Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a véleményetek a DayZ-ről?

Mi a véleményetek a DayZ-ről?

Figyelt kérdés

Láttam róla pár vidit, nekem tetszik és hamarosan meg szeretném venni.

Aki már játszott/játszik vele az írja le legyenszíves a tapasztalatait és hogy mennyire bugos még a játék, várjak még esetleg a megvételével. :)



2014. jún. 4. 19:09
 1/10 Warren Scott ***** válasza:
100%

A DayZ Standalone még alpha állapotú, ezért van az "early access" listán.


Ez szinte garantálja, hogy bugokkal bőven fogsz találkozni, viszont ennek ellenére a hangulat garantált, ha tetszett amit a videókon láttál. Azt nagyon remélem, hogy nem a mindenre-lő-ami-mozog típusú játékosok táborát fogod bővíteni, mert azzal pont a lényegből maradnál ki, nevezetesen a játékos interakcióból.


Én mondjuk többnyire kerülöm a többi játékost, kivéve, ha úgy ítélem meg, hogy az illető bajban van, akkor igyekszem segíteni, ha tudok.


Az egyik fő bug a jelenlegi verzióban az, hogy a zedek szeretnek átmenni a falakon. Gondolok itt főleg a szabadban álló beton kerítésekre főként, mert a házakba be és ki közlekedést már kb. sikerült helyretenni a készítőknek.


A "hotkey" rendszer amivel Minecraft stílusban tudod elérni az előkészített dolgaidat még kissé túlzottan függ a szerver terheltségétől, így előfordul, hogy betámad téged egy zed, te meg hevesen nyomkodod a baltádhoz előkészített billentyűt és az istennek nem veszi elő a baltát a karaktered.

Vagy előveszi, de ugyanazzal a lendülettel el is rakja xD

Közben a zed vígan csapkodja a fejed. (Javasolt a motoros sisak viselete mind a zedek mind a merészebb bambik ökleivel szembeni védelemként)


Ilyen és ehhez hasonló apró de esetenként idegesítő bugok még bőven vannak, de ha elkezded kiismerni a játékot egy idő után fel sem tűnik, és minden update után többet, jobbat és szebben nyújt játékélmény tekintetében.


Csak javasolni tudom, ha az eddig látottak alapján tetszik ;)

2014. jún. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ment a zöld kéz :)

Szerencsére nem az a fajta játékos vagyok aki mindenkire eszeveszett módon lő, Rust-ban is kisegítettem a kezdőket ha tudtam.

Megvárom míg beteszik a legújabb patch-et (ha jól tudom abba fogják belerakni a vadászatot,vadállatokat)és ha nem lesz annyira bugos megveszem.


Szívesen várok még további válaszokat!


És lenne még 1 kérdésem: Frisítésnél vagy szerver restartnál eltűnnek a cuccaim és előlről kell kezdenem a játékot?

Vagy nem szerverhez kötöttek a karakterek? (mint pl a Rust-ban)

2014. jún. 5. 13:41
 3/10 Warren Scott ***** válasza:

Jelen állás szerint sem a karaktered sem a felszerelésed nem tűnik el normál frissítésnél, de mivel alpha, még előfordulhat, hogy ha valami gyökeres változtatás kell eszközölniük akkor teljes reset áldozata lesz mindkettő.


Most szerverek a következő csoportokra oszlanak. Regular ahol a normál játék zajlik, Hardcore ahol csak FPS nézet van, illetve az Experimental ahol a készítők teszt verziókat futtatnak, mielőtt a frissítésekbe bevezetnének dolgokat.

Az Experimental szervereken külön karaktered és külön felszerelésed van, és az ott történtek nem befolyásolják a hagyományos szervereken tárolt karaktered.


Bizonyos dolgok lehetnek szerverhez kötöttek, főleg ha magán üzemeltetésű szerverre csatlakoztál és főleg a későbbiekben, mikor lesz alkalmad építeni dolgokat és megjelennek a "tárolók" amiket szintén terveztek már egy ideje, meg a járművek.


Maga a karakter és a nála lévő felszerelés elméletileg szabadon vándorolhat a szerverek között.

2014. jún. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Pár napja megvettem a játékot, eddig 16 órát toltam vele.

Összességében nem csalódtam a játékban, hatalmas terület, sok-sok gyüjthető tárgy, stb...


De a játékosokban egy picit csalódtam :D

Eddig 7-szer haltam meg ,ebből 3-szor más játékosok miatt.

A legelső elég bunkó volt, odajött hozzám, közbe beszélt hogy barátságos, ne bántsam erre meg gyorsan előkapta a fegyverét és lelőtt..

Másik két esetben pedig a reptér környékén csak úgy kinyírtak.

Egyszer pedig mikor az irányítótorony tetején voltam majdnem eltalált egy sniper, gyorsan le is futottam a lépcső alá ijedtemben :D

Ezek után inkább kerülöm a játékosokat.


