Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » 6 GB ram szerintetek elbírna...

6 GB ram szerintetek elbírna egy kb.40-50 slotos Minecraft szervert? Mekkora net kéne hozzá minimum?

Figyelt kérdés

2014. febr. 20. 13:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem említeni hogy drágábbfajta pontosabban egy(Intel Core i5-3570K-s) processzorral futna a szerver.
2014. febr. 20. 13:27
 2/6 anonim ***** válasza:

harmat gyenge, max 10 embert ha kitolsz vele.

az i5 alapvetően nem annyira izmos, ami nem árt a szerverekhez, + videokártya, alaplap? ezek is eléggé fontosak. A 6 giga ram elég ,de hogy mindenki szaggatni meg laggolni fog orrba-szájba az garantált.


Egy 40-50 fős szerverhez legalább 16 gb ram, egy 1100MHzes 1-2Gbos videókártya kell, hozzá megfelelő alaplap, meg egy AMD bulldozer 8 magos proci. Azzal bírná.


Net, ha nem akarod, hogy laggoljanak (és a gép is megfelelő) én azt mondanám 150es minimmum, de igazából szervereket szervergépen csinálják, amit bedobnak 1 szerverparkba és rávágják az 1 terás netkábelt

2014. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de kb. 4-5 pluginnal elbír a gépem lazán 10 embert egyszerre néha laggol csak ritkán.Aztán 6 éves a gépem 2,5Gb ramot fordítok a szerverre a processzor 1.8 Ghz Dual Core 4 Megás nettel és simán.
2014. febr. 20. 16:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát nem azért, de szerverbe minek egy izmos videokártya? Teljesen elhanyagolható. Semmi értelme nincs, az nem fog semmit megjeleníteni, max. a konzolt.


RAM jó kérdés, én inkább 8GB-ra szavaznék, biztos, ami biztos. Szerintem határeset a 6GB, lehet, hogy bizonyos szituációkban kevés lenne.


Amúgy ezt érdemes átnézni és OS-nek valamilyen karakteres linuxot választanék szerver alá.


[link]

2014. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a válaszát azok a táblázatok nagyon sokat segítettek.
2014. febr. 20. 19:34
 6/6 anonim válasza:
Igy bisztos megy,fõleg spigottal. Ugyan az mint a bukkit csak gyorsabb.
2014. nov. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!