Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak szerintem nem éri meg...

Csak szerintem nem éri meg jelenleg konzolt venni? Illetve észrevettétek a játékipar problémáit?

Figyelt kérdés
Mindig is PC-s voltam, de a tavalyi év során nagyon rápörögtem a konzolvásárlásra, szerencsére sikerült visszafognom magam és nem is bántam meg, mert semmi igazán ütős exkluzív nincs egyik gép kínálatában sem ami miatt megérni beszerezni valamelyiket. Ráadásul mindhárom masina elég gyenge lett és tartok tőle, hogy nem lesz hosszú életű ez a generáció. Ugye a Nintendo be is jelentette a következő konzolját: az NX-t és van egy olyan megérzésem, hogy a többi gyártó is hamarosan lépni fog, mert ez a generáció egy zsákutca, az eddigiek alapján: alig van nagyszabású új cím, mindenhol csak folytatások, meg remastered kiadások,rossz optimalizáció sok konzol és PC játéknál, félkész állapotban megjelent címek, FPS és felbontás mánia...stb. Igazából reggelig sorolhatnám. A legnagyobb baj, hogy a problémák erősen kihatnak a PC-s játékokra is, ráadásul a sok idióta rendszer is zavaró, a Steam-et imádom, de EA játékot egyáltalán nem veszek az Origin miatt, Ubisoft játékot pedig max 5 euróért Steam Salen, itt meg az Uplay a probléma. A másik, hogy az előbb említett 2 kiadó még a színvonalat se, hozza az utóbbi 1-2 évben, ami elég szomorú. Tulajdonképpen az elcseszett konzolgeneráció miatt maradok 100%-ban a PC-nél, de itt is már ott tartok, hogy nem tudom megéri e gépet újítani, mert az utóbbi időben szinte csak indie címekkel játszom (The Binding of Isaac, Plague Inc: Evolved, Cities: Skylines...stb), az AAA kategóriás programok közül alig érdekel valami, jelenleg csak a GTA V amit folyamatosan tolok az újabbak közül, a jövőben pedig a Mafia 3, a Fallout 4 ami nagyon érdekel, meg a Batman Arkham Knight, ha kijavítják, de ott is max GOTY... Úgy érzem a játékipar egyre szarabb és kéne neki egy összeomlás és akkor a minőségi termékeket kínáló cégek életben maradnának mindenki más menne a levesbe...De nem tudom, így nem mehet ez hosszú távon szerintem, mert gondok lesznek...

2015. júl. 29. 16:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a PS3 nagyon megéri, igaz last gen, de 35 ezerért utánad vágják, és eszméletlen jó játékok vannak rá kiadva. Unchartedek, Heavy Rain, Last of Us, Beyond Two Souls, Journey, God of Warok, InFamousok, Heavenly Sword... Mindegyiket megkapod 2-3 ezerért használtan, és eszméletlen minőségű játékok.
2015. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Am az Xbox One és Ps4 nem olyan gyenge mint sokan állítják. A belsős stúdiók akik az exkluzív címeket gyártják bámulatos dolgokat hoznak ki ezekből a gépekből. A többi kiadó meg stúdió ezt nem tudja megtenni mert nekik nincs annyi idejük és létszámuk se,hogy egyszerre minimum 3 platformra fejlesszenek. Az origin am nem olyan rossz mint ahogy híresztelik (ez személyes vélemény)

Am az EA pont,hogy javuló tendenciát mutat még a Ubisoft még mindig azt hiszi,hogy nagy szavakkal minden eladható.

Am nem a játékiparral van elsősorban gond hanem a játékosokkal. Mert telhetetlenek. Ha valami nem megy 4k-ban minimum 60 FPS-el akkor az vacak meg gagyi és aki kevesebbel is beéri az idióta. Ahhoz hogy változás álljon be az iparban a játékosoknak kellene megtenni az első lépést.

A remastered kiadások nem rossz dolgok sztem. Egy egyszerű példa. Valakinek Xbox360 volt eddig de most Ps4-re váltott kap egy esélyt,hogy bepótolja a kimaradt exkluzívokat.

Am meg vannak új címek amik nagyszabásúak is lásd Horizon: Zero Dawn. Csak a legtöbb új címet azért nem vesszük észre mert már vagy 2 évvel hamarabb bejelentik őket,hetente jönnek hozzájuk a videók meg képek és már szinte teljesen átlagosnak vesszük őket.

2015. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igazából embere válogatja, gépet többször/gyakrabban kell fejleszteni, de az én meglátásom szerint az exkluzív nevekkel próbálják fenntartani a konzolokat. Nézz meg egy bármilyen komolyabb stratégiai játékot pc-re. Sehol nincs kiírva, hogy exkluzív, mégse fogod tudni konzolon játszani, mert túl sok gombot kell kiosztani, túl sok mindent kéne átalakítani. Hogy pénzkidobás lenne, az nem teljesen biztos, de tény, hogy a folyamatos gép fejlesztgetéssel együtt is én inkább a PC-re szavazok, 80-90%-os steam leértékelések, vagy tört/kalóz verziós játékok használata/kipróbálása, az irodai meg kisebb házi dolgokról már ne is beszéljünk (netezés, szöveg szerkesztés, pl házi, beadandó, otthonra kinyomtatni valamit, stb).
2015. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

"Am nem a játékiparral van elsősorban gond hanem a játékosokkal. Mert telhetetlenek. Ha valami nem megy 4k-ban minimum 60 FPS-el akkor az vacak meg gagyi és aki kevesebbel is beéri az idióta."


