Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudok eljutni egy...

Hogyan tudok eljutni egy játéktervezői céghez/társulatkoz?

Figyelt kérdés
Engem nagyon érdekelne egy ilyen játéktervezés de nem abból a szempontból mint programozó,hanem mint hogy én tervezném meg a játékot a játékmenetet stb....csak hogy valaki ezt gépre vigye...nekem rengeteg jo otletem van és ezek ténylegesen jók nem csak ego miatt...meg hogy en mekkora profi vagyok stb...én ritkán mondom ezt a saját munkáimra hisz elég kritikus vagyok mint magammal mint mással szemben:))és tényleg rengeteg jo otletem van.:)

2015. febr. 2. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Asszem ehhez kell programozói végzettség.
2015. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha lenne ilyen, akkor minden tizedik játékkedvelő 9-14 éves rohanna oda, hogy neki milyen hatalmas jó játékötletei vannak, amit megjeleníthetnének...
2015. febr. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A játéktervezés valamilyen szinten művészeti, alkotói folyamat, és mint ilyen, vagy nagyon erős kapcsolataid vannak, vagy végig kell járnod a szamárlétrát.

Párszor már láttam olyan felhívásokat, hogy ajánlani kell egy jó játékötletet egy kb. C kategóriás kiadónak, részletesen kidolgozott játékmenettel, történettel, egy-két koncepciós rajzzal, ezt elküldeni nekik, és ha nyertél, akkor elmehetsz megnézni, hogyan is készülnek el a különféle munkafolyamatokkal, stb. Ez alig 30 oldalnyi és közel ennyi munkaórás projekt, aztán vagy bejön, vagy nem. Ilyeneket próbálj kifogni, hátha.

Egy programozói végzettség amúgy tényleg nem árt. Nem mondom, hogy az összes AAA kategóriás kiadó minden egyes kreatívja programozó, viszont azzal már be tudsz kerülni az egésznek a körforgásába. Azon belül pedig tényleg Rajtad múlik. A legjobban akkor jársz, ha elmész programozást tanulni, pár haverral összeálltok, és Ti magatoknak csináljátok meg a dolgokat. Ha az bejön és ígéretes, lehet, hogy a nagyobb kiadók és fejlesztőcsapatok fognak utánatok érdeklődni nagyobb projektek kapcsán, nem pedig Nektek kell kilincselni, ami azért nem mindegy. Sok sikert! :)

2015. febr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jól mondja a 3-mas és ha már van egy kis csapat, akkor ott a steam "zöld út" :)
2015. febr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!