Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Jó számítógép ennyi pénzből...

Jó számítógép ennyi pénzből (a többi lent)?

Figyelt kérdés

tehát szeretnék összerakni egy számítógépet de nem értek hozzá

na mármost, mindenhol mást olvasok, hol azt hogy 150ezer alatt nem érdemes számítógépet összerakni, máshol azt hogy 120ezerből is kijön egy gép amin high-on futnak a játékok nagy része

5 évvel ezelőtt a gép összerakást rábíztam egy ismerősömre de nem végzett valami jó munkát a gépen az az-évi játékok sem mentek valami jól raja és a későbbiek is nagyon akadoztak, szinte játszhatatlanok voltak

nekem most 120ezrem lenne rá, ha azt mondjátok adjak bele még 10-20ezret, szerintem meg tudom oldani, csak az a pénz valószínűleg hiányozna valahonnan máshonnan (a gépre szánnék ennyit, klaviatúra, monitor nincs benne) :/

idén nagyon jó játékok jelentek meg és én azokkal szeretnék játszani (SC: Blacklist, Bioshock Infinite, Payday 2, AC4, BF4, CoD: Ghosts) illetve a közeljövőben (1-2 év múlva) érkezőket is szeretném élvezni (GTA V (ha kiadják), Watch Dogs, Witcher 3, The Evil Within, Titanfall, Raven's Cry, Star Wars Battlefront, Cyberpunk 2077, Fallout 4-et is pletykálnak)

a másik az hogyha most ennyi pénzből vennék gépet, akkor mennyi időn belül kellene azt fejlesztenem, illetve akkor mennyi pénzt kellene beleölnöm?

nem tudom, a leírtak így mennyire lehetségesek, ha tudtok valami oldalt ahol ilyenekkel kapcsolatban részletesebben lehet érdeklődni, kérdezni, akkor légy szíves írjátok le

előre is köszönöm



2013. nov. 24. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

Szemléltetésképp összeraktam 120 ezerből egy gépet ami viszi medium-highon az összes játékot, de ennek a gépnek lesznek hiányosságai, például a processzor mellé erősen ajánlott egy hűtő, de akkor már jobb alaplap is kell és a táp is elég gyenge ráadásul nem hiszem, hogy túl sokáig bírná. És egy jobb videokártya is elférne benne. Szóval valóban 150 ezerből lehet összerakni egy normális gépet ami 2-3 évig bírná a dolgot, és utána is, ha fejleszteni akarnál rajta akkor nem kéne mindent lecserélned.

2013. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%
Más hiányossága is vannak az előző konfignak: minden a házon kívül. ;)
2013. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az oldalnak is vannak hiányosságai :) Erről volt szó:


Komplett gép

AMD FX-6300 processzor 36 hó gar.


1 db 28,111 Ft


Komplett gép

Asrock 960GM-VGS3 FX alaplap 24 hó gar.


1 db 9,250 Ft


Komplett gép

Kolink Battle Ship FC-BS-08A 450W CXABS008A450 számítógép ház 12 hó gar.


1 db 8,308 Ft


Komplett gép

Patriot 8GB DDR3 1600MHz PSD38G16002 memória 60 hó gar.


1 db 19,638 Ft


Komplett gép

Samsung SH-224DB/BEBE fekete OEM DVD író 12 hó gar.


1 db 4,015 Ft


Komplett gép

Sapphire 7790 1GB GDDR5 11210-01-20G videokártya 24 hó gar.


1 db 32,793 Ft


Komplett gép

Seagate 1TB SATA3 32MB ST1000DM003 merevlemez 24 hó gar.


1 db 14,367 Ft


Komplett gép

Akciós gépösszeszerelés


1 db 3,900 Ft


Összesen: 120,383 Ft

2013. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hát akkor úgy tűnik nem úszom meg 150ezer alatt :/

majd megpróbálom azt a 30ezer pluszt összespórolni

és akkor 2-3 évig vinné a játékokat medium-high-on? illetve ha 3 év múlva már fejlesztenem kell majd rajta az 40-60 vagy inkább 80-100ezres kategória lenne?

2013. nov. 24. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
150 ezres gép az nagyjából max grafikán vinne mindent egy ideig, fejleszteni +4-8GB rammal, SSD-vel lehetne. Ezek kisebb tételek. A processzor, videokártya tovább kihúzná.
2013. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

tehát akkor egy ideig nem kéne fejlesztenem és akkor sem 100ezret kellene beleölnöm, hanem mondjuk csak fele annyit...

és BF4, Crysis 3, AC4 hogy menne? mert tudtommal ezeknek van most brutál gépigényük

illetve ha jövőre megvenném a Witcher 3-t vagy 2 év múlva az új Battlefront-ot, mi a garancia hogy biztos jól fognak menni majd?

(bocsi a sok kérdésért de tényleg nem értek az ilyenekhez és mint írtam már egyszer pórul jártam)

2013. nov. 24. 22:12
 7/7 anonim ***** válasza:
1080p-ben max grafikán elmennének, bf4-et multiban lehet, hogy lejjebb kéne venni, hogy élvezhetően fusson. Mivel a még meg nem jelent játékoknak nem tudjuk a gépigényét így nem lehet megmondani, de nyilván a piacnak megfelelően készítik a játékokat. Lényeg, hogy 150ezerből össze lehet rakni egy gépet ami jóideig viszi az új játékokat.
2013. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!