Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mass Effect 2 - mennyire...

Mass Effect 2 - mennyire ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Először is szeretném leszögezni, hogy teljesen kezdő vagyok játékok terén. Soha, semmivel nem játszottam még - na jó, simsezek, de az azért nem ugyanaz. Viszont vonz a téma, és bár alapvetően nem arra gondoltam, a Mass Effect 2 épp ingyen letölthető originről. Úgy voltam vele, hogy jajj de jó, mindenféle pénzköltés nélkül tudom kipróbálni, viszont a tény, hogy a korhatárbesorolás 18+, eléggé elriaszt. Nem igazán tudom, hogy ez mennyi brutalitást/erotikus tartalmat takar, és nem akarom magam az első percben elijeszteni ettől az egész témától. Mit gondoltok? (Egyébként 15/l)

2017. febr. 26. 23:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Töltsd le es ha lesz kedved bármikor elkezdheted, ha nem tetszik akkor se vesztettel semmit. A 18 az a partnerekkel való szex lehetősége, de nincs benne öncélú szexualitás sem erőszak, egy katonai körülmények között játszódó okos sci-fi. Ha a téma érdekel, mindenképp kezdd el.
2017. febr. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Háát... a Mass Effect sorozat pont történetközpontú, ezért hiba lenne nem az első résztől kezdeni. Amúgy is elég részletes univerzummal rendelkezik, amit elég jól megalapoz az első rész. Szóval inkább kezdőpontnak az első részt ajánlanám.

De írsz pár dolgot, hogy milyen típusú játék érdekelne, akár tudok ajánlani valamit.

2017. febr. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen inkább a fantasy vonal vonz, de a sci-fivel sincs bajom. Párat néztem már, ami úgy szimpatikus volt (Asassin's Creed, Devil May Cry, Life is Strange, Dragon Age), egyetlen probléma, hogy anyáék nem feltétlen örülnének, ha elkezdenék játékokat vásárolni, főleg ha rajtuk virít a 18-as karika. Úgyhogy marad(na) a torrent (ha lenne meghívóm valamelyik megbízhatóbb oldalra). És így visszaolvasva jövök rá, hogy nem csak kezdő, de problémás is vagyok. :'D
2017. febr. 27. 06:38
 4/16 anonim ***** válasza:
Dragon age első része kiváló, illetve a megkerülhetetlen TES sorozat, morrowind-oblivion-skyrim
2017. febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Ha jól látom, főképp a történetközpontú játékok érdekelnének (javíts ki, ha nem így van), ez esetben tényleg jó döntés lehet a Dragon Age: Origins, vagy a Mass Effect sorozat. The Witcher 3: Wild Hunt is szóba jöhetne, viszont az tényleg kiérdemelte a +18-at.

The Elder Scrolls sorozat is elég jó, viszont a Skyrim esetében egy klisés fantasy mesénél ne számíts sokkal többre a történet szempontjából. A sorozat leginkább a megalkotott virtuális világnak és az általa létrehozott atmoszférának köszönhetően vált igazán sikeressé. Ha ez érdekel főképp a Morrowindet ajánlanám, ha a bonyolult harcrendszere nem zavar. Ha igen, akkor Skyrim. Előbbi emlékeim szerint csak +12-es besorolású, szemben a +18-as Skyrimmel.

Az Assassin's Creed sem egy rossz kezdőpont, leginkább a 2. részt, utána a Brotherhood-ot, esetleg majd a Revelations-t tudnám ajánlani.

Hogyha a korhatárbesorolás probléma, a Jade Empire sem lenne rossz választás (tudtommal +16-os), vagy két kevésbé sztoriorientált játékot ajánlanék még: Child of Light és Ori and the Blind Forest.

Ha viszont egy könnyen elérhető játékra vágysz, talán a Final Fantasy VI-ot vagy VII-et tudnám ajánlani. Maguk a játékok egy google kereséssel megtalálhatóak, és bár emulátor szükséges futtatásukhoz (VI-hez SNES, VII-hez PSx), YouTube-on könnyen lehet találni hozzájuk útmutatókat. Másik lehetőség még a Cave Story, aminek az eredeti verziója teljesen ingyenes, és ezen a linken le is lehet tölteni: [link]

2017. febr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A Mass Effect 2 nagyon egyszerű játékmenetileg, főleg ha katonát választasz akinek nem nagyon vannak képességei amit állandóan használni kell. Lényegében csak fedezékről fedezékre kell haladni, lőni és lőszert felvenni. A története azért eléggé összefügg az első résszel és igényli is az angol nyelv ismeretét (nem tudom van-e magyarítás hozzá), de az első rész sokkal bonyolultabb és nehezebb ezért az nem lenne túl jó kezdés szerintem. Az akciórészek, ha könnyű fokozatra állítod biztos nem okoznak gondot, úgy tervezték, hogy akárki végigvihesse.


