Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A LEGO Digital Designer 4.3...

A LEGO Digital Designer 4.3 szoftvert használja valaki, ajánlható, mennyire stabil, ha nem az, mit lehet még ajánlani?

Figyelt kérdés

Ez egy a LEGO által kibocsájtott CAD, tervező program.

Itt tölthető le.: [link]


Érdekelne, hogy ismeri-e valaki?

(Most kezdtem el vele játtszani, már félig kész volt egy független első kerékfelfüggesztés, amikor a kontrol és egér gombokat egyszerre lenyomtam és összeomlott az alkalmazás. Nem nagy a veszteség, legközelebb sűrűn mentek, vagy keresek másik CAD-ot, ha ezzel akarok szórakozni.) Egyébként nagyon jó játék, én nagyon élvezem, mert az őrült drága szettek megvétele nélkül, szinte bármit meg lehetne építeni!


És az építés élménye nekem hasonló, mint élőben.


Egy különbség van, élőben én úgy építettem, hogy viszonylag szortírozva, de magam elé öntöttem az összes elemet. Itt pedig több ezer elem érhető el a bal oldali menüből, de egyszerre nem látod, még egy kis részüket sem.


Ezért én a kb. műszakilag megfelelő elemeket itt is kipakoltam a virtuális "szőnyegre" és ezután (ill. még csomó elemre fejből emlékeztem, hogy annak lennie kell), tök jót legóztam!


Tegnapig nem is tudtam, hogy vannak ilyen LEGO CAD programok ingyenesen!



2014. dec. 10. 22:51
 1/3 anonim ***** válasza:

én sima cad-et meg proInventort használok :)


Én se hallottam még erről, de megnézem, lehet elleszek vele. technic lego része is va, vagy csak sima lego?

2014. dec. 11. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Van Technic lego része, ill. együtt van a teljes LEGO építőelem adatbázis. (Nem tudom, mennyire teljes, de a program indítás után, a default elem definíciók felett további LEGO elem leírásokat tölt le, egyenként, olyan 30-36 MB méretűeket.)


Nekem lassú és régi a gépem, Windows 7-et használok és lehet az OpenGL miatt néha elszáll a LEGO Digital Designer 4.3, ezért gyakran mentek Ctrl + s billentyűkombináció működik benne.


Egyébként jókat játtszok vele, de láttam, hogy sok ingyenes LEGO CAD létezik, ezért gondoltam, hogy lehet ennél profibb is.


Olvastam, hogy 2012-ig az így megtervezett szettek egy része rendelhető is volt a LEGO-tól. Sajnos két éve ez megszűnt, bár biztosan csillagászati összegekbe kerültek az így megvásárolt csomagok (Egyedi gyártás, csomagolás).


Én úgy jöttem rá erre, hogy nagy F1 szurkoló vagyok és motorsport őrölt, így rátaláltam erre az oldalra.: [link]


Itt egy Luca Rosconi nevű Úriember tervezett és épített az MLcad és LDraw, szintén ingyenes LEGO CAD programokkal, szerintem 1:8 méretarányú, LEGO Technic és Creator elemekből felépülő, csodálatos Forma 1-es autómodelleket! Érdemes megnézni őket!

A fenti két progi, a leírások szerint profibb, de mintha abbamaradt volna a fejlesztésük 2012 vége felé... Bár, lehet ez nincs így.

2014. dec. 11. 21:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a 4.2.3-at használom és bírja angép nekem jól működik
2015. júl. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!