Gratulálok, jó alaposan sikerült agymosnia az AAA játékiparnak. Itt egyedül te vagy a probléma. Szerencse, hogy pár különösen elvetemült konzolparaszton kívül egyre kevesebben gondolkodnak így. Játékosok = fizető, közönség, vásárló, akinek mindig igaza van. Ha valakinek megvan hozzá a hardvere, minden joga megvan hozzá, hogy olyan játékot követeljen ami kihasználja azt és ha elegen teszik ezt, vagy inkább más játékot vesznek helyette, ami tekintettel van ezekre, akkor úgy is lesz. Én örülök neki, hogy neked ilyen alacsony az igényszinted, de nehogy már az legyen a hibás aki a nagy nehezen megszerzett pénzéért minőséget vár el. A kiadók-fejlesztők vannak értünk és nem fordítva.

2015. júl. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2 #4

Mindkettőtöknek igaza van. Azt tudni kell, hogy jelenleg, a 4K-s monitorok nem játékra valók. A későbbiekben ez változni fog, de nem 4K-ra optimalizálnak. Hiába veszed meg hogy te majd azon fogsz az atom videókártyáddal játszani 60+ FPS-el 120 HZ-s monitoron, egyelőre nem fogsz.

Teljesen igaz hogy a játékfejlesztő cégeknek ki kellene nyalnia a vásárló s***ggét is. Mivel ha mi nem veszünk semmit, akkor az ő munkájuk is megszűnik létezni. Optimalizálni kellene, rendesen összerakott produktumokat kiadni - de a jelenlegi gazdasági rendszer sem így működik. Sokan nem tudják, de a hardvergyártókkal kooperációban dolgoznak, és még a konzoloknak is nagy befolyásuk van. Ha az egyidőben konzolra kijött új produktum drasztikusan rosszabb a PC-snél, akkor a PC-s verziót fogják degradálni, nem a konzolos verziót feljebb tolni. Illetve ahogy a Ubisoft 2013-ban kimondta "nem törődünk sokat a PC-s verziókkal, hisz a PC-sek tudnak új hardvereket venni." Undorító amit csinálnak, félkész gagyi produktumokat kapunk kézhez.. Soha nem veszek új játékot, legalább fél évet várok mire beszerzek valamit.

Viszont tényleg vannak rinyagépek, akik nem is igazán a játékot nézik, hanem hogy az hogy fut a gépükön. Jelenleg egy generációváltás kellős közepén vagyunk, borzasztóan nehéz optimalizálni, ráadásul a gazdasági hatások miatt idő sincs rá. Ezért adnak ki mindent sz*rul, és majd utólag javítgatják. Nem fut nekik a játék 4K-ban 60+ FPS-el, és elhíresztelik hogy sz*r a játék. Ezáltal kialakul egy teljesen egyéni negatív vélemény a produktumról, csak azért mert valakinek olyan magas az igénye, hogy csak a tökéletesség jó neki. Ez valamilyen szinten baj.

Az én gépemen is sok játék grafikáját kellett degradálnom mert rosszul van optimalizálva, de inkább a játékra koncentráltam, nem a PCenis-emet akarom növelni a gépemmel.

2015. júl. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindenkinek joga van ahhoz, hogy olyan játékot várjon el, amivel ki tudja használni a hardverjét, de azért azt is vegyük figyelembe, hogy a játékok manapság le vannak butítva, a mostani hardverek képesek lennének sokkal jobb teljesítményre is a legtöbb téren, csak hát a gazdaságnak nem az a célja, hogy több éven keresztül tudj használni egy adott dolgot.


Azokat meg ne nevezzük már igénytelennek, akik nem verik a p.csájukat a földhöz azért, mert nem kapják meg a 60+ FPS számot, amit a szem alig érzékel.


A kiadók-fejlesztők vannak értünk. Vagyis lennének, de manapság nem kell törniük magukat azért, hogy egy minőségi játékot csináljanak, mert a szart is megveszik és nincs belőle probléma. Pár ember pattog -hozzáteszem teljesen jogosan - de a többség majd fejleszti a gépét egy szó nélkül.


És 55-60%-ban igenis a játékos b**sza szét a játékipart.

Manapság mi kell a többségnek? Húsdara meg szép grafika. Ha ez meg van, akkor nagyon jó a játék. Taps.


8 évvel ezelőtt pl nem merték volna azt megtenni, hogy a Mortal Kombatot kiadják úgy, hogy az online része egy minősíthetetlen gané és pár hónappal később sem tudnak rajta javítani. A gépigényéről meg ne is beszéljünk.

Vagy pl az Assassin's Creed. Az első részekben azért elég komoly filozófiai eszméket boncolgattak benne, amik elég nehezen emészthetőek. Mi lett belőle? A rinyáló gyökerek nem értik, azaz automatikusan ráírják, hogy szar -ahelyett, hogy gondolkodnának- ezért ki is vették belőle.

Az a réteg, aki pedig ezt igényelte volna, az koppan egyet, mert a többségnek nem az érték kell, hanem amiben dara van és még véletlenül sem kell elgondolkodni rajta (sorozatoknál dettó).

Rengeteg példa van még erre, hogy egy alapvetően jó játék/széria a tömeg miatt vesztett a színvonalából.


Nem mondom, hogy most nem készülnek jó játékok, mert az hazugság lenne, de régebben sokkal több színvonal volt a játékokban, mint manapság, és azért ez nagyobb részt a játékosok miatt van.

2015. júl. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy igen, legtöbb játékot a kis ricsáló tizenévesek teszik tönkre. Sajnos
2015. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért még vannak bőven mély mondanivalóval rendelkező játékok is. Wolf Among Us, Life is Strange, Bioshock Infinite stb... Csak kicsit keresni kell őket.
2015. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!