Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Valaki el tudja nekem magyaráz...

Valaki el tudja nekem magyarázni a Call of Duty Ghosts-ot?

Figyelt kérdés

Először is Üdv. Nemrég vittem végig a Call of Duty Ghosts-ot és sokan mondták nekem hogy milyen ritka sz*r de nekem nagyon be jött. És ezért is szeretném meg érteni a játékot. Szóval dióhéjban a kérdéseim azok lennének hogy a Call of Duty Ghosts-nak mi a története? A kis bevezetőknek a nagy részét meg értettem, de mi a története, mert úgy mégsem értem az egészet. És kik a szereplők? Tudom a nevüket meg minden csak nem értem hogy ki kinek a család tagja, meg mi a rangja, ki Ghost katona, ki, mikor hal meg, és ez lenne a következő kérdésem. Ki, mikor hal meg? Mert ez is eléggé zavaros. Szereplőkbe vegyétek bele a kutyát Riley-it is.


UI.: A helyesírási vagy fogalmazási vagy esetleg az elcsúszási hibákért bocsánat mert egy kicsit bele javítgattam, meg még este is volt amikor ezt írtam, és eléggé fáradt voltam. A válaszokért előre is köszönet.


Viszlát!



2015. jún. 22. 22:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

először is, kicsit gáz, hogy nem értetted meg ezt a teljesen egysíkú, meglehetősen primitív történetet. bocsesz.


nos a játékkal utoljára egy éve toltam, nem jött be a 4 órányi csőben szaladgálós, megalomániás, 'zuhanó repülőről száguldó vonatra ugrálok' stílusú blockbuster baromság, de amire emlékszem:


az alapszitu szerint a közel-keletet sikeresen szétbarmolták a dicső ámerikaiak, így most "kénytelenek" új ellenség után nézni a csendőreink, valamint az activision. a helyzet szerint közép- és dél-amerikában kialakul egy új szuperhatalom, a föderáció (bruhahahaha) ami magába tömöríti a térség olajtermelő (bruhahahhaa) országait. (itt megjegyezném, hogy ez a szitu politikailag teljesen nonszensz: közép- és dél-amerika egy olyan szinten elmaradott világ, ráadásul nagyon súlyos ellenérdekekkel az országok között, hogy elképzelhetetlen ez a forgatókönyv, de az infinity wardnak sikerült elénk tolni ezt az állatságot).


a játék főhősei a ghostok, akik egy különleges egység. őket arra képezték ki, hogy az ellenséges vonalak mögött akciózzanak. vezetőjük elias walker (a fater, akiről csak a játék egy későbbi pontján derül ki, hogy kicsoda is valójában). az ő két fia, logan és hesh. a csipet-csapathoz tartozik még merrick és keegan, valamint egy riley nevű rex felügyelő is.

a játékban a főgonosz (bruhahha) egy rorke nevű mókus, a ghostok korábbi vezetője, aki elias segítsége ellenére eltűnt egy küldetés alatt caracas elárasztásakor, és az ellenség kimosta az agyát (bruhahaha).


logan és hesh sokáig csak apjuk sztorizgatásaiból ismerik a ghostokat. hanem egyszer a közép-amerikai föderáció merényletet követ el az odin nevű, föld körüli pályán lévő szuperfegyver (bruuhaahahah) ellen. átveszik az irányítást és az usa nyugati parti részéből grand canyont csinálnak (de sajnálom őket). az egész usa elpusztult volna, ha két bátor, tökös ámerikai nem áldozza fel az életét, hogy megsemmisítse az odin maradványait (remek lopást lehet látni a gravitáció című, amúgy nem túl erős moziból).


