Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit fejlesszek a gépemen,...

Mit fejlesszek a gépemen, hogy jobban bírja a minecraftot?

Figyelt kérdés

A laptopomon minecraftozom és pár hónapja még nem laggolt, ha rövidre volt állítva a látótávolság, most már attól is laggol. Szeretném, ha akkor sem laggolna, ha normálra állítom a látótávolságot.

A gépem adatai:

Processzor: Intel(R) Core(TM) i3-2350M CPU @ 2.30 GHz

Telepített memória (RAM): 4,00 GB

Rendszer típusa: 64 bites operációs rendszer (Windows 7)


Ha még kell valami adat, megkeresem.


Előre is köszönöm!!!



2013. júl. 1. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Videókártya? És ajánlanám hogy nézd át ezzel a gépedet: CCLEANER,WinOptimizer (9) + egy vírusírtót indits (ellenörzést,víruseresést) és ajánlanám,hogy a tempet töröld. (Futtatás->%temp%) Ebből törölhetsz mindent,nem lesz semmi..én is kiszotam mindent és ki is kell.Ha ez sem segít akkor egy töredezés mentesítést is végezz.
2013. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nincs ilyen jó gépen és nem laggol,úgyhogy szerintem nem a géppel van a baj
2013. júl. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
ram
2013. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Wincsesztereddel minden rendben van, lehet sérült, és lassabban dolgozza fel az adatokat, minecraft erre nagyon érzékeny.
2013. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ajánlott teendők:


- Optifine mod berakása (Abban leveszel mindent minimumra)

- FPS++ mod berakása

- Rendszeres takarítás, töredezettségmentesítés

- Game Booster használata (a játék idejére kilövi a felesleges dolgokat)

- Felesleges vizuális hatások letiltása (pl. az aero letiltása sokat dob), esetleg klasszikus windows téma


Ezután talán kicsikarhatsz még pár fps-t ;)


Egyébként sajnos az egyre újabb verziók egyre laggosabbak is (ezt én is tapasztaltam).


Persze lehet, hogy nálad csak töredezettségmentesítésre, vagy kis takarításra lenne szükség, de próbáld ki azt is amit én írtam ;)

2013. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban az Optifine módban nem kell levenned mindent minimumra, csak már egy hasonló kérdést megválaszoltam, és véletlenül itt maradt :D
2013. júl. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálam valóban csak a temp mappa tartalmának törlésére és töredezettség mentesítésre volt szükség. Az alap módban minden eleve a minimumon van, ami nem feltétlenül elég. Amúgy meg figyeltem és amikor a minecraft fut a gépemen, mmindig kevesebb memóriát használ ki 3 GB-nál. A videókártyámat nem tudom, milyen, de kisebb, mint 1 GB. Valószínűleg azt kell fejleszteni.


Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Sokat segítettetek velük és még többször is ki fogom használni őket!

2013. júl. 13. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért a videokártyát érdemes lenne megnézni és nem csak azt, hogy mekkora memória van benne, mert az másodlagos. A memória típusa, órajele, GPU órajel többet számít.


Amúgy a többiek által ajánlott dolgok jók, egyet értek az Optifine-nal (nélküle ronda is, hiszen nincs mipmapping, anizotrópia, mellesleg sokat gyorsít).


Amúgy a laggolás új verzió feltelepítésével jelentkezett? Melyiket használod most? Az 1.5.1 volt egy botrányosan rosszul megírt verzió, nagyon sokak panaszkodtak erős FPS zuhanásra az előzőkhöz képest.


Egyébként nekem gyengébb CPU-m van és egy öregecske HD 2600 XT videokártya és elég szépen fut. Ha jó a videokártyád, akkor másban keresendő a hiba. Egyébként mennyi RAM-ot adtál a Minecraftnak? Sokat számít és a sok nem mindig jó! Játékban azt hiszem F3 billentyű megnyomásával lehet megnézni (jobb felső sarok).


Sok memória adásával annyi baj lehet, hogy ha a Windows "kifogy" belőle, akkor HDD-re gyorsítótárazik, ami lassú (hiába a 4GB RAM). Meg kell találni az arany középutat.

2013. júl. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megnézem a videó kártyát és a minecraftomnak pont 1 egész GB-t adok, bár nem szokta az egészet kihasználni. Az 1.5.2-es verziót használom, de amint lehet működő 1.6.2-es bukkit szerverem, amin játszhatok a barátaimmal, 1.6.2-re váltok.
2013. júl. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!