Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Létezik olyan PC Játék, amely...

Létezik olyan PC Játék, amely a Skyrim-hez hasonló játékmenettel és tulajdonságokkal bír?

Figyelt kérdés

Előjáróban annyit, hogy mikor megismerkedtem a Skyrim világával, nálam hatalmasat robbantott az egész játék. Megszerettem a világát, a szabadságot amit nyújt, az "azt csinálsz amit akarsz, az vagy aki lenni akarsz" logika szerintem jó pár mai RPG játékot is maga mögé utasít. A kérdésem tehát az lenne pontosabban kifejtve, hogy létezik-e olyan játék, amely szinte majdnem megegyezésig azokkal a jegyekkel van felruházva mint a Skyrim? Jó pár órát beleöltem már a játékba és bármennyire is változatos, már kezd kicsit unalmassá válni. Már utána kerestem és találtam is pár olyan játékot, de azok mindig olyan kritikus ponton tértek el a játéktól ami miatt számomra elbuktak.


A főbb feltételek számomra:

- Teljes mértékű nyílt világ és játékmenet.

- Saját karakter alakítás: nincs előre legyártott főhős, akit azzal a személyes tulajdonságaival keljen elfogadnod amit a fejlesztők adtak neki.

- Realista (már amennyire egy fantasy játék az tud lenni): Tehát ne legyenek 3-4 métereket repülő ellenfelek akik az esés után jókedvűen felállnak és harcolnak tovább. Valamint a tüzijátékszerű varázslás effektusok is tabu.

- Rendelkezzen legalább a Skyrim-hez hasonló grafikával.

- Egyéni, jól személyre szabható fő történetszál, és sok mellékküldetés.

- Lehetőleg ne MMO legyen: nem vagyok híve az online szerepjátékoknak (WoW, LoL, Diablo, stb.)

- TPS nézet


Illetve az se baj ha szabadon moddolható, viszont nem szükséges feltétel!

Akár modern korban játszódóakat is mondhattok. Várom az ajánlatokat!



2015. ápr. 14. 14:12
 1/10 stiw ***** válasza:
Fallout talán, de nem felel meg minden egyes pontnak.
2015. ápr. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fallout-ot, korábbi The Elder Scrolls részeket már ismerem, de azért köszi.
2015. ápr. 14. 15:17
 3/10 stiw ***** válasza:
Talán: Dragon Age.
2015. ápr. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 8072 ***** válasza:
Nem gondolod hogy kicsit sokat akarsz ? xD
2015. ápr. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8072! Nem hiszem, hogy sokat kérek azzal, hogy szeretnék látni egy olyan játékot amely stílusban, és játékélményben is hozza azt amit a Skyrim-től MÁR 2011-ben megkaptunk! Másrészt meg a fejlesztő cégek (sokszor még házon belül is) már a pofátlanság határáig egymást copyzák, de a Skyrim-re és úgy alapból az egész TES sorozatra nem igazán vagy csak kis részben hivatkoznak, mint jó példára. Pedig van mire büszkének lenniük a Bethesdás srácoknak.
2015. ápr. 14. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Grafikában alulmarad: Mount and blade warband. Ez sokkal realistább, nincsenek sárkányok meg egyéb fantasy lények de itt akár saját királyságod is lehet.
2015. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Olyan játék nem létezik, ami minden feltételednek megfelel.


Amúgy miért kéne minden játéknak a Skyrimhez igazodnia? Számomra messze nem "ő" az etalon RPG (talán mert már unalomig játszottam a többi Elder Scrolls játékot is). A Divinity: Original Sin-t vagy a Pillars of Eternity-t százszor többre becsülöm. Szerencsére nem vagyunk egyformák.

2015. ápr. 15. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 8072 ***** válasza:
Kérdező: Ugyanmár csak vicceltem xD De én nem ismerek olyat amire te gondolsz és még egy jó darabig nem is fog létezni olyan szerintem.
2015. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

The Elder Scrolls Online:Tamriel Unlimited nem jó ?

Kivették a havidijas fizetös rendszert igy csak egyszer kell fizetned és tiéd a játék!

-Rendkivul nagy világ, egész Tamrielt bejárhatod.

-Olyan karaktert csinálhatsz amilyent te akarsz.

-Hát van valami varázslati kaszt is de ha te akkarod akkor szerintem kardal,bárdal,palosal is végig játszodhatod a játékok de szerintem elég egyediek a várázslatok az eso-ban.

-grafika nem olyan mint a Skyrim-ben mert egy egyedi motor irányítja a játékot de szerintem elfogadhato.

-A küldetések szinte olyanok mint az skyrimben söt ugyanugy vanak mint a skyrimben (melék küldetések fo küldetések stb) és nem vagy kötelezve a küldetésekhez.

-Az MMO-nem nagy dolog az eso-nál!-ugy kell elképzelni mint a skyrimet csak multy-ban nincsenek szerver keresés, nincsenek pvp vagy no pvp szerverk megveted a játékot inditot és már kezdödik a történet. csak néha anyit látsz hogy páran rohangálnak körülöted de ha barátokal akkarsz játszani no problem!

-Van FPS és TPS- nézet is, bár it a TPS nézet szerintem jobb.

2015. ápr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Witcher-sorozat? Én mondjuk elsővel játszottam, másodikkal csak 20percig, és megutáltam :D

Például saját karaktert nem alkothatsz külsőre,képességekben variálhatsz, de mindig van választásod a főtörténeti szál során, hogy ki mellé állsz. :) Nekem ez nagyon jó pont volt. (Amúgy játszottam Skyrimmal)

2015. júl. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!