Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen játék a M. A. G. U. S?

Milyen játék a M. A. G. U. S?

Figyelt kérdés
Nézegettem róla képeket meg hasonló,de túl sok nem derült ki. Játszott már vele valaki? Azt tudom,hogy magyar,ezért kicsit pesszimista vagyok,de azért kipróbálnám.

2016. okt. 24. 03:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a pen and paper alapúra gondolsz? Azt nem tudom van e másfajta is, de a papírosat ismerem.


Van egy adott világ, melyet elég sok könyv részletesen leír. Van egy faj-kaszt szabályrendszer, mely szintén több verzióban található meg (pl. első törvénykönyv, második törvénykönyv, új tekercsek, vagy éppen a d20-as verzió)

Talán az első törvénykönyv hátsó oldalain van egy példa mesélés, ha még jól emlékszem. Ha azt elolvasod, akkor nagyjából pontos képet kaphatsz a dologról.


Itt letölthetőek a könyvek PDF formátumban: [link]


Dióhéjban: mindenki megalkotja a karakterét papíron. Van egy mesélő, aki egy konkrét történettel rendelkezik, ebben ti vagytok a főhősök. Részletesen elmeséli a körülöttetek lévő környezetet, irányítja az ellenségeket, fontos feladata van. Ti pedig úgy cselekszetek, ahogy a karaktereitek tennének. A támadásokat, tulajdonságpróbákat pedig dobókocka segítségével intézitek.


Jó baráti együttlétekre ad lehetőséget, érdemes adni neki egy esélyt.

2016. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy fontos kötőszó kimaradt: "faj-kaszt ÉS(!) szabályrendszer"
2016. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogosan vagy pesszimista, mert tényleg gagyi. Mikor megjelent (1993), már akkor is voltak sokkal különb szerepjátékok. Két ok miatt tudott elterjedni:

1. Magyar nyelvű

2. Alapozásnak ott volt pár regény (Halál Havában, Észak Lángjai), amik valamiért (szerintem érdemtelenül) kultikus státuszban voltak a fantasy olvasók között, és ezeknek a regényeknek a világában (Ynev) játszhattak a játékosok.

Bocs, de ott voltam a MAGUS születésekor (1989 körül), és elkeserít, hogy mennyivel többet, jobbat is ki lehetett volna hozni belőle.

2016. okt. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Alighanem19 ***** válasza:
Szerintem a kérdező a kártyajátékra gondolt, ami szintén gagyi.
2016. okt. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazából azt tudom,hogy van egy kártyajáték része,meg egy szerepjáték(RPG) ,engem az utóbbi érdekelne. És tudjátok honnan lehet letölteni? Mert hiába keresem,nem találom,csak websiteok vannak,de ott nincs letöltés,pedig már regisztráltam is. Nyilván nem várom el egy WoW színvonalát(ha tényleg ilyen RPG),de azért kipróbálnám:)
2016. okt. 24. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát pajtás, valamit félreértettél. A MAGUS szerepjáték nem számítógépes rpg, hanem barátokkal összeülős, sörözgetés közben mesélős papír alapú szerepjáték.
2016. okt. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ja,az más :"D

Én azt hittem hogy számítógépes RPG

2016. okt. 24. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!