Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ha úgy kezdem el a TellTale...

Ha úgy kezdem el a TellTale Game of Thrones-t hogy nem láttam a sorozatot akkor is érteni fogom?

Figyelt kérdés
Érdemes úgy belekezdeni a játékba hogy nem követem a sorozatot? Sok lényeges dolgot, részletet kihagyok vele, vagy így is nekifoghatok?

2015. okt. 25. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha olvastad a könyvet, akkor mehet.

De szerintem nincs sok értelme elkezdeni a TellTale Game of Thrones-t, ha nem nézed a sorozatot.

2015. okt. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs sok értelme úgy játszani vele,hogy nem ismered a történetet.


De ha mégis játszani akarod, akkor nagyon röviden annyit kell tudnod a történetből,hogy SPOILER:

Az északiak háborúba vonultak a király ellen Robb Stark vezetésével. Robb szorult helyzetbe került, felrúgta a házassági szerződését a Frey házzal, egy nagy befolyással rendelkező északi Lord (Lord Roose Bolton) pedig ellene szervezkedik titokban. Robb és a sereg a Twinshez/Ikrekhez vonul, ami a Freyek erődítménye és esküvőre készülődnek, mert Robb helyett a nagybátyja vesz feleségül egy Frey lányt. Csakhogy Roose mivel rájött,hogy az ügyük elbukott, így rábeszélte Lord Freyt,hogy végezzenek Robbal. Itt a Twinsnél a lagzi ideje alatt kezdődik a TellTale játék.


Később lesznek benne karakterek, akik röviden:

Ramsay Snow: Roose fattya, aki törvényesítve lett. Szeret kegyetlenkedni az emberekkel, és vadászatokat rendezni, ahol lányokra vadászik. Ha elkapja őket és jó szórakozást nyujtottak, akkor megerőszakolja, megöli és megnyúzza őket, ha rosszat, akkor élve nyúzza meg őket.


Daenerys Targaryen: majdnem 300 éven át a Targaryenek uralták Westerost,de az utolsó Targaryen király, Daenerys apja, őrült volt plusz a fia elrabolta Eddard Stark húgát,így felkelés tört ki, amiben Eddard Stark és Robert Baratheon legyőzték a Targaryeneket és Robert lett a király. Mára Daenerys számít az egyetlen túlélőnek. Első házasságakor kapott 3 sárkánytojást, amiket sikerült kikeltenie, így lett 3 sárkánya. Mivel ellenezte a rabszolgaságot, így felszabadított 2-t a 3 nagy rabszolgatartó város közül és a harmadikat, Meereent akarja bevenni.


Cersei Lannister: Robert Baratheon felesége volt,de gyűlölte őt, mert az még mindig Eddard Stark halott húgába volt szerelmes. Cersei a saját testvérét Jaimet szerette, aki a gyerekeinek az igazi apja. Cersei kérésére Robert pohárnoka leitatta őt egy vadászaton és egy vadkan megölte Robertet. Ezután a Cersei és Jaime vérfertőzéséből született Joffrey lett a király,aki kivégezte Eddard Starkot, akinek így a fia, Robb megindult ellenük. Joff egy kis csíra, Cersei pedig egy álnok kígyó.


Sansa Stark: Robb húga, ő volt Joff jegyese,de Joff kivégeztette Sansa apját, megszíktották az eljegyzést Sansával és helyette Margaery Tyrellt fogja feleségül venni. Így Sansa lényegében fogoly lett a fővárosban.


Margaery Tyrell: a Lannister ház után a leggazdagabb ház Lordjának lánya. Nagyon ártatlannak, szűziesnek akar tűnni,de állítólag szereti szétteni a lábait férfiaknak.


Tyrion Lannister: Cersei és Jaime öccse. Egy törpe, akinek a szülésébe az anyjuk belehalt, így Cersei és az apjuk, Tywin is utálják őt. Élvezi az életet, habzsolja az élvezeteket, próbál mindig a lehető legjobban kijönni a dolgokból, szövetségeket kötni, másokat kijátszani egymás ellen, titokban egy szajhát tart, amit az apja megtiltott neki. Joffrey se szereti őt.


Jon Snow: Eddard Stark fattya (törvénytelen fia) ismeretlen anyától. A fattyakat nem sokba nézik, Catelyn Stark (Robbék anyja) is gyűlölte őt,így belépett az Éjjeli Őrségbe, aminek az a feladata,hogy megakadályozza azt,hogy a vademberek és a Mások (kb. élőholtak) átjussanak a Falon. Viszonylag egyszerű agyjárású kölyök, de azért nem hülye. Ő lett Jeor Mormont (az Őrség főparancsnoka) segítője vagy nemtom magyarra hogyan lett fordítva a steward, így többen is azt feltételeik,hogy Mormont felakarja őt készíteni arra,hogy majd egyszer átvegye a helyét.

2015. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
XD lusta vagyok elolvasni akkor inkább megnézem :D
2015. okt. 27. 08:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Olvasni nem olvastam, bár egyszer belekezdtem, viszont majd tervezem elolvasni egyszer :)


A sorozatot viszont láttam és nagy rajongója is vagyok :) Nagyon tetszik. Minden téren rendben van. Az egyik legjobb sorozat szerintem.

Ha tényleg így döntöttél és elkezdted, akkor nem döntöttél rosszul :)

Én amikor elkezdtem nem tudtam abbahagyni :D

Sokak viszont az elejét kissé unalmasnak tartják. Nekem az is tetszett akkoriban, már az 1. rész megfogott.

Nincs sok értelme elkezdeni a játékot nélküle

2015. nov. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem az első pár részt nézd meg, de azután fölöslegesnek találom, hogyha nem érdekel a sorozat. A karakterek akiket használnak, benne szerepelnek a sorozatban (a könyvet nem olvastam). Az első pár rész megnézése azért ajánlott, mert akkor tudok, hogy kik a szereplők (ki a trónörökös, stb.). Remélem segítettem. :)
2016. jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!