ezt követően tíz évig folyik állóháború a térségben. a tökös us. army maradványok állják a sarat a gaz (bruhahahaha) közép-amerikaiak ellen (egyébként számomra az is érthetetlen, hogy mégis milyen harcmodort alkalmazhatnak a közép-amik? megdobálják az usánkásokat kokainnal?). mígnem egyszer valamiért - már nem emlékszem miért -, kitalálja a derék infinity ward, hogy meg kell menteni valami ajax nevű gyereket, de sajnos ez a móka rosszul sül el. így hőseink visszatérnek a santa monicában felállított bázisra, amit épp ekkor foglal el a föderáció. ekkor derül ki apuciról, eliasról, hogy a ghostok vezetője. papi ekkor meséli el évekkel korábbi kalandját caracasban, melynek során rorke-ból (egyáltalán nem klisés módon... khm...) főgonosz válik.

a ghostok végül vért hugyálnak, de elkapják rorke-ot, akit azonban a repülőgépről kimenekítenek a spanjai. a bandérium lezuhan és bujkálniuk kell az amazonas menti esőerdőkben (az is de egy gagyi pálya volt, édes istenem). ezután néhány töltelék küldetés jön, melynek során mindenféle gyárakat meg vegyianyag raktárakat kell felkutatni dél-amerikában, meg egy olajfúró szigetet is csak azért, mert az is tök jól néz ki, mikor darabokra robban, és szuperül feltornázza a büdzsét.

hőseink kiderítik, hogy a föderáció már kitalálta a saját odin-ját, amit loki névre kereszteltek (ezen tizenöt percig vinnyogva röhögtem:D), és nagy a para. a banda visszatér las vegasba, ahol azonban rájuk tör rorke csapata, és kivégzik aput. a többieknek menekülniük kell.

ezután a júeszármi kiküldi az embereit a lokira (na ez is micsoda hülyeség :D), akik átveszik a hatalmat, és segítik a szárazföldi csapatokat rorke ellen. rorke aztán egy rendkívül idegesítő, klisés, ostoba, hiteltelen és irreális végjátékban, egy száguldó vonattal együtt (amit a tökös amik által eltérített loki segítségével teljesen irreális módon belelőnek hídastul a vízbe) huszonhatodjára elvileg meghal. DE MÉGSEM, a stáblista alatt megint előkerül és elviszi logant. cliffhanger befejezés, vége.


remélem, most hogy érted a sztorit, magad is látod, hogy milyen egy ostoba, irreális, primitív, republikánus-fundamentalista, amerikai felsőbbrendűségi propagandaszemét ez. persze nem meglepő, az utolsó hiteles CoD sztori a modern warfare 1 volt, az ottani konfliktus még akár meg is történhetne (bár csernobilnál már kilógott a lóláb), de mióta ezek a drága fejlesztők az eiffel torony lerombolásakor rákaptak a totális megalománia ízére, és mióta a fegyvergyártok és az amerikai hadsereg egyre több pénzt tol az ilyen ocsmány propagandisztikus ócskaságokba, azóta ennyit sikerül magukból kiizzadni.


riley nem döglik meg. hova gondolsz? egy jó amerikai blockbusterben nem halhat meg kutya :DDD

2015. jún. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát ja, elég megalomániás az egész így hogy valaki el magyarázta. Amúgy nem tudom, nekem egészen be jött mondjuk voltak pályát ahol mondom hogy minek kellett ez ide meg mi ez meg minden... De a grafikáját el tudtam viselni, amúgy azért vettem meg mert meg volt az összes CoD és nehogy csak ezt hagyjam már ki. Amúgy ha egy magamfajta CoD rajongó szemével látod az egészet akkor te se tudnád el fogadni hogy ez egy nagyon rossz. De hát ami tény az tény. :( Amúgy azért nem értettem meg teljesen mert még csak 10-es vagyok meg még először az írtás járt a fejemben. Amúgy azért gondoltam hogy Riley meg halt mert volt egy olyan rész ahol meg lőtték a lábát fel kellett vennem majd le raktam (hogy minek kellett fel vennem a mai napig rejtély számomra) és onnantól nem láttam. De minden esetre köszi a választ azért segített.
2015. jún. 23. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!