Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy a fenében kell összerakni...

Hogy a fenében kell összerakni azt az antigravitációs pörgettyűt, hogy működjön?

Figyelt kérdés

[link]

Akárhogy rakom, nem jön össze.


2013. dec. 21. 14:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálkozz tovább, Rajmund! Mi látatlanból honnan tudnánk?
2013. dec. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Te aztán ám nagyon vicces vagy. :)
2013. dec. 21. 15:40
 3/3 Szabolcs1245 válasza:

Én még kezdő vagyok ebben, de volt már sikeres próbálkozásom.


A súlyokat olyan sorrendben kell a pörgettyűre felrakni, hogy a legnagyobbtól a legkisebb felé haladjunk, mindegyikből csak az egyiket kell felrakni. Először a nagy rézkorong, rá a nagy műanyag, ezután a kis rézkorong, a kis műanyag, végül a legkisebb műanyag és lezárásként a kis gumigyűrű.


Több pörgetés után ezek hajlamosak lecsúszni, ezért én minden pörgetés előtt teljesen visszacsúsztatom őket. Ügyelni kell arra, hogy lehetőleg olyan helyen próbálkozzunk, ahol könnyű megkeresni az alkatrészeket, ha esetleg mégis szétesne a pörgettyű.


Forgatás előtt meg kell győződni arról, hogy nincs a közelben fém tárgy vagy mágnes (pl. hangfal). A lap azon pontján kell pörgetni, ahol azt érezzük, hogy a pörgettyű közepét maga felé vonzza a tábla. Ez nem túl egyszerű feladat, sokat kell próbálkozni vele, de aztán ráérez az ember. Nekem a sok sikertelen pörgetés miatt megkopott a pörgettyű karimája, de ez nem befolyásolta a későbbi sikert.


Ezután óvatosan, lassan kell felemelni a pörgettyű alatti lapot, majd ha már felemelkedett, lassan a tálca felé kell vinni, és elhúzni onnan.


Ezután jön a legnehezebb tennivaló. Ha a pörgettyű elhúz valamelyik irányban, a két ékkel ki kell egyensúlyozni, aminél valószínűleg számos pozíciót kell kipróbálni. Sajnos igen törékeny az egyensúly ennél a szerkezetnél, ez igazi türelemjáték. Az is igaz, hogy ehhez a részéhez nem igazán értek. Sikeres próbálkozást! :) (36/f)

2014. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!