A brutalitás tekintetében a játék meglehetősen túl van sorolva, szinte minden jelenet elmehetne egy 13as karikával. Az ellenfelek vagy emberszerű szörnyek vagy robotok vagy teljesen páncélozott katonák, persze le kell lőni őket, de gyakorlatilag olyan mintha bábokat ölnél. Vér fröcsköl ki emlékeim szerint, de nem sok. Ami miatt igazán meg szokták emelni a besorolást azok a szexuális részek amire az amerikai közönség elég érzékeny. A játékban van sztriptízbár és le lehet feküdni a csapattársakkal is, de semmilyen komoly meztelenség nem látszik és a szex sem mutat túl a filmes fajtákon ahol nem látni nemi szerveket és elsötétedik a kamera egy kis hempergőzés után.


Az #5ös kommentel abból a szempontból nem értek egyet, hogy szerintem kezdő játékosnak az RPG pont nem jó választás. A ME2-3ban az a jó, hogy elég egyszerűek és vagy beszélgetni vagy csak lövöldözni kell. Ehhez képest egy Dragon Age Origins űrtechnológia (arról nem is beszélve, hogy az totál brutál csonkolós, darabolós, vérfertőzős). A Skyrim is elég véres, ráadásul elég közeliek és brutálisabbnak is hatnak a harcok, ha FPSben darabolsz fel embereket.


Vagy egyszerűbb indie játékokat ajánlanék vagy ha már 3D akkor az assassins creed újabb részei pl Az AC4 - Black Flag és az újabb Tomb Raiderek (TR 2013, Rise of the Tomb Raider) amik szerintem abszolút kezdő barát akciójátékok. Nem várhatjuk el kezdőktől, hogy visszamenőleg kinyomják az egész sorozatokat, nekünk jók voltak, de ma már az AC2 is tök fapados. Autós játékok is jók szoktak lenni, a Forza Horizon 3 nagyon szórakoztató és nem nehéz.


Bonyolultabb, ha már játszottál pár játékkal, de még bőven a kezelhetőség határa a Grand Theft Auto V. Annak ellenére, hogy gengszterszimulátor és embereket kell benne ölni a legtöbb lövöldözés távolsági így ugyanúgy beüt a baba effektus, nem igazán érezhető, hogy megölsz valakit. Talán egy kínzásos rész van amit nem lehet átugrani, de az nem sok. Szex csak akkor van benne ha akarod, csak ha fizetsz prostiknak akkor "kell" látnod ilyesmit.

2017. febr. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Esetleg a Fable sorozat bármelyik része egy jo fantasy játék kezdesnek :)
2017. febr. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Első gamenek a 2013 as tomb ridert ajánlanám,vagy a gta 5 öt!estleg mindkettőt!fantasyből egyértelmű hogy a skyrim!
2017. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
#8 semmiképp, főleg hogy ez mind középszerű játék, mint ahogy fentebb is taglalták meg a skyrim sem a legjobb a TES szériából a többi pedig pláne...
2017. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

6-os, igazad van a Mass Effecttel kapcsolatban, lehet nem az 1. rész a legalkalmasabb belépő játék. Viszont a Mass Effect univerzumot sem érdemes a 2. résznél kezdeni, tekintettel a kidolgozottságra, és a világismeretre alapuló döntésekre.

Ha maradunk az egyszerű, de nagyszerű képletnél, a Life is Strange jó választás, csak ne lepjen meg, hogy túlnyomóan filmszerű.

Talán az eddigi leírásoknak legjobban a Prince of Persia: Sands of Time felelne meg. Egyszerű harcrendszer, egyáltalán nem véres (csak nagyon homokos, de semmi félreértendő), érdekes történet, fantasy, harc helyett az ügyességi szakaszok vannak előtérbe helyezve, csak régi, ha ez zavar.

Többet már nem írok, mert csak összezavaróan sok lenne. ¯\_(ツ)_/¯

2017. febr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!