Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Érdemes még elkezdeni Metinezn...

Érdemes még elkezdeni Metinezni? (GF-en).

Figyelt kérdés
Jó régóta van már ez a játék Magyarországon, így 4-5 év alatt eléggé kikupálódtak az emberek, meg sokan abba is hagyták, ezzel megcsappant a gazdaság és a népesség. A veterán embereknek sok pénze, nagyon jó felszerelése, tökéletes P skilles farmjai vannak, és már nincs igény az alacsony szintű dolgokra, hanem ott fent, a nagykutyák között folynak a nagy bizniszek. Tehát aki most kezdené el, egyedül, vagy pár emberrel akik régen sokat játszottak a játékkal és megjött hozzá újra a kedvük, de valamiért abbahagyták akkoriban, s most 0-ról, annak van még lehetősége feltörni?

2015. jún. 17. 15:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Akkor több marék új embert kell visszaszoktatni metinre.
2015. jún. 19. 12:12
 12/25 anonim ***** válasza:
A kezdők, meg akik most elkezdik újra az elejétől, akkor sokkal könnyebb dolguk van, mint régen. Az alacsonyabb szintű cuccok olcsóbbak, a kk-k is, minden. Gykaornok láda is van, amit 10 szintenként ad a rendszer. Piacról meg lehet venni mindent, ami kell.
2015. jún. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy könnyebb dolga lenne annak aki most kezdni, írtátok hogy lement a könyvek, és a gyöngyök ára is. Na most, ha valaki az elejéről kezdi, miből fog bevételt szerezni? Teszem azt a pár száz K-t, ami neki kell a könyvekhez vagy bármi máshoz? Régebben, amikor én játszottam, volt ugró deszka, aura kk 5 millió, erős test 2 millió, fehér gyöngy 35-40 millió, +4es kövek 4-5 millió (a kaszt köveken kivéve), lélekkő 10-20 millió.

Szóval lehetett metint ütni, és horgászni is, hogy gazdagodj, nem is kicsit.

De most elvesztek ezek az árak, és nincs ekkora anyagi bevételük a kis szintűeknek (akik mostanában kezdték) mint régen. Értem én hogy minden olcsóbbodott, de így mit tudnak eladni, és hogy szereznek pénzt kis szinten?

