Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen a Guild Wars 2? Megéri...

Milyen a Guild Wars 2? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Imádom az mmorpg-ket, kedvencem a wow, és kipróbálnám, de előtte érdekelne a ti véleményetek is.

2015. jún. 20. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:

én megvettem még elővételben, akkor jó 4 hónapot toltam, a fejlődés nagyon élvezetes, a küldetések területiek, tehát ha az adott területen vagy és ölsz, gyűjtögetsz stb megy fel a küldi, területi boss ölés, nagyon jó fajta.


Ami nekem negatívum volt:

-az akkori craftolható cuccok ugyan olyan erősek voltak, mint az instásak, vagyis ha lusta voltál elmenni instázni, akkor lecraftoltad.

-80 szint után az egész játék jóformán a pvpre épít, ami nekem annyira nem jött be.

-az insták is interaktívak, adott területeket kell előre elfoglalni, amit a mobok vissza is foglalhatnak. Ha mondjuk van 1 órád és elmennél instázni, lehet a mobok már befoglalták az egész területet, és mire eljutsz addig, hogy feloldd az instát, meg kell csinálni 6-7 küldetést egymás után, el is ment az 1 órád.

-területek: mint az instáknál, úgy bizonyos területeknél is be tudják foglalni a mobok a területet, a legtöbbje meg 3-4 játékosra van tervezve, ha 1-edül vagy, megszívtad.


előnyök:

-világ. Nagyon tág, szép, interaktív

- küldetések, odamész a területre és csinálod, ha nem, akkor meg nem.

-drop, boss fightnál mindenki kap cuccot attól függően mennyit segített (heal, dmg, feltámasztás, minden számít, nem csak a sebzés).

-craft rendszer, minden crafthoz való cuccot a leltáradból azonnal a bankba küldhetsz.

-bank, accounthoz kötött, szóval amit összeszedtél a nagyyal, a kicsin is meglesz. Ez igaz a pénzre is, szóval nem kell cserélgetni stb, mindent próbáltak account központúra alkotni.

-interaktív világ, a mobok magutól lépnek, hacsak meg nem szívod az instával, vagy egy területen a fejlődéssel, nagyon jó

- skillek. ölni kell az adott támadással, úgy nyitod meg az újakat, fegyver kombótól függően tanulhatsz skilleket, nincsen mana, energia stb, csak újratöltés, ez nagyon jó.

-nincs kifejezetten kasztozás, hogy ez csak tank lehet, ez healer, stb, mindenkinek megvan a saját gyógyítása, különleges képessége, stb.



Összességében:

Ha szereted a PvP-t, a nagy harcokat sok fővel, akkor nagyon is megéri. Ha csak kalandozni akarsz, fejlődni stb, akkor se rossz, hisz egyszer veszed meg. A pénzes cuccot (gemet, kék) játékpénzből is szerezhetsz. Ez nagyon nagy pozitívum! Nekem pl van régről kalóz jelmezem, amit játékpénzből farmoltam ki átváltással.

Én ajánlom mindenképpen, ha esetleg megvan barátnak nála kipróbálhatod, de nagyon jó. Nem egy átlagos MMO, sok mindenben különbözik tőlük, de szerintem pont ez teszi olyan élvezetessé.

2015. jún. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

embere vallogatja, inkabb amolyan reteg mmorpg

en is kb 4 honapot toltam, max szintem mar unalmas volt.

2015. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha szereted a szép ruhákat, páncélokat gyűjtögetni, akkor ajánlom. Engem a PvP, WvW, living story teljesen hidegen hagy, ezért a harmadik 100%os karakter után abbahagytam, és azóta sem néztem vissza.
2015. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megjelenés óta tolom, még elfoglalom magam vele, ráadásul nemsokára jön a kiegészítő. Most emiatt már nem lehet kapni az alap játékot külön, már csak a kiegészítőt árulják, de ahhoz megkapod ingyen az alap játékot is.

Hogy az első válaszolóra rácáfoljak:

-Valóban van olyan, hogy a mobok elfoglalnak egy-egy instát, de ez egyáltalán nem okoz gondot. Egyrészt körülbelül 10-15 perc mire visszafoglalják, másrészt ha ezt nincs türelmed megvárni, akkor keresel olyan embert, aki olyan szerveren van, ahol nyitva van.

-Az meg hogy bizonyos egyéb helyeket elfoglalnak, az hozzá tartozik a dinamikus eventekhez, de nekem még ez se okozott soha gondot. Visszafoglalni egyedül is vissza lehet, de már megaszerverek vannak, tehát sok játékos van egy-egy térképen, ha event van hamar összecsődülnek páran.

-Jelenleg a legjobb felszerelések a játékban az ascended felszerelések. Ezeket csak craftolni lehet (rohadt drágán), vagy nagyon (nagyonagyonnagyon) ritka droppok bossokból. De nem ad jelentős előnyt az exotichoz képest. Már lassan másfél éve a játékban vannak, de őszintén még a kisujjam nem mozdítottam azért, hogy csináljak akár egy szettet is. Azt hogy a legjobb statokkal rendelkező felszereléseket könnyű lesz megszerezni, már akkor megmondták, mikor még meg se jelent a játék. Itt a skinekért megy a harc, nem a +1 powerért. Erre az ascendeddel kicsit rácáfoltak, de ez kellett mert sok volt a sírás.

A többi észrevételével egyet értek. =D

Ha szeretsz mászkálni, felfedezni akkor ez a neked való.

Az amit ellene föl szoktak hozni, hogy nincs end game. Hát figyelj, ha olyan ezer fős nagy raidekre vágysz, mint wowban, akkor olyanok tényleg nincsenek. Talán a world bossok kicsit hasonlítanak. De van 8 dungeon, mindegyiknek van 4 különböző útja (arah-nak 5), ott van a Fractals of the Mists, a Legendary fegyverek sem rakják össze magukat, stb. Aztán ott a living story, aminek az első évadáról az aki akkoriban nem játszott sajnos lemaradt, de a második évadot meg lehet venni gemért. Gemet vehetsz pénzért (havidíj ugye nincs és nekik is élni kell valamiből), de a játékbeli goldot is át válthatod.

2015. jún. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 21. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!