A zombik nagyon nagyon bugosak, átmásznak a falakon, van hogy kilómétereken keresztül követnek, de az is előfordul hogy ott vagyok mellette és nem reagál, csak ott áll.


A bugok és az ellenséges játékosok ellenére nem rossz játék a DayZ, nem bántam meg hogy megvettem.

2014. jún. 10. 00:00
 5/10 Warren Scott ***** válasza:

Örülök, hogy nem csalódtál! ;)


A repterek legendásak arról, hogy a felszerelkezett, vagy felszerelkezni vágyó játékosok kedvelt célállomása, így a környékén mindig számítani kell támadásra.


Jómagam este, szürkületkor látogatom csak, szűkülő spirálban közelítve, a környező dombokat felmérve, hogy megpróbáljam kideríteni, van-e valaki a kedvelt mesterlövész helyeken, mielőtt a már majdnem teljes sötétségben megyek be.


A teljes sötétet nem várom be, mert nem akarom zseblámpa használatával felhívni magamra a figyelmet.


A támadó zedek ellenében, ha egyedül van, vagy akár ketten is, a javasolt technika, hogy folyamatos balra vagy jobbra oldalazással körözz körülötte és akár ököllel is üsd a fejét. Párszor el fog esni, felkel és újra támad, de néhány KO után kimúlik. (olyankor hanyatt esnek, nem arcra)


Azokat a játékosokat akik tényleg esélyesn barátiak, arról (is) megismerheted, hogy ha kommunikálsz velük, megállnak. (lehet hogy fedezékben, ha óvatosabbak).

A támadó szándékúak élből vagy fegyverrel a kézben jönnek, vagy amíg te beszélsz vagy gépelsz, nem állnak meg, hanem közelítenek hozzád, vagy próbálnak kikerülni a látóteredből. "normális" játékos pedig nem visel bohóc maszkot xD

Akin olyan maszk van, attól sok jóra ne számíts.


Nem tudom észre vetted-e már de érkeznek az előkészületek a vadászathoz és pecázáshoz, a pecabotnak való ágak és a giliszta gyüjtögetéshez a kapa már a játékban van, a többit még én sem láttam, de mostanában nem sokat játszottam. :P


Javaslom, hogy a játékosokat csak akkor közelítsd meg, ha előbb vetted őket észre mint ők téged, és csak fedezékből kommunikálj, ha úgy ítéled semmi gyanúsat nem csinálnak amiből ellenségesnek tűnnének.


Sok sikert a túléléshez ;)

2014. jún. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket Warren Scott :)


Láttam már a játékban a tüzifát meg követ is, várom a következő patch-et.


Találkoztam egy játékossal, épp zombik üldözték. Segítettem neki leütni a zombikat de elfutott, a barátkozás elmaradt.


Mára szintén feltápoltam egy karaktert, épp egy üres szerveren lootoltam a reptérnél. Miután végeztem megálltam a lépcső alatt hogy kilépjek és belépjek egy másik szerverre hogy ott is ki tudjam lootolni a repteret de véletlen egy hardcore (vagy experimental) szerverre léptem be. Új karaktert kaptam, gyorsan kiléptem és vissza mentem a sima szeróra ahol előzőleg voltam de már nem kaptam vissza az előző, felcuccolt karakterem.

Ez bug?


Köszönöm a segítő válaszaid :)

2014. jún. 10. 15:38
 7/10 Warren Scott ***** válasza:

Nem, ez nem bug. Most hirtelenjében nem emlékszem hogyan is van ez, de a lényeg, hogy ha más típusú szerverre mész ott más karaktert kapsz.

Most képzeld, el, hogy valaki véletlenül lép be, két hét túlélés után, és véletlenül leszédül egy háztetőről, mert nincs a belső nézethez szokva, vagy valami ilyesmi.

Biztos elkapná a harci ideg, ha ilyen véletlen miatt vesztene el mindent. Jobb a békesség, és másik karakterrel kísérletezni.


Amúgy a hardcore szervereken nagyobb a halálozási arány, mert a kis látószög miatt, az emberek nagyon ritkán szúrják ki időben, ha valaki követi őket, de még lövések alapján sem mindig sikerül egyáltalán meglátni, hogy ki is lövöldözik rád és honnan, mielőtt meghalnál :P


Szerintem, ha játékossal találkoztál, és túlélted, az már egy jó nap :D


Idővel biztos találsz hozzád hasonló játékosokat is. A szerver ugrálás lootolás céljából pedig nem csak "csúnya dolog" hanem veszélyes is, pláne úgy ahogy leírtad.


Ahogy már mondtam a reptereken gyakran vannak összetűzések vagy "zsákmányra lesők".


