Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy működik a wii? (Bővebben...

Hogy működik a wii? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Egy könyvben olvastam a wii just dance nevű játékról. Megnéztem neten felvételeket arról hogy milyen. Nagyon tetszik. De se konzolom, se játékom. Nem is nagyon értek ezekhez a dolgokhoz. Hogy működik pontosan? Milyen konzolt érdemes venni, és mennyiért kb? És tudtok még jó játékokat wiin?

Köszi



2013. nov. 9. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

hűha, ebből megint vita lesz, erre készülj fel :D


egyelőre az xbox one és ps4 konzolokat nem venném számításba, ezeket most kihagyom


xbox 360:

mozgásérzékelés van (kinect)

a legerősebb hardvere ennek a konzolnak van

piszok jó grafika

kiütni macerás és drága (kb 10-15e ft)


ps3:

mozgásérzékelés van (ps move)

jó grafika

kiütni kicsit macerás, de megoldható


wii:

mozgásérzékelés van (erre épít leginkább)

nem túl jó grafika

kiütni egyszerű (akár magad is megcsinálhatod)


mivel nekem az utóbbi van, így bővebben a wii-ről nyilatkoznék, illetve mellette kampányolok kicsit :D


wii esetén a játékok jelentős része kimondottan a mozgásra épít, lásd just dance széria, de egyéb játékokban is szükséges erőteljesebb mozgulatokat kivitelezni, mint pl red steel 1-2

a wii igazi családi és baráti játék, nagyon sok sport, illetve party játék van, akár ismertebb karakterekkel is, mint pl mario és sonic olimpiai játéka

sok kiegészítő van hozzá, a balance board ilyen téren nagyon jó, pl snowboard játékokhoz, de a jógához pl elengedhetetlen


venni vaterán, vagy apródon érdemes, használtan is megéri, a wii ugyanis nagyon jól bírja a strapát. nem melegszik túl, nem fagy annyiszor. nekem egyszer 12 óra után kifagyott, de egy restart után még 8 órát játszottam, aztán lefeküdtem aludni :D szóval lehet nyúzni, ez Nintendo, ez bírja :D


a működés lényege a kontrollerben rejlik, plusz a szenzorban. a szenzor érzékeli a "kurzor" mozgását a képernyőn, a különböző mozdulatokat pedig a kontrollerben lévő gyorsulásérzékelő és giroszkóp méri. fogod a kontrollert, így tudja a konzol, merre jár a kezed. sok esetben ezzel csalni is lehet, mikor pl kocogni kell, nem mozgatod a lábad, csak imitálod a felsőtested mozgásával és a kezed mozgásával. szóval néha olyan "becsületjáték" is :D


én mindenképp a wii-t javaslom, mivel neten is tudsz vele játszani, anélkül, hogy előfizetnél bármire, egy vasadba se kerül. tört konzolt nem bannolnak, ugyanúgy tudsz játszani online, mint eredeti játékkal


régebbi játékokat nosztalgia szempontjából fel lehet rá rakni,emulátorral kiválóan megy minden :D


a just dance mellett sok más táncos, zenés illetve sport játék van wii-re, meg persze platform, fps és horror is. egy kisebb lista, mit érdemes megnézned esetleg youtube-on:


guitar hero (gitár kiegészítő kell hozzá!)

new super mario bros

sonic colors

mario kart wii

ea playground

zelda twilight princess

zelda skyward sword

super paper mario

punch out

need for speed nitro

need for speed hot pursuit

excitebots

monster hunter tri

house of the dead overkill

wii fit plus (balance board kell hozzá!)

tetris (örök kedvenc)

resident evil 4

alone in the dark

2013. nov. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a ps3 grafikája, mint az xbox-é
2013. nov. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hónapja van wii-m de imádom, nagyon megérte, szerintem sokkal jobb játékok vannak erre mint xbox 360 meg ps3-ra... kedvencem a Go Vacation, van hogy az egész család játszik velem, de ott van még a Wii Party, Legend of Zelda, Boom Blox, Wii Sports, na meg a Wii Fit Plus amihez balance board is kell :) A Just Dance részeket is szeretjük, meg sok másik játékot is, van mindenféle.

Én vaterán vettem használtan a wii-t.

2013. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ps3, Xbox 360 szinte egy és azonos célközönség. A mai modern játékok. A Wii egy másik út.



Ps3: Mai modern játékok, csúcs grafika, és jó exkluzív címek (bár nekem nem mind jön be, de az utóbbi időben nagyon belehúztak!)


Xbox 360: Ugyan ez, csak mostanság több nagy név jön Ps3-ra.


Wii: Egyedi megoldások, más út. A grafika gyengébb, és más játékok is vannak rá. A Wii Pary-t pl: csak ajánlani tudom, na itt rejlik meg, a Nintendo képessége. Ja meg sokkal olcsóbb, mint a másik kettő.

2013. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ami különlegessége még a wii-nek:


sok játék ad extrákat, ha van nintendo ds-ed, és csatlakoztatod a konzolhoz wifin keresztül. sőt, egyes játékoknál a 2. játékos ds-en tud játszani, extra funkciókat előhívni, pl driver san fransisco-ban roadblockokat lehet ds-en lepakolni, hogy lerázd a zsarukat :D


(csak érdekességképp, megfigyelhető a 2. felhasználó válasza, erre mondtam, hogy vita lesz :D)

2013. nov. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 link23 válasza:

én is nintendo párti vagyok ö teljesen máshogy áll hozzá az egész iparhoz mint a sony és microsoft lásd a nintendo switch hihetetlen eladási számát 3 éve van wii-m használtan vettem és tényleg megérte de sajnos már nem érdems wii-t venni mert régi bár ha gyüjtő vagy ez kihadyhatatlan pár játék amik jók rá

super mario galaxa 1-2

new(er) super mario bros wii

{zelda mindkettö én nekem csak a twillight princess van meg de a skywar sword elvileg mégjobb mert nem kell az irányitoval hadonászni mint a hülye gyerek hogy kardozz hanem tényleg azt csinálja amit te és}

metroid

storybookos sonicok

harcos kedvüeknek super smash bros brawl (project mario)

wario ware megmutatja hogy müködik

11 08 sonic and mario olimpycs

és pár amiröl nem hallottam vagy nincs meg de nekem ezek vannak

2017. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!