A carry vagy adc az attack damage carry rövidebb formája, ezek többségében marksman, távolsági, ad-val sebző hősökre utalnak, mink ezreal, tristana, ashe, jinx, draven stb. viszont lehet AD-ra építeni közelharcosokat is, mint Jax, Tryndamere, Fiora és társai.


Ha egy képességnél a zárójelben lévő +X érték narancssárga, akkor az AD-s tárgyak növelni fogják a képesség erejét, míg halványabb zöld esetében AP-t kell venni hozzá. (citromsárga -armor, lila - magic resist, stb stb).

2017. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ciki, sőt! Abból lehet tanulni, ha másoktól ellesel dolgokat, megjegyzed mit írnak és utána nézel mit jelent.


lvl 24 fölött már lassan kialakul a jelenlegi "meta" amit a versenyeken is használnak. lvl20 alatt a rúnák hiánya miatt és a kevés champion miatt még nagyon eltérnek, de ez nem baj.

2017. jún. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Carry nem az ADC rövidített formája.. :D legalább hülyeségeket ne írnál.. valóban az ADC jelentése AD Carry, de a carry (aki picit is tud angolul) az tudja, hogy hozni-t jelent.. i carry the match -> Lehozom a meccset

Carry szót bárkire lehet mondani, aki valóban sokat tesz a winért, és tényleg ő carryzte (hozta) le a meccset.. :)

2017. júl. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kiegészítve, van a két fő az APC és ADC, ezek általábam a csapat legsebzőbb karakterei és a leggyengébbek is


ezért van benne a nevében, hogy a csapat lényege lenne őket megvédeni, mert ők fogják lehozni többségében a győzelmet, még ha nem is nekik van a legtöbb kill stb., de az vitathatatlan, hogy kell a csapatba egy jól sebző APC -> Syndra, Lux, Ziggs stb.



persze vannak az assasinok, akik lehet többet sebeznek mindenkinél, de az ő feladatuk főleg egy ember kiiktatására épül -> valamelyik carry


csak hát mióta bejött ez a KDA huszárság, azóta kicsit felborult a játékban egy-két dolog...:)


mondjuk engem már csak ARAM vagy valamelyik limitált mód köt le

2017. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!