2015. jún. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Már elkutyult a játék nagyon. Egy hete rászántam magam, s elkezdtem játszani, a piac még tényleg mindig elég életképes Pegán a kékeknél, ch1-en, de olyan vicc tárgyak kerültek be, hogy az a humor legalja... ilyen sál féleség, vállpánt, stb... az event is siralmas, no meg az új küldetések, bónusz rendszer... 20-as szintnél a gyakornok ládájából kibontható 3 optoló és 3 forgató amivel 40-es szint, vagy alatti itemeket lehet optolni, szóval az összes 35-s testi farmos, már eleve P aurás, P mámoros veteránok 12k-14k TP-vel futkározhatnak... azt mielőtt leesne az égből a metinkő, reptébe széttörik... Farmoltam 7-8-9db aura könyvet, amit eladtam 2,5 millióért, +- no name könyvekből, egykét erős testet is eladtam, ebből lett egy stabil 28 millióm. De pl, aranyfülbevalót, vas sisakot, ötszögpajzsot nem is kapni, ha kapni is lehet, akkor az +9-es, agyon optolt, 40 milló yangért... szóval rendesen felborult a játék... A smaragdvértnél kellett volna megállni, sőt! Már a triton kardnál be kellett volna fejezni ezeket a nevetséges fejlesztéseket... főleg az a fene nagy kidolgozott vérfarkas karakter... az ráadás a egészre. Map1-es mountokkal törik a metineket, map2-ről már meséltem mi újság, akkor pl ork földön, nincsenek moobok? LoooooL........ 30-as gyakornok ládából meg valami 5db áldás tekercset lehet nyitni... és azt eladni 1,8 millióba... holott régen nagyon nem így volt... Régen volt varázsa a GF-nek, mostanra mint egy rossz P szerver, a SÉ témáról nem is beszélve. Kb ennyi.
2015. jún. 26. 04:00
 15/25 anonim ***** válasza:
#13: Lehet hogy lejjebb mentek az árak, és nincs annyi bevételük, de olcsóbb is lett minden; szóval ugyan ott vagyunk hidd el. Az aura most is drága; csak 5 millió helyett 3 millió. És abból a 3 millióból ugyan azt meg tudod venni, mint régen 5-ből, érted? Ezt nem így kell elképzelni, hogy drasztikusan lement 100k-ra minden kk ára... Nem. A kohózott ércek ára például pedig felment, egy mennyei kohó 800-900k. A kagyló ugyan úgy 1 milla felett van; szóval a horgászás és bányászás ottvan kisebb szintre... A fehér gyöngy is 20 milla felett van; azért nem 1 millára ment le az ára... A DT-t már nem is említem... +7-es fekát lehet venni 300-400 (!) k-ért.... Nos ez régen 100 milla volt... +9es feka 1 milliárd yangba került régen, most pedig 25-30 milláért hozzájutsz... Akkor ki is járt jobban? Aki régen kifarmolt 1 milliárdot, hogy tudjon venni +9es fekát; vagy aki most 30 milláért már megveheti...
2015. jún. 26. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet. Vas sisakot és ötszög pajzsot is lehet találni; nem csak full optosak vannak. Lehet, hogy pont nicns akkor amikor keresed, de elhiheted, hogy van. Meg kell nézni az összes piacon, beleértve a sárgát és a pirosat is. És ha még mindig nincs, akkor ne aggódj, majd lesz... Én annó 1-2 hétig is kerestem 1 tárgyat piacon... Szerencse kérdése; de hirdetheted hívásban is a chaten... Biztos fognak írni. A metinkő farmolást pedig nem délután ajánlom, mert akkor nyilván sokan vannak, főleg nyűári szünet miatt... Hanem délelőtt/reggel/éjjel, amikor alig vannak fenn; és érdemes a Ch2-Ch3-Ch4-en, mert a ch1 mindig zsúfolt. A gyakornok ládás áldástekercset pedig nem lehet eladni. Meg van jelölve piros plusz jellel. Nem lehet vele kereskedni. Ez is egy könnyítés a kicsiknek, hogy 10 szintenként kapnak 1 gyakornok ládát, amiben teki és optoló is van... Elhiheted, hogy nem mindenki futkosik P aurával; és azt is elhiheted, hogy nem a gyakornok ládából optolta fel magát... Az az optoló csak vértre és fegyóra hat... Ékszerbe, cipőbe stb-be nem tudod belerakni.
2015. jún. 26. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nahát akkor, jó játékot minden új tagnak.
2015. jún. 26. 13:37
 18/25 anonim ***** válasza:

#15: Lehet, amikor én utoljára fent voltam 1-1,5 milla volt az aura. Biztos szerverenként változó, de én Pegán tuti hogy nem kezdenék új karaktert, akik 4-5-6 éve játszanak ott irdatlan nagy előnyben vannak, arról nem is beszélve hogy alig van kis szintű , ha van is az tuti egy G-P-s skilles pvp karakter, full pvps cuccban, vagy elég egy map2es farmra gondolni, Gs- Ps aurával és mámorral, és rögtön el is megy az ember kedve az egésztől.

Egyedül talán akkor lenne értelme, ha egy új szeró indulna, de akkor is átjöhetnek a pegán (vagy bármely más szerverről) meggazdagodott veterán karakterek, vagy az is elég ha csak az egyik kariját küldi át full cuccban, és már is oda a fairplay.

De nem valószínű hogy nyílna új szeró, az értelmesebbek már régen ott hagyták. Teljesen egyet értek a kérdezővel, mostanra tényleg olyan a GF szerver, mint egy P szeró, sok az agyatlan felesleges fejlesztés, szint emelés,pók kazi 3 stb, csak azért hogy aki elérte a 99 szintet az ne unatkozzon, szerintem aki felment 99re, az már épp elég pénzt és időt ölt már bele, és örül hogy végre ki maxolta nem hogy még új cuccok,küldik,+6 szint, szerintem. Na meg új kaszt, tiszta vicc, sokkal jobban járt volna a GF ha ezt a fene nagy munkát minőségibb eventekre költötte volna, több birodalmi harc,OX, több céh terület, Kreatívabb új küldetések, vagy bármi más, ami a játék élményt erősítené, a kék acél vérteknél kellet volna abba hagyni az új tárgyak bevezetését. Itt rontotta el a GF, hogy a nagyobbakra "épít".

