Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Érdemes Xbox 360-at venni? Stb.

Érdemes Xbox 360-at venni? Stb.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sokunk örömére megjelent az új GTA (V), bánatunkra csak konzolra. Megéri Xbox 360-at venni érte? (Végül is vennék mellé még 1-2 játékot: DmC, Rayman, Mortal Kombat.)

A másik kérdésem, hogy megéri MÉG venni Xbox 360at? Mert ugye most jön ki az új verzió (Xbox One). Nem lesznek ezentúl az Xbox 360-ra gyártott játékok.. elavultak?

A harmadik nem kérdés, inkább kérés. Ha vennék mégiscsak Xboxot és játékokat, azt hol tegyem meg, hol éri meg a legjobban? (Gondolom nem vatera. Ha már veszek, vegyem újonnan, ugye?) Segítetek választani?

Válaszaitokat előre köszönöm!



2013. szept. 21. 09:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

Xbox 360-at már nem érdemes venni, mert már semmit adnak ki rá. Ellenben PS3-ra igen, még 2 exkluzív cím jön ki rá és még pár évig a legtöbb multiplatform játékot meg fogják rá csinálni. Legjobb példa erre, hogy néhány játék még ma is megjelenik PS2-re, ami nem kis szó, ellenben az Xbox Classic már a 360 megjelenése után halott lett. PS3-ra is elérhetők az általad említett játékok, ráadásul a GTA V jobban is teljesít rajta, mert a boxos verzióban előfordulnak zöldes grafikai bugok.

Az meg mindegy, hogy újan vagy használtan veszed a játékokat. Ha van pénzed, akkor veheted az újat, mert hát mégiscsak jobb érzés a boltban frissen megvett játékot kicsomagolni, de a használttal is ugyanúgy játszhatsz, kevesebb pénzért, csak nehogy karcos lemezt vegyél meg.

2013. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi a remek választ! :) De elgondolkodtatott. Lehet nem veszek konzolt. Az újak elég drágák, a régiek meg lassacskán úgyis elavulnak. A válaszod szerint az Xbox azonnal, a PS3 meg szépen lassan, de kiöregedik hírnevéből, nem fognak rá semmit gyártani. Én meg nem veszek egy olyan konzolt, amit 1-2 évig használhatok. Pénzkidobásnak tartanám.

Ha valaki nem így gondolja és lát némi reményt, hát próbáljon felvillanyozni :)

2013. szept. 21. 11:01
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

PC-n játszottál eddig? Mert, ha igen, akkor sem járnál rosszul a jelenlegi konzollal, mert rengeteg exkluzív játék van, ami PC-re nem jelent meg. A 2 legjobb ilyen játék a Red Dead Redemption (GTA alkotóinak játéka) és a The Last of Us (ez csak PS3-ra van). És ezeken kívül van még több tucat cím, főleg PS3-ra. Szóval, ha ezeket a játékokat belevesszük és azokat, amik még ezután jelennek meg rá, 60 ezer forintért nem rossz vétel. Nyilván, ha nem jönnének az új konzolok, akkor jóval drágább lenne, úgyhogy ennek az elavulásnak is van előnye.

Viszont az új konzolokba is megéri befektetni, főképp PS4-be, mert nagyon bealázta a One-t, mind ár, mind teljesítmény szempontjából. Én már a megjelenés napján megveszem a PS4-et (nov. 29), mert már nagyon kíváncsi vagyok a nextgen adta új lehetőségekre, mellesleg egyből jön rá a Watch Dogs, ami egy GTA jellegű játék lesz, de sokkal szebb és élethűbb lesz a nextgen miatt (egyébként jön PS3-ra és 360-ra is, csak nyilván lebutítva). A PS4 125 ezer forintba fog kerülni (a One 160 ezer), ami egyáltalán nem rossz ár érte annak fényében, hogy 7-8 évig lazán kiszolgálja a játékos igényeket.

2013. szept. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen eddig PC-n játszottam. Konzolom még sose volt. De van egy olyan varázsa, ami tényleg magával ragadja a játékost. Mellesleg, ahogy mondtad, vannak csak konzolra készült játékok.

