Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Vélemény, tanács a Dazzle...

Vélemény, tanács a Dazzle hőssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég kezdtem el Dota2-őzni. Nem tudom, mennyire számít jó hősnek a Dazzle, de a többi support karakter sajnos sehogy sem akar a kezemre állni. =/


Részben véleményt kérnék (akár jót, akár rosszat) róla, részben pedig tanácsot, hogy hogyan érdemes vele játszani, mit vegyek, hogyan fejlődik gyorsabban, miegymás.


Előre is köszönöm! :)



2015. nov. 8. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Dazzle egy nagyon jó hős.

Az ultija miatt érdemes neki venni Aghanim Sceptert, amitől még erősebb lesz. Majd team fightban próbáld minél előbb az összes ellenségre rárakni az ultidat,hogy minél hamarabb lecsökkenjen a védelmük. Ideális esetben úgy kellenne,hogy mikor mindneki összegyűlik, akkor aktiválod az ellenségeken és magatokon is.

A gyógyítás téged és a szövetségeseid gyógyítja, míg a közelben lévő ellenségeket sebzi. Azonban nem csak egyszer sebez! Ha pl. 2 egységet gyógyítasz és egy ellenség mindkettőhöz közel van, akkor az kétszer fogja elszenvedni a sebzést. Így pl. Dazzle nagyon jó Axe ellen, ha Axe átugorja az aktuális creepeket és megy feltartani a többit.

Plusz a gyógyítást team fightban használd ahányszor csak tudod.

Az Ank/Shadow Grave is jó, egy szintet mindenképp megéri fejleszteni, ha support akarsz lenni. Célcszerű akkor aktiválni, mikor már neked vagy a társadnak kevés élete van,hogy ne haljon meg, és amíg aktív, addig folyamatosan gyógyítani.

A Poison Touch meg jól belassítja az ellenséget. Azt is használd ahányszor csak lehet. Ha maximum szinten van, akkor team fightban is kell használni, mert bénítja az ellenséget. Ha nem max szintű és team fight van és aktiváltad az ultidat, akkor érdemes várni, amíg az ulti már jobban csökkenti az ellenség védelmét, mert így a méreg többet fog sebezni.


Itemek közül, amit én venni szoktam:

-Aghanim Scepter: erősíti az ultit

-Travel Boots: gyors mozgás, könnyeb elmenekülni az ellenség elől vagy épp üldözni azt, plusz ott a teleportálás, ami hasznos

-Orb of Venom: ha Dazzle vagyok, akkor én mindig veszek egy Orb of Venomot, hogy ezzel is kicsit csökkentsem az ellenség sebességét, majd később ha akarod, akkor átlehet alakítani Eye of Skadivá, ami sokkal nagyobb mértékben lassít plusz ad neked minden statot

-Scythe of Vyse: a hex spell miatt, így egy kis időre kilehet vonni az ellenséget a forgalomból

-Pipe: ha igazán supportolni akarsz, akkor ennek van HP regen aurája meg spell sebzést is tud blokkolni

-ha mondjuk van az ellenség között Huskar, akkor Blademail,hogy visszaverjem rá az ultiját

stb.

2015. nov. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2-es lehagyta a Medalliont ami nagy core dazzlere, és nagyban megkönnyíti az early roshant. Skadit pedig nem sok esélyed lesz megvenni egy normális gameben, és sokkal jobban jársz alap support itemekkel: ha mennek a killek, akkor early Urn of shadows, Arcane Boots, Medal amit már mondtam (később Solar Crest), Glimmer cape ha sok a single targetes magic, Pipe ha inkább AoE-s. Ezen kívül akár Mek is szóba jöhet (Guardianba később, silencek ellen kiváltképp jó, mert dispellez téged).


Persze jó supportként próbálj minél többet wardolni, early gameben rotatelni gank/countergankre, és stackelni a campeket a carrydnek (ha Battlefurys akkor az ancientöket, ha spellből viszi a campet, akkor jungle hard campet), és pullold a lanet, ha kell.


Skill build szempontjából pedig legfeljebb 1 value pontot ajánlok a Q-ba a W-E max mellett (+ulti), kivéve, ha tényleg agresszívozni akartok, de Dazzle nem éppen egy early agresszív hős a stun hiánya miatt, ezért heales supportként játszák, sokszor egyáltalán nem skillezik a Q-t a másik 2 spell maxolása előtt.


Akik nagyon jól működnek vele: Huskar, Slardar, Shadow Fiend. Kb ennyi, minden más carryvel is jó a Grave miatt, DE Axe ulti átmegy rajta!


Mivel a jelenlegi meta részben armorról is szól, nagyon erős pickup Dazzle pl. Slardar, SF (vagy esetleg mindkettő) mellé, ezzel hihetetlen mennyiségű physical damaget lehet betolni hamar, és a rosht is megkönnyíti.


Ha te tetted fel az Ursás kérdést is: tanulj meg Iozni, ha haverodat supportolod, nagyon lehet vele stompolni pláne alacsony MMR-en, már 2-es szinttől (ha van bottled) torony diveolhatsz a carryvel!


https://www.youtube.com/watch?v=Qtdztrzwnyw

https://www.youtube.com/watch?v=CXkP2iM-LsQ

2015. nov. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Első, az orbos tippet köszi, legközelebb veszek :D

Duzzli nagyon jó amúgy ^^ Én akkor szeretem leginkább, ha haverom lane-en van legionnel, örökké max hp-n tud lenni, és lehetetlen duel közben megölni :3

Egyébként úgy tudsz fejlődni vele, hogy játszol - sokat. Én kis gyökér vagyok, 700 órám van játékban, 5k mmr-es haverjaimmal játszom, ez eléggé gyors fejlődésre kényszerít. :D Gyakorolj, nézz tutorialokat youtube-on.

2015. dec. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!