Az meg egyértelmű, hogy egy új +9es cucc sokkal drágább, mint 4 év múlva... gondolom most minden 70+os karakter +9es fekában van.

Szvsz, lehet most is újra kezdeni, csak vastag pénztárca kell hozzá, és sok idő, na meg a veterán farm/ pvp karikkal is meg kell küzdeni.

2015. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Egyetértek, hogy évről-évre csökken az eventek színvonala. Azzal is egyetértek, hogy sok a felesleges újítás. A játék már nem olyan, mint régen. Az epic vértek bevezetéséig jó volt, aztán jött az új 90-es map, lement a fekák és csatakardok ára, onnantól kezdve pedig elment a játék varázsa. Legalábbis részemről. A szintemeléssel és az új cuccokkal nincs baj. Az is kell, mert akkor meg az lenen a probléma, hogy nincs újítás. Az se lett volna jó, ha 99 szinten hagyják az egészet és nincs semmi fejlesztés. Amit elrontottak az az, hogy a régi eventek színvonalát levitték. Pl. a tombola is értéktelen kacatokat dobál, és nagyon SÉ központú lett a játék. Érezhetően más, mint pár évvel ezelőtt. Ezek tények. De én a kérdésre válaszoltam, hogy érdemes-e újrakezdeni. Minden játékot érdemes elkezdeni, ha leköt és szórakoztat - elvégre ezért játék. Viszont nem szabad függővé vállni, és lehetetlen célokat kitűzni magunk elé. Aki komolyan akar játszani, akkor annak komoly forint/SÉ árán tud csak valamit kezdeni magával hosszabb távon, nagyobb szinten. De ez nem jelenti azt, hogy nem lehet élvezni a játékot, akár SÉ nélkül. Ezt a két dolgot kell szétválasztani.
2015. jún. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az újítás ne feltétlen a szint emelést (és a vele járó új cuccokat) takarja már.Story vonalban is lehetett volna erősíteni, új küldik, új szörnyek, több metin kövek esetleg, egy szóval olyan fejlesztést, aki bárki számára elérhető, mert engem pont hidegen hagyott a 105ös szint,a 90es map,90es cuccok stb, és szerintem még sokan másokat is rajtam kívül. Az a láda újítás se egy nagy dolog,de jobb mint a semmi, de mondanom sem kell , emiatt nem fognak tömegesen vissza jönni a játékosok.

Az eventek valóban ratyik, régen emlékszem a foci vbs eventre (2010es) na az jó volt, és a régebbi halloweenes is.

Én is a kérdésre válaszoltam, és nem hiszem hogy nagy játék élményben részesülnek akik mostanában kezdik, map2ön- orkoknál egy metin követ sem fog ütni, vagy ha ne talántán mégis találnak egyet- kettőt elvétve, az szinte biztos hogy rosszul droppol.

Holott kb ez a játék célja, hogy metint üss.

Vaagy, írtátok is, hogy nem csúcs időben kell metint keresni, hajnalban/ késő este. Az első lépcsőfok a kockaság felé, ha ez miatt nem alszik valaki, és nem kipihent mert éppen metint kell ütnie mert máskor nem találhat.

Na meg az sem lehet valami nagy élmény, mikor egy nálad 30 szinttel alacsonyabb karakter (G-P, full hp, félember) lever pvp-ben vagy Waron.

Magyarán, q rvára bekell kockulnod, és költened kell rá ezerrel ha sikeres akarsz lenni benne. Mellesleg lassan már lejár a metin 2 ideje, tömegesen hagyták már el a játékosok, és hamarosan eljön az az idő, amikor már nem kifizetendő már a gfnek fenttartani (akár Magyarországon). De ez várható volt, 2004es játék, pár éven belül teljesen elavul, azért megnézném azoknak a játékosoknak az arcát, akik napi 10-12 órába nyomják, minden hónapban ráköltik a fizetésüket (rosszabb esetben anyucitól, apucitól kunyerálnak) és egyszer csak megtudják, hogy nincs többé Metin2 :D

2015. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!