Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek mitől jó egy...

Szerintetek mitől jó egy stratégiai játék?

Figyelt kérdés

Akár online, akár nem.


Én megannyi RTS-sel és más stratégiai játékkal játszottam már. Kezdve az Age of Empires sorozattal, Rise of Nations, Empire Earth, Stronghold, Settlers, Star warsBattleground, Star Wars Empire at war, Warcraft, Starcraft, Red Alert, Age of Mithlogy, az összes Total War, Cossaks, Battle for MidleEarth stb.


Nektek mi tetszik egy stratégiában? Milyen újítást lehetne bele vinni, ha valaki egy új stratégiai játékot akar fejleszteni?



2016. máj. 17. 11:17
 1/3 anonim válasza:

Nem vagyok nagy RTS-es, de azért néha belecsöppenek én is egy-két címbe. Ami szerintem nagyon fontos, hogy a kezelése átlátható, könnyen elsajátítható és gyors legyen. A legfontosabb viszont, hogy kiegyensúlyozott legyen a játék, ne legyen mindent vívő taktika, mindennek legyen ellenszere és mindezt úgy megvalósítani, hogy változatos tudjon maradni (pl egy másik fajjal operáló játékban tényleg különbözzön az egységek használata, a fejlődési struktúra és eltérő taktikákat kínáljon). Ezután jó pont ha van egy érdekes kerettörténete és jól kitalált világ a háttérben és a grafika is kinézzen valahogy (nem kell sok csicsa, de nagyon ronda se legyen). Történelmi játékoknál elvárható lehet a korhűség és a terepviszonyok kihasználhatóságából adódó taktikai rendszer, bár engem az ilyen RTS-ek nem izgatnak túlságosan.

Lényeg az, hogy kreatívan lehessen játszani és számítson a találékonyság és az ügyesség azaz a személy képességei érvényesülhessenek. Ne legyenek benne pénzért vásárolható előnyök stb...

2016. máj. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kizárólag az ész és a taktika számítson, ne a randomgenerátor, a túlerő vagy a klikkelési sebesség döntsön a győzelemről.
2016. máj. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen és köszönöm a hozzászólásokat.


Ha PC játékról van szó és skirmish, campaign móddal játszottam akár közepes, vagy nehéz beállításon mindig azt vettem észre, hogy ugyanazzal a technikával végig lehet tolni a játékot.

Multiplayer módban, vagy online játéknél más a helyzet. Ott valóban az ész és a jól kidolgozott stratégia dönt.


Annyi ilyen játék van már nehéz újítást bele tenni. Most ezen agyalok.

2016. máj. 18. 16:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!