Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek a gépemben mi...

Szerintetek a gépemben mi lehet a baj, ami miatt akad a Dying Light? (spec lent)

Figyelt kérdés

CPU: AMD FX 8120, 8 x 3.1ghz; 8gb ram

GPU: ASUS Radeon HD 7790 1GB OC

MOBO: asrock v68-vs3


2015. febr. 23. 22:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az spec gondolom nem tűnt fel spec, hogy a minimum rendszerigényt üti a géped éppen, spec.
2015. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tekintve, hogy a gépigénynél a minimum követelménynél az egyetlen probléma az, hogy a processzornál (minimum fx 8320), nekem 8120-am van, ezért hát nem hinném hogy olyan rengeteget számítana az a kis különbség, spec. A kérdés fő lényege, pedig az, hogy kielemezném a gépem, hogy miket cseréljek le benne, mi okoz problémát a gépemben, mert sok más játék, amelyiknél megfelel az ajánlott gépigénynek is akad, spec. Talán amellett, hogy "nem felel meg a minimum gépigénynek" írhatnál valamivel többet, hogy lássak rá a problémára. :)
2015. febr. 23. 22:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, nem dísznek van kitalálva a minimum rendszerkövetelmény ám.


Lehet, te azt hiszed, brutál a processzorod, mert van benne 8 mag, a gond ott kezdődik, hogy az egyetlen piacon lévő játék, ami 4 magot képes kihasználni az a fifa 15. Minden más játék 1 vagy 2 magot használ a processzorból.


Számszerűsítve: van 8 magod, abból 6 parlagon hever, mivel a játékot nem úgy írták, hogy 8 magot is ki tudjon használni. Szóval dolgozik 2. Az AMD processzor alapból messze gyengébb 1 szálon, mint egy mezei intel, ez az árukon is meglátszik. Jelenlegi AMD processzorok inkább munkára lettek kitalálva, mintsem játékra.


Tehát: Adott 2 mag 4 szál, az amúgy is gyengén muzsikáló AMD processzorodból, ami még a minimum rendszerkövetelmény alatt van. Ezek után ne csodálkozz, ha laggol, szaggat, meg a többi. Egyszerűen nem bírja a processzorod.


A másik:

Én még továbbra se láttam asrock v68-vs3 alaplapot, csak n68 verziósat, pedig hivatalos asrock weblapon kerestem.

[link]

Ez az alaplap NEM támogatja az fx szériát. Se az fx 4xxx, 6xxx fajtát, a 8xxx típusút meg aztán végképp nem. A szerencsétlen alaplapod 95 wattot bír leadni, a procinak meg minimum 125 watt kéne. Ebből kifolyólag a minimum alá eső processzorod még gyengébb, mert nem kap elég áramot a normális működéshez (az alaplap meg kb össze sz* rja magát, hogy valamivel több áramot próbáljon leadni).


Szóval a probléma:

Gyenge, minimum alatt lévő processzor, amit tovább gyengít, hogy nem megfelelő az alaplap hozzá, nem képes elég árammal ellátni.


Ha ezzel a játékkal akarod veretni, akkor új processzor + normális, processzor alá való alaplap. Ha új processzorra nem is ruházol be, minél hamarabb szerezz be egy normális, fx 8xxx alá való kompatibilis alaplapot, vagy ne csodálkozz, ha leég az egész géped aztán dobhatod ki egybe a hulladék konténerbe.

2015. febr. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :) értettem. Arra gondoltam, hogy inkább egy új alapba ruházok be, és valamilyen szinten overclockolom a processzort. Az segítene, nem?
2015. febr. 24. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

igen, az elég sokat segítene neki, viszont figyelj rá, hogy a gyári fx 8xxx alap hűtője elég gagyi, szóval azt is venned kell, ha húzni szeretnéd, különben leég.


Kezdésként egy am3+ os alaplapot nézz, pl ASRock 970 Pro3 R2.0 Alaplap (AMD 970 chipset alá ne add szerintem), ez 140 wattig támogatja a processzort, így ha húzod, is el tudja látni elég árammal.


Fontos! Mivel változik az alaplap, más lesz a bios, így az indexek is változnak -> újra kell telepítened majd az operációs rendszert, vagy random hibákkal össze fog omlani.


Ha megvan az új lap, nézd meg, mennyire laggol, szaggat, ha nem generálja ezeket a hibákat, akkor nem kell húzni. Ha még mindig szaggat, akkor jobb processzor, vagy 15-20 ezres körüli rendes, minőségi extra processzor hűtő, aztán jól meghúzod.

2015. febr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben :D köszönöm a választ! Rengeteget segítettél. :)
2015. febr. 24. 15:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!