Rendben, mindannyian meggyőztetek, hogy a PS3 a nyerő. Főleg a PS4. De megint született 1-2 kérdésem.

A PS4-re kiadott játékokkal lehet PS3-on játszani VAGY a PS3-ra kiadott játékokkal lehet PS4-en játszani?

A másik, hogy tartottam már a kezemben PS3 kontrollert és nagyon kicsi. Nem kézreálló. Van másmilyen is, vagy majd hozzászokok?

Köszi a sok jó tanácsot és választ, eddig sokat segítettetek!

2013. szept. 21. 13:44
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet majd a PS3 játékokat PS4-en játszani, viszont nem úgy, hogy beteszed a lemezt PS4-be, hanem a Gaikai nevezetű szolgáltatáson keresztül, ami egy felhő alapú rendszer és streameléssel lehet futtatni a PS3 játékokat. Egyből nem lesz elérhető a szolgáltatás, majd csak valamikor jövőre válik elérhetővé. Ez még egy nagy előnye a One-nal szemben, azon ugyanis semmilyen módon nem lehet az X360 játékokkal játszani.


Na igen, a PS3-nak a kontrollere valóban nem tökéletes, az X360-é jobb. A legnagyobb gond a kicsi méretén kívül, hogy az analóg karokis elég közel kerültek egymáshoz, ráadásul a tetejük felfelé volt domborítva, ami elég nagy hiba lett, mert így nem elég csúszásmentes.

Viszont a PS4 kontrollernél ezeket a hibákat már nem követték el, optimális méretű és az analóg karok is kellő távolsággal és horpadással rendelkeznek.

A One kontrollere meg pont, hogy kisebb lett, mint a 360-é, a teteje meg meg lett emelve. Itt leírja egy illető, aki már próbálta, hogy kényelmetlen: [link]

Mellesleg az egygombos D-Padot sem cserélték le, ami kegyetlenül pontatlan tud lenni, a PS3-4 kontrollerén meg tudták oldani, hogy minden nyíl egy külön gombhoz tartozzon.

Itt van a 2 kontrollerről egy összehasonlító videó:

http://www.youtube.com/watch?v=EI9L-J9HMCQ

2013. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
12%
Az Xbox 360-hoz 2016-ig csinálnak játékokat míg PS3-ra még egy 10-20 évig kb.
2013. szept. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Xbox 360-ra is és ps3-ra is 3-3 évig adják ki a a játékokat.

A gta V pedig nem szebb ps3-on, kb ugyan úgy néz ki és az xboxosban nincs semmilyen hiba nem tudom miről beszélsz, sőt a ps3-nál panaszkodtak, hogy be-be szaggat.

2013. szept. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Összességében arra jutottam, hogy ha veszek Xbox360-at, vagy PS3-at, az 2-3 év múlva idejét múlt lesz. Szóval jobban megérné, ha első konzolomként egy újonnan megjelentet veszek, ami 10 évig is kibírja. Tehát vagy egy Xbox One-t, vagy egy PS4-et. A válaszaitok alapján a PS4 felé hajlok.

Csak az a baj, hogy nagyon drága. Gondolom egy ideig nem változik az ára.. Mindenhol ilyen 120e ft értékben lehet venni? Hol lenne érdemes egyáltalán megvásárolni?

Köszi mindent!

2013. szept. 22. 09:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a Konzolvilágból szoktam vásárolni. Megbízható bolt és sokkal jobb áron adják a dolgokat, mint mondjuk az 576.

PS4: [link]

Xbox One: [link]

Árcsökkenésre felesleges várni, 2-3 éven belül egy forintot sem fognak esni az áraik.


Ja és azt még nem is említettem, hogy a GTA V biztosan jönni fog PS4-re is, mert a játék forráskódjában találtak erre vonatkozó dolgokat. Megvárja a Rockstar, amikor már a maximumig megszedték magukat a jelenlegi generációs verziókkal, majd jön a bejelentés

2013. szept. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, én is ott néztem. Viszont a konzolok szervize oldalon nagyobb a választék (PS4 2 kontrollerrel vagy játékokkal) :D

[link]

2013. szept. 22. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!