Ha kénytelen vagyok valami relatív forgalmas helyen kilépni, a legközelebbi belépésem alkalmával percekig mozdulatlanul fülelek, és ez gyakran mentette meg az irhámat.


De gondolj csak arra, hogy az általad választott kilépési helyen megjelensz a másik szerveren, akár az is történhet, hogy pont egy várakozó bandita fegyvere előtt.


Még el sem tűnik neked a töltő képernyő mire már meg is haltál. (ha mákod van akkor egy rutinosabb túlélővel hozhat így össze a sors, és mire teljesen "megérkezel" azt veszed észre, hogy le vagy fegyverezve és egy puskába nézel. Az ilyenek csak ártalmatlanná tesznek, hogy kiderítsék kiféle-miféle vagy, aztán ha nem tudnak dűlőre jutni, kicsit bucira ütik a fejed, hogy elszenderedj pár percre addig ők lelépnek, mert nem akarnak se feleslegesen ölni, sem a saját épségüket kockáztatni )

2014. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ismét az északkeleti reptér alatt respawnoltam, mire Krasnostav-ba értem már sötétedett. Gondoltam bevetem gyakorlatban a Te technikád és elindultam a reptér felé. A szerveren voltak páran így vártam egy picit a mezőn de nem láttam mozgást így bementem lootolni. Ennél jobb loot-ot ritkán láttam egy helyen.. M4, nagy hátizsák, rengeteg tár és lőszer.

Mire végeztem már teljesen besötétedett. Ez volt az első alkalom hogy élve, és normális cuccokkal hagyom el a repteret :D

Elindultam az északi síneken nyugat felé ugyanis arrafele még sose jártam, mindig keleten vagy délen respwanoltam.


Van most nállam egy M4-es ezek vannak rajta:

Atlas Bipod

Carryhandle Optics

Buttstock OE

Hanguard Plastic

(Ezek mind sérültek)

Befolyásolja a fegyvert ha az attachments-ek sérültek?


Illetve találtam egy FNX45-ös fegyvert és egy hozzá való tárat, de a tárat nem bírom beletenni a fegyverbe. Ha rákattintok akkor csak kiveszi a tárból a töltényeket.

M4-nél sikerült, ott bele tudtam egyből rakni, de a pisztolynál nem megy. Hogy kell?


Köszönöm ismét a válaszod :)

2014. jún. 11. 13:37
 9/10 Warren Scott ***** válasza:

Örülök, hogy élve megúsztad a repteret xD


Az az igazság, hogy bár gyakran van nálam lőfegyver, a DayZ Standalone kezdete óta összesen két embert lőttem le, aztán lefegyvereztem őket és elláttam a sérülésüket.

Ez is abból eredt, hogy az egyik rám támadt, a másik pedig beüldözött egy épületbe aztán letáborozott az általa ismert egyetlen kijárat előtt. Alighanem kezdő volt, mert nem tudta, hogy az adott épületnél oldalba tudom kapni némi sérülés kockáztatása árán.


Mindhogy mindkét eset alig pár lépésről történt, sajnos nem tudom megítélni, hogy a sérült elemek mennyiben befolyásolják a fegyvert. Olyasmit hallottam, hogy a sérült lövedékek besülhetnek, illetve gyengébben csapódhatnak be, vagy az egyéb sérülések befolyásolhatják a fegyver pontosságát közép és hosszú távon.


Az FNX45-ös pisztoly már jó ideje nem volt nálam, de legutóbb még működött :P

Normál esetben ha találsz megfelelő kaliberű lövedéket dobozban, akkor először kiüríted a dobozt, aztán a halomban tárolt lőszert beteszed a tárba, majd a tárat a pisztolyba.


Mondjuk nem feltétlenül biztos, hogy a megfelelő lövedékeket próbálod betenni a pisztolyba, vagy a megfelelő tárat.


Példaként az SKS 7,62x39mm-es lövedékeket használ, míg a Mosin 7,62x54mm-es lövedékeket használ. Elsőre ha csak az első adatot nézed, akkor nem feltétlenül tűnik fel, hogy melyik 7,62 lőszert vagy tárat szereztél, így érhet kellemetlen meglepetés mikor azt hiszed van még bőven lőszered, aztán kiderül, hogy ugyan van lőszered, de nem a saját fegyveredhez :P


Győződj meg róla, hogy a töltények, a tár és a fegyver kompatibilisek egymással és a fent leírtak szerint próbálod betárazni.

2014. jún. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rájöttem hogy mi volt a probléma.

Benne hagytam a pisztolyban egy töltényt (ugyanis ha nincs tárad csak 1-et tölt bele. Kivettem és így már sikerült belerakni a tárat :)


Jelenleg a karakterem a nyugati reptér közelében "pihen", majd keresek egy üresebb szervert és hátha ki tudom lootolni.

Remélem a holnapi napot is túlélem :P

2014. jún. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!